Skocz do zawartości

Zdjęcie

Praca w nocy

209 odpowiedzi na ten temat

#101 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 21:43

Praca w nocy ogólnie ja też staram się nie pracować w nocy,ale czasami szczególnie w lecie mam gdzieś sie smarzyć na słońcu,jak bede mieć nowy traktor to nawet nie bede myślał o pracy w nocy.wolę żonkę poprzytulać,ale póki co na 60 ha.ornego tylko mam 8111 bo 3P. tylko do oprysków. i nim muszę wszystko i to sam obrobić,tak więc nie jak sie nie ma wyjścia to i w nocy trzeba czasami pracować

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Praca w nocy Dzisiaj, 19:52
  •  

#102 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 28 listopad 2008 - 21:47

Praca w nocy

No i w nocy lepiej (równiej) ciągnik chodzi, bo jest więcej tlenu w powietrzu.

Rozwaliles mnie tym tekstem ;) :) :)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#103 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 listopad 2008 - 21:58

Praca w nocy w nocy fajnie się robi.mój starszy kiedyś kombajnem jeździł to jego rekord to o 4 rano zjazd i o 7 wyjazd w pole.a ja kiedyś w nocy woziłem obornik i orałem.ale to za dobrze nie jest.a np koszenie trawy to już u mnie normalka w nocy.najlepiej sie kosi bo rosa jest.raz kiedyś pamiętam łąk wziąłem w dzierżawę od 3 popołudniu do 8 wieczorem prasowaliśmy i prawie całą noc woziliśmy.a siana było z 4-5 ha.no ale satysfakcja była bo na następny dzień rano już deszcz lał.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share SZYMON178

SZYMON178

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 22:23

Praca w nocy Czasami trzeba pracowac w nocy . W tym roku u mnie robiliśmy kiszonke w nocy tak do 11 na wieczór i nawet fanie było na zachodzie też podobno robią całe noce ;) :) :)
Traktor jest bogiem,Oranie nałogiem,Żniwa zabawą,a Ropa podstawą

#105 Share JaJacek

JaJacek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 23:34

Praca w nocy Róbcie częściej po nocach, a koledzy "zajmą się" waszymi kobietami :) :) :)
Claas Ares 657, Ursus C-385
Dominator 150

#106 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 30 listopad 2008 - 10:48

Praca w nocy u mnie to też raczej po nocy się nie robi ale jak już rzeba to się wsida do ciągnika i się jedzie, któregoś roku jak chciałem skończyć kopanie buraków to zjeżdzałem z pola już w niedziele :) ale na szczęście nie byłem jedyny :) ale ogólnie mówiąc to lubię prace ciągnikiem w nocy aby tylko był w kabinie komfort :)

#107 Share markpp

markpp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:Lubię grzebać w garażu i coś naprawiać(psuć), lecz moim powołaniem jest elektronika i te dziedziny.

Napisany 30 listopad 2008 - 13:22

Praca w nocy

ja na szczescie nie musze w nocy robić. kiedyś jak orałem 330 w nocy to mi sie usnęło.obudziłem sie na polu sąsiada jak podskoczyłem na miedzy.

miałeś szczęście bo przyjaciel mojego brata tak stracił życie przy orce w nocy

a tak po za tym to u nas nie pracujemy w nocy jedynie tylko w ekstremalnych przypadkach

jak jest to przysłowie " Nocna praca, w g***o się obraca"
Bo jak w tym roku kosiliśmy owies już było ciemno 23h to gardziel się z jednej strony odhaczył a że było ciemno to się tego nie zauważyło i po chwili mały uskok i buch pisk pasków i heder prawie na ziemi i trza było kombajn holować bo heder oparł się na kole prawym

po naprawie musieliśmy kosić nim do 2 w nocy na szczęście bez żadnych przygód

ja jestem zdania że jeśli jest już ciemno a zostało trochę do końca to już kończę ale jeśli mam jeszcze dużo do roboty to zjeżdżam

Róbcie częściej po nocach, a koledzy "zajmą się" waszymi kobietami

Popieram, kobieta jest jak pole pozostawione zbyt długo ugorem traci na wartości.
Pomyślcie co dla was jest ważniejsze czy uprawianie pola pod siew
czy "uprawianie poletka" w łóżku w nocy!!
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

#108 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 02 grudzień 2008 - 14:19

Praca w nocy Ja naprzykład wole robić w nocy w lato a przeważnie w żniwa bo wtedy jest na polu chłodniej i nie trzeba sie smażyć na tym słońcu ale po dniu można zrobić dokładniej :)
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

#109 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 16:39

Praca w nocy ja tam wole w nocy rzeczy typu uprawa prasowanie itd. jak jade gdzieś dalej w trase samochodem czy cos tez wole w nocy lepiej mi sie jezdzi mniejszy ruch itd

#110 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 17:01

Praca w nocy

Ja naprzykład wole robić w nocy w lato a przeważnie w żniwa bo wtedy jest na polu chłodniej i nie trzeba sie smażyć na tym słońcu ale po dniu można zrobić dokładniej :)

No chyba że masz klimatyzacje to można robić w upał :)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 17:16

Praca w nocy ale w dzień szybciej robota leci niż w nocy
AF - to Jest To:)

#112 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 17:20

Praca w nocy W nocy też leci chociaż przez próby zasypiania może się dłużyć. :)

#113 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 02 grudzień 2008 - 17:21

Praca w nocy ja mam 5 ciagnikow i zawsze sie wyrobie jeszcze na uslugach dam rade, rzadko sie zdazy zebym musial w nocy pracowac

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#114 Share Maniek

Maniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:AGROBIZNES

Napisany 02 grudzień 2008 - 17:23

Praca w nocy W nocy to lubie orać i kosić trawe bo przy dużym obciążeniu ciągnik fajnie "wyje" ale nie tam żebym o 20 dopiero w pole jechał tylko wiadomo jak sie nie zdąży w dzień to w nocy sie zasuwa :)
Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

#115 Share wolf19 wolf19

wolf19
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:35

Praca w nocy Jak bylem mlody to pracowalem i w nocy... ale, to bylo dawno... i sie skonczylo na polamanej kosiarce... miała 2 miesiace... :)

#116 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 02 grudzień 2008 - 20:19

Praca w nocy Ja jak jeżdże to od rana (zazwyczaj od 7) do wieczora bo tylko na tyle paliwa starcza eh ale czasami jak mi sie jeszcze wieczorem chce tankować to jade na całą noc :) rano zjazd do domu wyspać sie zatankować i znów w pole, ogólnie to bardzo lubie w nocy w polu robić :) taka pustka jest wszędzie nikt nie łazi i sie nie patrz itp :)

#117 Share explorer

explorer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 20:55

Praca w nocy w nocy się najlepiej ora. ja lubię moim 3p orać(5-skibowym podorywkowym) bo w loto nie za zimno, i do koła taka cisza. według mnie 3p jest najlepszy. mniej pali niż c360(ale to poza tematem) jak już mówiłem ta cisza mnie uspokaja

#118 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 21:04

Praca w nocy a mnie szlak trafia jak widzę takich maruderów co ryją do 2-3 w nocy, potem wstają o 10 rano odpas kończą o 12 w południe, a na polu są o 13-14. To nie lepiej podnieść cztery litery o 5 rano i to samo wyjdzie, a w nocy uprawiać poletko jak to zauważył kolega @markpp :)

#119 Share Dymek89

Dymek89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 21:43

Praca w nocy

Popieram, kobieta jest jak pole pozostawione zbyt długo ugorem traci na wartości.
Pomyślcie co dla was jest ważniejsze czy uprawianie pola pod siew
czy "uprawianie poletka" w łóżku w nocy!!

No zabil mnie ten tekst. Dobry jest :) ciekawe tylko co na to moja dziewczyna, czy sie z tym zgodzi :)

A tak wracajac do tematu to bardzo lubie w nocy robic, zwlaszcza orac. Ile razy w dzien wolniej robilem zeby potem w nocy zjechac :) Jak ktos tu juz wczesniej wspopmnial taka cisza i spokoj i jak sie lampy zapali to taki klimat fajny. Mam kumpla ktory czasem jezdzi ze mna na pasazera ale wlasnioe tylko po ciemku :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 12:15

Praca w nocy E tam gadanie ja w żniwa i na jesienie spałem przez blisko dwa tyg po 4-5 godz na dobę rano o 8 najpóźniej już w polu byłem i w dzień robiłem zawsze to co sie nie dało w nocy na jesieni gnój a jak juz sie mrok robił wyjazd orać do 2 3 w nocy fakt ze długo tak sie nie da pociągnąć ale musiałem. w żniwa to mi tylko jedzenie i paliwo na pole dowozili jak prasowałem cały dzień prasowanie w nocy znowu jechanie tam gdzie słoma marna i lepiej szło z rosą np jęczmień czy coś takiego to mi sie lepiej z rosą prasowało i jakoś to szło