Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lala39

lala39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 20:34

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D witam, posiadan TD80D i od jakiegos czasu slysze zgrzyt w rewersie gdy chce cofnąć. czasami tez bylo slychac w wyniku nie docisniecia sprzęgla ale teraz cos za czesto to slychac. jaka moze byc przyczyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D Dzisiaj, 16:18
  •  

#2 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 22:06

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D chyba normalne że synchro do zmiany jak sprzegło jest dobrze wyregulowane
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#3 Share lala39

lala39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 październik 2011 - 18:07

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D synchro?

#4 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 01 październik 2011 - 18:36

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D a co nie wiesz co to jest??
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#5 Share lala39

lala39

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 01 październik 2011 - 19:29

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D no sory ale nie

#6 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 02 październik 2011 - 17:54

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D więc nie będę ci tego tłumaczył sam się za to nie bierz bo nie masz pojecia o ciągniku wezwij mechanika żeby to zrobił
Mechanika Rolnicza.

#7 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 30 październik 2011 - 16:51

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D tłumaczyć nie musisz co to synchro ale możesz przybliżyć jak się do niego dostać, trzeba cała skrzynie demontować czy wystarczy rozpołowić go i oczywiście jaka jest cena naprawy synchronizatora

#8 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 30 październik 2011 - 17:05

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D kolego jesli nie wiesz do czego sluzy synchronizator w skrzyni to jak chcesz go zrobic??? do tego trzeba rozebrac skrzynie wiec nie radze ci sie za to zabierac

Edytowany przez wojtas972, 30 październik 2011 - 17:05.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D Dzisiaj, 16:18
  •  

#9 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 31 październik 2011 - 20:43

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D kolego wiem do czego służy synchronizator.po prostu potrzebuje ile kosztuje jego naprawa i w jakim stopniu trzeba rozebrać skrzynie biegów by się do tego dostać. a jeśli nie masz zielonego pojęcia jak to zrobić to nie pisz. bo to ja też wiem ze to trzeba skrzynie biegów naprawić

#10 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 31 październik 2011 - 21:35

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D słuchaj jak rozbierzesz to się dowiesz jaki oszt bo teraz nikt nie wie co poszło czy tylko hamulce czy przesówka i czy da isę wymienić tylko poszczegulne elementy czy konieczna jest wymiana całości oczywiście odrębną kwestią ją tryby czy stozki ine są zurzyte i ząbki a to jak traeba rozebrać to się dowiesz jak zacziesz fajna robota która z pewnością cię zaskoczy bo uznasz ze prosta jeast a jak zkonczysz to stwierdziś ze............. mogę tylo powodzenia yczyć i zacznij od rozpołowienie i rozdeklowania a jak masz pojęcie jakie kolwiek ro dalej będziesz widział co i jak trzeba rozebrać
Mechanika Rolnicza.

#11 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 31 październik 2011 - 21:54

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D watpie zeby juz ktos zdolal to zepsuc wiec bedziesz mial ciezko znalezc kogos kto juz to robil

#12 Share Dinek94

Dinek94

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 listopad 2011 - 23:15

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D A na każdym biegu na wstecznym i do przodu ? .

#13 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 02 listopad 2011 - 17:09

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D dinek przeciez napisal ze gdy chce cofnac

#14 Share ursusy

ursusy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo mechanictwo

Napisany 08 listopad 2011 - 21:08

Zgrzyt przy rewersie do tyłu w TD80D @wojtas975 Słuchaj połowa synchronizatora do tyłu kosztuje około 1000zł. Dogadaj się z jakimś mechanikiem żeby jak najszybciej to ci zrobił, ponieważ gdy będzie bardzo często zgrzytać to najprawdopodobniej może ulec awarii druga połowa synchronizatora i wtedy już są wieksze koszty. Żeby wymienic trzeba rozpoławiać ciągnik i dojść do skrzyni lub zdemontować kabinę... Wiem coś na ten temat ponieważ też to mnie czeka w najbliższym czasie. U mnie mechanik zaproponował za 1500zł rozpołowić + koszt synchronizatora. Mam na oku jeszczę drugiego mechanika który proponuję zdjęcie kabiny i naprawienie lecz jeszcze niewiem jak z ceną... Ilę twój Holland ma mth i czy chodzi w turze??