darkuspinex

Jaki ciągnik nowy gorszej marki czy używany zachodni

Polecane posty

darkuspinex    0

witam tak jak w temacie chodzi mi o nowy ciągnik typu Pol-mot 10014h czy lepiej kupić używany np. jakiegoś case tak do 90000zł. Nowy by mógł być na kredyt preferencyjny ( może być ciągnik do 5lat) Jak uważacie nowy max do 150 000zł czy używany myślę nad 10 letnim tak do 90000 jak sądzicie??????

 

Ciągnik nie mniej niż 100km jakiego z używanych i nowych polecacie do tej kwoty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1301

Zależy ,czy kupisz ciągnik używany ,czy ZUŻYTY,bo jeśli źle trafisz to skarbonka pewna.Nowy to nowy pare lat spokój,ja bym kupił nowiznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szuma    13

kup zetora nowego i polaczysz nowy ciągnik z komfortem kilkuletniego uzywanego zachodniego. i koszt bedzie podobny a i masz nowy i wiesz na czym stoisz.


"Siła w jedności, jedność w wierzę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

lepiej kup jakąś używaną markę zachodnią, to wtedy przekonasz się co to znaczy komfort i wydajność i bezawaryjność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kup nowego Farmtrac'a 7110DT za 150 tys. będziesz zadowolony ;)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Za 150 brutto jak się domyslam już coś nowego można wybrać. Używany to zagadka a ewentualne naprawy mogą sporo kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Napewno dobrym wyborem będzie Jd 6400, czy też 6600, lub 6410 i 6610. Do setki się zmieścisz. Półbiegi, rewers, klima i niezawodność. Wujka 6400 ma 13 tyś mtg i hula aż miło. DF agrotron mk3 110 też będzie dobrym wyborem, podobnie jak Jelonek. 10-12 lat ale pewnie drugie i trzecie tyle pochodzi jeszcze, gdy trafisz na zadbany egzemplarz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ciągnik z przebiegiem 13 tys mth to jak auto z przebiegiem 300 tys niby chodzi jest ok ale co się kiedy zepsuje to trudnopowiedzieć. Bo jak wiadomo wiecznego nic nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bob    820

Kup nowy bo stare to jest dobre wino i skrzypce. Jak lubisz się babrać w smarach i olejach to kup starego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

mam jeszcze jedno pytanie jeśli nowy to jaki by był to ciągnik główny by pracował na 50ha nie wykluczam założenia tura a może lepiej 3letni czy nie ma co ryzykować nie wiadomo ile taki ciągnik przeszedł a nowy to nowy trochę tańszy by był ale ryzyko pozostaje?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

matus952 w pełni podzielam Twoje zdanie.... Jelenie są najlepsze+

Edytowano przez milanreal1
brak uzasadnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Kup nowego Farmtrac'a 7110DT za 150 tys. będziesz zadowolony ;)

 

Jesteś pewien tej ceny ?

O ile wiem to 7110DT kosztuje 178 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biebrzak    5

Ja nie wiem nad czym tu się zastanawiać. Za 150 tyś to można przecież kupic nowy ciągnik, a nawet z turem. Na 50 ha to się nie zamęczysz nawet w farmtracu czy belarusie. Poszukaj, popatrz sam który Ci ciągnik najbardziej pasuje, ale to nowe przecież będzie i tak. Kupując starego złoma za 90 tyś to jak byś w totka tyle obstawił i liczył, że sie uda. Jak trafisz będziesz jeżdził , a jak nie trafisz to dołożysz drugie tyle w naprawę i będziesz się wkurzał, że przecież mogleś kupić nowy ciągnik i pracować w polu zamiast szukać części.


"KPK Kumurun Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

opis znajdziesz na stronach Deutz-Fahra, a co do ceny, trzeba rozmawiać z dealerem, ale w Bednarach był wystawiony Agrotrac o mocy 140KM za 165tys.(pewnie netto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Piszesz o kredycie że można wziąść maszyny nie starsze niż 5 lat. to dlaczego jakiegoś ciągnika nie weźmiesz młodszego za trochę wiecej kasy niż te 90 tys co masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

to jest tak 75tys mam z młodego rolnika a 15 no niech 20 tys bym dołożył ze swojego ale więcej nie dam rady cienke czasy dla tego myślałem o kredycie preferencyjnym i ciągniku do 5lat a że mam biznesplan napisane na inną maszynę to bym mógł przeznaczyć te 75 tys na ciągnik i dołożyć trochę a tą maszynę bym kupił w ciągu 3lat pewnie ze sprzedaży starego ciągnika trochę świnek i byczka i by był nowszy ciągnik i nowa maszyna z biznesplanu. lecz jak zdecyduję się na nowy ciągnik to zmienię biznesplan i kupię sam ciągnik jako wkład 75tys i kredyt preferencyjny. założyłem ten temat żeby was się poradzić na razie przekonaliście mnie na nowy ale cały czas myśli są przy jakimś zachodnim 10 letnim ale to trochę ryzyko jak sami wiecie

 

 

cytat:

Piszesz o kredycie że można wziąść maszyny nie starsze niż 5 lat. to dlaczego jakiegoś ciągnika nie weźmiesz młodszego za trochę wiecej kasy niż te 90 tys co masz?

 

 

tu jet problem bo nie wiem jaki wybrać bym chciał mieć nowy ciągnik ale jak mam kupić np. nowego fotona czy belarusa to mnie to zniechęca i bym wolał używanego a do kwoty jaką bym był w stanie zainwestować to dużego wyboru nie ma bo są tylko takie ciągniki które mnie nie interesuję jest jeden ciekawy ale mało znany na polskim rynku mowa o polmocie jest jeden case nowy za 130 tys ale ma tylko 89km i to jest za mało moim zdaniem na ciągnik główny na 50 ha rozmawiałem z deelerem case i mówił że prześle mi ofertę case od 100 km ale coś za szybki on nie jest na alegro jest case 105 km czy coś takiego za 180 tys trochę dużo jak dla mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

w Bednarach też mi go proponowali tylko że teraz euro jest prawie 4.5 także nie wiem ile by policzyli jeśli dużo nie ponad 150tys to byłby dobry wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkuspinex    0

no u mnie w okolicy jest też case za 150tys netto 100km ale łacznie to wyjdzie 180tys jak bym przeszedł na wat to te 30tys by mi zwrócili ale trzeba je pierw wyłożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj