Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto kupić agregat uprawowo siewny

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 16 październik 2011 - 11:05

Czy warto kupić agregat uprawowo siewny A jak wygląda siew takim agregatem z siewnikiem, chodzi mi o to jak np pole ma szerokośc 4m a agregat uprawowo- siewny 2,7m czyli jak siać. W sąsiedniie wsi rolnik ma agregat uprawowo siewny i jak zasieje to pole ma równie jak stół, a u mnie szczególnie nna piaskach jak się zasieje to pole ma górki i dołki. Jaki agregat kupić aby pole było równe jak stół czy może lepiej bronę wirnikową, a może jednak agregat uprawowo siewny wyposarzony w przedni wał strunowy pazury i na końcu wał packera lub croosling? Co wybrać?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy warto kupić agregat uprawowo siewny Dzisiaj, 03:30
  •  

#22 Share Picek2005

Picek2005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 15:45

Czy warto kupić agregat uprawowo siewny

"w sumie to mam ponad 10 ha i mam jedną działkę co ma 3ha, 5 działek po 1ha a pozostałe to tak po 0,2 -0,7 ha czyli małe ale i tak najwieksze we wsi w sumie mam 25ha a numerów działek mam 67 normalnie koszmar, na jednym polu jest 5 numerów działek"

Witam
Ponieważ to mój pierwszy post na agrofoto więc się przedstawię.
Nazywam się Mirek, pochodzę z powiatu ostrołęckiego i pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Bardzo udane forum Wam wyszło ;-)

@marcin2057
Miałem to samo - jedna działka 1,5ha i 5 numerów. Rozwiązanie jest trywialnie proste - scal działki.
Wystarczy samemu złożyc podanie w Wydziale Geodezji - koszt ok 20zł za całą nową działkę bez wytyczania granic.
Jak spytałem geodetę o koszt takiego scalenia to zaśpiewał 500zł za złozenie podania!!!
Normalnie koszmar - wszędzie chcą sie od razu dorobić.

Z innej beczki - ten pług 4x4 to ciągasz tym 120-konnym ciągnikiem? Pytam, bo przymierzam się do zakupu do 115-konnego jelonka pługów zagonowych 5x40 i nie wiem, czy nie będzie miał za cięzko. Gleby przeważnie lekkie i średnie IV-VI klasa.

Pozdrawiam
Picek2005

#23 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 19:27

Czy warto kupić agregat uprawowo siewny Witam nowego użytkownika Picek2005, a ja ma Pronara 85KM i pług do niego 4X40 ziemia klasy IV-VI i bez problemu daje sobie rade a sąsiad ma fendta 105 KM i ma 5X40 i tez bez problemu więc JD będzie dawał sobie rade bez problemu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 20:08

Czy warto kupić agregat uprawowo siewny Kumpel ma JD 6620 i ciąga nim obrotówkę 4x50 (czyli tyle samo co 5x40)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 20:33

Czy warto kupić agregat uprawowo siewny Panowie wszystko zależy od ziemi i warunków oraz ukształtowania terenu... u jednego 100 koni uciągnie ledwo co 3 x40 a u drugiego 5x40 ( na piachu) mój 105 konny ciągnik ciąga 4x40 i to jest w sam raz

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Dodaj odpowiedź