Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM

382 odpowiedzi na ten temat

#341 Share jabimc

jabimc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 14 lipiec 2013 - 22:23

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM UrsusC385 oraz NhBartek, mam do was pytanie? Czy potraficie czytać nazwe tematu o ile sie nie mylę to temat ten jest dla osób które mają coś wspolnego z danymi modelami ciągnika 7100 oraz 7110, wiec po co wsadzacie swoje pięć groszy, macie coś sensownego do powiedzenia to mówcie nie macie to zamilknijcie. Ja również posiadam model 7110 i również jestem bardzo z niego nie zadowolony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM Dzisiaj, 08:00
  •  

#342 Share damian2609

damian2609

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 15 lipiec 2013 - 11:08

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM Ursusc385 Nie mam Już Babci ani dziadka...... I człowieku zaczynasz mnie irytować swoim Gadaniem. Bo Tak jak ty piszesz jest świetnie. Każdy ma prawo Do własnej wypowiedzi.

NhBartek Jak masz Problemy ze zrozumieniem to muszę ci wytłumaczyć Wszystko po kolei, głupi by się domyślił dlaczego jest tak a nie inaczej ale jednak tobie musiałem...

i Skoro nie macie ciągnika Farmtraca to po co piszesz na ten temat? Skoro nie wiesz a oceniasz? I Denerwować ludzi? Płacą wam za to ze chwalicie te modele?
Zal mi takich ludzi bo tylko zamieszanie robicie i ojcu konto przez was zablokowali...

Oni są na Bank z Farmtrac i dostają kasę za puszczanie plotek... Nie mają takich modelów ale twardo na swoim że są świetne, nie Jedziecie moim ciągnikiem, ja nie jeździłem waszymi to dlaczego oceniacie, oczerniacie, krytykujecie innych ludzi? Obrażacie ich? chwalicie swoje ciągniki INNEJ MOCY I INNEGO MODELU a że ta sama firma to nic, Moim zdaniem wy saługujecie na ostrzezenia że przeszkadzacie innym ludziom którzy spełniają wymagania by pisać na tym Poście... niby młodzi a zachowują się jak dziady.

Nawet nie mają odwagi się przyznać że robią zamieszanie na Poście.... Przecież to oczywiste, są z okolic rągowa, nie posiadają ciągnika a komentują i chwalą... Ciekawe czemu to robią? Na czyje zlecenie, bardzo jestem ciekawy.

Nie piszemy posta pod Postem, używamy opcji "edytuj"

Edytowany przez razor275, 15 lipiec 2013 - 15:29.

#343 Share Retragon

Retragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 08:07

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM Mam coraz większe wrażenie że to nie portal rolniczy tylko dilerów i Handlowców bo opinie rolnika będącego właścicielem Farmtrac są nie wygodne dla opini zarówno moderator jak i handlarze na tej stronie bardzo strofują wypowiedzi negatywne ,a zabierają głos handlowcy i dilerzy i piszą głupoty jaki to dobry ciągnik oczywiście chciałbym być dumny z tego że wybrałem tą markę ale niestety nie jestem i powtarzam model 7110 uważajcie bo kupujecie nie ciągnik o mocy 110 KM ,a ciągnik z silnikiem o mocy ok 100 Km wskutek poboru mocy przez przekładnie wentylator pompy hydrauliczne na kolach pozostaje ok 90 KM ale mam pytanie czy można orać bez pomp hydraulicznych wentylatora alternatora chyba nie no to jaką on właściwie ma moc myślałem już o zmianie silnika na większy ale nie wytrzyma skrzynia która według producenta jest do silnika o mocy maksymalnej do 105 KM ,czyli z założenia producent Farmtrac wiedzą że ten ciągnik nie ma takiej mocy a firma Sztajer dlatego wyraziła na to zgodę pozdrawiam :ph34r: retragon2

#344 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 08:14

Nawet nie mają odwagi się przyznać że robią zamieszanie na Poście.... Przecież to oczywiste, są z okolic rągowa, nie posiadają ciągnika a komentują i chwalą... Ciekawe czemu to robią? Na czyje zlecenie, bardzo jestem ciekawy.

Ehh chciałem już tego nie komentować, ale ok. najwyżej ostrzeżenie dostane. Jakbyś cwaniaczku nie zauważył posiadam Farmtraca... Tylko trzeba ruszyć główką i zajrzeć do galerii.

@Retragon2 Drugie konto ? A to dozwolone jest ?

#345 Share jabimc

jabimc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 09:33

Ehh chciałem już tego nie komentować, ale ok. najwyżej ostrzeżenie dostane. Jakbyś cwaniaczku nie zauważył posiadam Farmtraca... Tylko trzeba ruszyć główką i zajrzeć do galerii.

A czy posiadasz konkretnie model 7100 lub 7110 jeśli nie to nie powinieneś już wiecej zabierać głosu w tym temacie, bo jak możesz mówić o 7100 albo 7110 posiadając model 685!!!!!!!!!!!!!!!!!

#346 Share damian2609

damian2609

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 09:58

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM Ursusc385- To pisz w postach o modelach 675!!!! Jesteś ograniczonym użytkownikiem!!! A cwaniaczkiem jesteś ty bo nie masz się czego czepiać :D

Edytowany przez damian2609, 16 lipiec 2013 - 10:00.

#347 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 11:11

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM Nie denerwujcie się tak bo wam żyłka w d*pie pęknie. Jest wolność słowa i tak naprawdę to możecie mi naskoczyć, a nie zabronić pisać tutaj...

Kończę tą daremną rozmowę z wami
Pozdro

#348 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 16 lipiec 2013 - 15:55

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM Mam pytanie dlaczego uważacie że człowiek który obiektywnie pisze prawdę o ciągniku który posiada 7110DT musi mieć jakiś w tym cel. Ja jestem zadowolony i znam jeszcze co najmniej 3 osoby zadowolone z tego ciągnika ale one raczej nie mają konta na forum i są to dwie osoby z Wielkopolski (ja jestem trzeci) i jedna z zachodniopomorskiego. Rozmawiałem z tymi osobami bo niestety nie które rzeczy wypisywane na tym forum są nie obiektywne.
Retragon2 niestety należy do takiej osoby i niestety opowiada głupoty. Najpierw zapraszam go na studia dokładnie Akademia Rolnicza w Poznaniu do Pana dr Czechlowskiego (za moich czasów nazywało się to budowa silników spalinowych) i wtedy możemy porozmawiać o normach w których jest podawana moc silników w ciągnikach. Jeśli chodzi o skrzynie to też minąłeś się z prawdą bo ta sama skrzynia jest montowana w innych markach do mocy 110-115KM (dokopie się do tych materiałów na niemieckiej stronie ZF to napisze później)
damian2609 przykro mi że nie jesteś zadowolony próbuj rozmawiać jeszcze z Farmtrc bo rozmawialem z ich dyrektorem i wygląda na człowieka z którym można się dogadać. Jeśli chodzi o moc ciagnika to niewiem co ci doradzić u mnie jest ok. sam testy robiłeś na chamowni i było ok.

Edytowany przez michal1313, 16 lipiec 2013 - 16:13.

#349 Share damian2609

damian2609

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 17:14

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM No dobrze że są zadowoleni nikt do niech nic nie ma, ale dlaczego pisze ktoś do mnie i tłumaczy ze ten ciągnik jest exstra, a nawet nim nie parsował na dłuższą mete.
Ursusc385 Naskoczyć to możesz swoim znajomym jak ci a to pozwolą a nie poważnym ludziom którzy dyskutują o problemach, swoje 5 groszy wsadź sobie wiesz gdzie... Broń boże cie nie chce oczernić czy coś ale kurcze dlaczego takim użytkownikom jak tobie nikt Bana nie da za wtrącanie tam gdzie nie powinieneś.

#350 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 18:37

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM Panowie spokojnie. Za co ma niby dostać bana? Nikogo nie obraził, ani nie oczernił, bronił tylko michala1313 przed Waszymi bezpodstawnymi zarzutami. Kultura wymaga żeby nikogo nie posądzać jeśli się nie ma dowodów. Ile by nie było marek i modeli ciągników to zawsze znajdą się osoby zadowolone i niezadowolone. Poza tym zawsze może trafić się egzemplarz działający dobrze i jakiś felerny.
Sam mam 80 4WD i bardzo sobie chwalę ten model, a są na forum użytkownicy którzy go posiadają i najlepiej by się go pozbyli, więc nie ma reguły. Każdy ma prawo do wypowiadania swojego zdania w tym krytycznego, ale nie można przy tym obrażać innych użytkowników.
Co do modeli 71XX to liczba krytycznych opinii znaczącą przewyższa liczbę tych pozytywnych, więc na pewno ciągniki nie są dopracowane tak jak być powinny. Dobrze, że przedstawiacie innym użytkownikom wasze problemy, ale proszę raczej żebyście pisali fakty np. co się popsuło przy ilu mth, albo w jakich maszynach nie może sobie poradzić.
Jeśli ciągnik jest naprawdę taki słaby i awaryjny to próbujcie doszukiwać swoich praw u Farmtraca.
Jeśli ktoś z Farmtraca przegląda forum, czy nawet jest użytkownikiem uważam za bardzo dobrą sprawę. Może wyciągną w ten sposób jakieś wnioski z typowych usterek jakie spotykają dane modele.
Zwracam także uwagę na zachowanie porządku na forum. Piszecie w temacie jaki rabat do ceny fabrycznej o opiniach na temat modelu 555, a w temacie awarie farmtrac 7110 o awariach w 685, tu ukłon do moderatorów, żeby pilnowali trochę porządku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Retragon

Retragon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 21:05

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM Bardzo proszę strona w języku obcym ale po studiach to sobie poradzisz na 6 STRONIE JEST WZMIANKA ZE TE SKRZYNIE SA DO 105KM http://www.zf.com/me...iebssysteme.pdf posiadam również prywatną korespondencje pozdrawiam retragon2
,

#352 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 16 lipiec 2013 - 22:42

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM Ta skrzynia występuje w Pronarach P5 max 100,6 KM, była także niegdyś w Steyr M i odpowiadającym mu Case IH - max 99 KM, Lindner Geotrac max 102 KM

#353 Share czerwonysmok

czerwonysmok

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 12:28

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM Czyli ten retragon pisał prawdę dziwnie się zachowuje michał1313 i wychodzi na to że to on kłamie.........

Panie @damian2609 a to konto to może teraz mamy jest?

Edytowany przez razor275, 17 lipiec 2013 - 22:08.

#354 Share Z7245

Z7245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:20

Bardzo proszę strona w języku obcym ale po studiach to sobie poradzisz na 6 STRONIE JEST WZMIANKA ZE TE SKRZYNIE SA DO 105KM http://www.zf.com/me...iebssysteme.pdf posiadam również prywatną korespondencje pozdrawiam retragon2
,

Tak tylko czy ta moc to netto silnika czy brutto i w jakiej normie

#355 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:52

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM ktos kilkadziesiat posow wyzej płacił za hamownie około 1tys zł to ten model 110km miał ponizej 100 bodajze 98km...takze pare kuni zdechło<

#356 Share jabimc

jabimc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 00:35

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM Ostatnio robiłem test, F7110 Dt kontra MTZ 952.1 około 95 KM. Test odbył się w orce roślin motylkowych, orka była wykonywana pługiem overum zagonowym o szerokości 180cm. Po zaoraniu obszaru o powierzchni 8 ha, po 4 ha każdym z ciągników okazało się że F7110 Dt spalł 60 litrów paliwa a MTZ spalił 45 litrów prędkość według GPS-a wyszła F7110 7,2 km/h a MTZ 7,0 km/h. Obszar był równinny, ziemia lekka + pas cieżkiej gliny. Przejazd F7110 Dt przez pas gliny, ciągnik zwalniał do 5,2 km/h, Mtz utrzymywał prędkość 6,5 km/h. Przy następnej okazji nagram filmik i udokumentuje na nim wszysto wraz z prędkościami z GPS.

#357 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 20 lipiec 2013 - 17:18

Ursusc385 Nie mam Już Babci ani dziadka...... I człowieku zaczynasz mnie irytować swoim Gadaniem. Bo Tak jak ty piszesz jest świetnie. Każdy ma prawo Do własnej wypowiedzi.

NhBartek Jak masz Problemy ze zrozumieniem to muszę ci wytłumaczyć Wszystko po kolei, głupi by się domyślił dlaczego jest tak a nie inaczej ale jednak tobie musiałem...

i Skoro nie macie ciągnika Farmtraca to po co piszesz na ten temat? Skoro nie wiesz a oceniasz? I Denerwować ludzi? Płacą wam za to ze chwalicie te modele?
Zal mi takich ludzi bo tylko zamieszanie robicie i ojcu konto przez was zablokowali...

Oni są na Bank z Farmtrac i dostają kasę za puszczanie plotek... Nie mają takich modelów ale twardo na swoim że są świetne, nie Jedziecie moim ciągnikiem, ja nie jeździłem waszymi to dlaczego oceniacie, oczerniacie, krytykujecie innych ludzi? Obrażacie ich? chwalicie swoje ciągniki INNEJ MOCY I INNEGO MODELU a że ta sama firma to nic, Moim zdaniem wy saługujecie na ostrzezenia że przeszkadzacie innym ludziom którzy spełniają wymagania by pisać na tym Poście... niby młodzi a zachowują się jak dziady.

Słuchaj gosciu nie pisze dla farmtraca nie jestem zadnym dealerem nie jestem rolnikiem i napewno nikt mi za to nie placi. Pisze na tym forum bo pracowalem- zaznaczam PRACOWAŁEM (nie mam juz nic wspólnego z ta branżą ) jako serwisant przy farmtrakach i mam na ich teman bardzo duza wiedze i daleki jestem od wystawienia dobrej opinii dla modelu 7100 bo moim zdaniem jest to konstrukcja bardzo niedopracowana i wiem ile sprawia rolnikom problemow wiec swoje zarzuty mozesz sobie wiesz gdzie wsadzic... wogole poziom tego forum caly czas leci na łeb na szyje w dół własnie przez takie dyskusje w ktora przyznam szczerze sam nie wiem po co wchodzilem bo tutaj ciezko bardzo sie dyskutuje. A jak taki wygadany jestes to idz do sądu z ta sprawa zobaczymy co tam wskurasz. Widziały gały co brały...

#358 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 24 lipiec 2013 - 09:11

Bardzo proszę strona w języku obcym ale po studiach to sobie poradzisz na 6 STRONIE JEST WZMIANKA ZE TE SKRZYNIE SA DO 105KM http://www.zf.com/me...iebssysteme.pdf posiadam również prywatną korespondencje pozdrawiam retragon2
,

Czyli ten retragon pisał prawdę dziwnie się zachowuje michał1313 i wychodzi na to że to on kłamie.........

Panie @damian2609 a to konto to może teraz mamy jest?

Nie kłamałem kolego ponieważ moc wejściowa skrzyni biegów nie jest jednoznaczna z mocą silnika w ciągnikach. Moc 105KM podana w tym opisie (link Redragon2) jest mocą wejściową na skrzynię biegów. Przyjmuje się założenie ze moc silnika jest wyższa o 10 do 15% od maksymalnej mocy wejściowej na skrzynie biegów. Te dane pokazują ze wszystko jest ok a mianowicie 105KM +10% = 111KM (przy minimalnym założeniu). Oprócz maksymalnych parametrów podanych przez konstruktorów co do eksploatacji istnieje również tak zwany bufor bezpieczeństwa. Mianowicie każde tego typu urządzenie jest konstruowane z bardzo dużym zapasem wytrzymałościowym aby w trakcie eksploatacji ta skrzynia nie uległa awarii z tytułu zmęczenia materiału, chwilowego przeciążenia itp. Jeśli chodzi o to dlaczego tak jest to wywód w innym temacie albo o pytanie na priv chętnie odpowiem a tutaj nie chce zaśmiecać forum.
Ps. Zgadzam się z wypowiedzią z tompil pozdrawiam

Edytowany przez michal1313, 24 lipiec 2013 - 09:12.

#359 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 04 sierpień 2013 - 09:29

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM kilka miesięcy temu pisałem o tym tutaj na forum że model 7110DT nie ma 110km a ma zaledwie 92km na wałku, co przy stratach ok 6-8km na skrzyni daje nie więcej jak 100koni na silniku. Nikt mi nie wierzył a teraz wiedzę ze inni zaczynają to dostrzegać że ten silnik się naprawdę dusi i trochę to nieładne że farmtrac podaje ze ten model ma 110km :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 sierpień 2013 - 11:46

Opinie o Farmtracu 100KM i 110KM Każdy producent podaje moc na silniku, nikt nie podaje mocy na WOM, więc to normalne że na hamowni ma mniej niż w katalogu.