Revers680

Który wybrać agregat 4,2m czy 4,5m?

Polecane posty

Revers680    0

Witam. Zamierzam kupić agregat uprawowy, ale nie wiem który wybrać. Unia Group Kombi 4,2 czy Unia Group Atlas XXL 4,5? Który będzie równiej uprawiał? Klasy ziemi, która będzie uprawiana, to od 2 do 6. Który będzie praktyczniejszy w użyciu? Będzie ciągany ciągnikiem około 150km. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michufarmer    21

Kombi 4,2 potrzebuje wg producenta 90KM trochę mało moim zdaniem ale ok natomiast Atlas 4,5 potrzebuje od 150 - 180KM więc Twoje ok 150 może okazać się za mało szczególnie na 2 klasie.

Kombi z tyłu ma dwa wałki strunowe, a Atlas dwa wały Crosskill, które przeznaczone są raczej na gleby cięższe. Teraz musisz sobie odpowiedzieć, której klasy ziemi masz więcej i czy bardziej będzie Ci się opłacać dwa razy przejechać na kilku ha Kombi czy na kilku ha niech wały Crosskill Atlasa trochę topią się w lekkiej ziemi.

Pomyśl ewentualnie na Aresem TL talerze uprawią bryły na cięższych kawałkach więc i wał będzie mógł być lżejszy aby zestaw nie zapadał Ci się na lżejszej ziemi.


Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Około 50% to 3 klasa, 25% 4, 15% to2, a pozostałe 10% to 5 i 6 klasa. Tu pytanie, który bardziej się będzie opłacał. Mam Aresa TL, i na 6 i 5 klasie to właśnie nim uprawiam. Jeżeli Atlas 4,5 jest za duży do 150km, to może 4,0? A jeśli Kombi to do 150km jaki może być największy?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Jednak będzie kombi. Jedno pytanie. Czy 115km mocy nominalnej poradzi sobie z kombi 4,2 na wyżej wymienionych klasach ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERDEKKKK    0

Ja myślę, że będzie miał ciężko. Producent mówi, że na 4,2 jest 90km zapotrzebowania. Jak dla mnie to za mało. U mnie 90km pracuje z agregatem 3,0 m na klasach od 3 do 6. Niech inni się wypowiedzą, co maja agregat 4,2 i jakim ciągnikiem go ciągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davido    28

My na wiosnę ciągaliśmy fendtem 311 unie kombi 5.1, z prędkościami rzędu powyżej 10 km na ziemi klasy I i dobrze to szło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja bym wziął 4,5 różnica jest niewielka a ciągnik powinien oba uciągnąć bez problemu zawsze gdy zmienisz ciągnik na wiekszy może kiedyś to agregatu nie bedziesz musiał bo bedziesz miał wiekszy już a to 30 cm za kazdym przejazdem na polu bedzie widoczne jakoś :P


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Tak, tylko że 4,5 to Atlas, a na niego zapotrzebowanie jest znacznie większe. Kombi większy od 4,2, to 5,1. Wybiorę 4,2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja MF-em 100 km ciągne agregat Agro-Masz 4,2 i radzi sobie bez problemu na każdej ziemi, a czym cięższa ziemia to ma lżej a na piachu najciężej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Potwierdzam. Na piachu koła się zapadają, i ma ciężej. Jakiego MFa masz? Ja będę ten agregat właśnie MFem ciągał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Mam kombi 4,20 metra taki sam ja na filmiku i ciągam go nh 6030, 6 cylindrów 117 koni. Bez problemu moge go rozpędzić do 12km/h nawet na świerzej orce. I potwierdzam, im lżejsza ziemia tym ciągnik ma ciężej. Na ciężkiej zwięzłej ziemi to nawet do 15 da się rozpędzić. Za głęboko nim nie jade bo nie ma potrzeby mieszać przed siewem głęboko. Na zwięzlęj ziemi ma lżej bo się nie zapada i agregat i ciągnik więc idzie na stałej głębokości. A jak go się głębiej ustawi to pare radliczek na ha ułamanych, chyba że ktoś 4 km/h pojedzie to może nie będą się łamać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Potwierdzam. Na piachu koła się zapadają, i ma ciężej. Jakiego MFa masz? Ja będę ten agregat właśnie MFem ciągał.

MF 3085

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam saturna 6 metrów kompaktora, [jak lemken i podobny do atlasa]z ciągnikiem Case 150 i uprawiam do 12 na/h.Ziemie też mam różne.Więc 4,5 z atlasem spokojnie da sobie rady a będzi dużo lepiej uprawione.

Mam z nim problem na lekkich ziemiach bo się zapada, i muszę na kołach go podpierać, zostają ślady.Kupiłem go pod Poznaniem i tam się nie nadawał bo zapadał się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Dlatego właśnie zrezygnowałem z atlasa, na rzecz Kombi, ponieważ kombi jest w pełni zawieszany na ciągniku, dlatego mogę uprawiać różne piachy, i będzie równo i nie będzie zapadał się. Jedno pytanie odnośnie UG Focus ACTIVE 3m. Według producenta ma on zapotrzebowanie 140-150km. Czy poradzi sobie z nim MF 5460 125km na klasach ziem wymienionych na początku tematu? A co myślicie o tym, aby kupić i KOMBI i ATLASA? Atlas znacznie lepiej poradzi sobie na 2 i 3 klasie za jednym przejazdem. Teraz mam trochę odłożonych pieniędzy, wiec bym miał na to. Ile kosztuje teraz Atlas 4m?

Edytowano przez Revers680

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kolega Focusem Active pracuję NH 135 km już 3 rok ale miał problem z podniesieniem. Wlał wodę do przednich kół i dawał rade. Teraz kupił NH 150 km. Ja w tym roku siałem Focusem T DRIVE i powiem że te moje 150 km to do niego jest akurat.Jechałem do 16 km więcej nie miałem siły.

Atlas 4 m teraz przy mnie poszedł za 24,5 tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Revers680    0

Czyli FOCUSA będę musiał ciągać Dużym MF. A czy wały crosskill od atlasa poradzą sobie (rozwala, rozkruszą) zeschnięte bryły na 2klasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Dość ale rewelacji nie ma. Ja w tym roku pojechałem ostrojem na coś podobnego po wałach z wuką, to po razie i różnicy specjalnie nie było, a po 2 ha pękła obudowa łożyska,na przednim wale.Ale łożyska nowe po 25 zł z obudową.Poczekałem na deszcz.

Podejrzewam że 3 lub 4 razy bym pojechał i posiało by się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj