Zaloguj się, aby obserwować  
jopi1991

ziemia w innym wojewodztwie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jopi1991    3

witam

nie wiedzialem gdzie zamiescic ten temat wiec jak cos to prosze o przeniesienie.

mam pytanie czy sa tutaj rolnicy ktorzy posiadaja ziemie w innym wojewodztwie powiedzmy okolo 50 km od swojego gospodartwa ??

chcialbmy sie po prostu dowiedzec zy oplacalne jest kupno ziemi gdzies dalej...no i oczywiscie obrabianie jej za pomoca uslug jakiejs firmy??

w moim gosdpodarstwie i w moim powiecie strasnzie ciezko o dokupenie ziemi...wiec chcaiblym sie dowiiedzec czy oplacane jest kupno ziemi gdzies dalej i obrabianie jej przez wynajeta firme/rolnikow....

 

wiem ze jest jeden gosc co ma jakies 20 ha kolo mnie a mieszka 50 km stad i ja obrabia.

Edytowano przez jopi1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Jakbyś kupił/wydzierżawil jakis konkretny kawał ziemi np 20-30 ha w jednym kawałku to można kupić jakąs przyczepe niskopodwoziową i wozić maszyny na temten kawałek :D wszystko zalezy od chęci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja obrabiam 4ha 52 kilometry od gospodarstwa. jeżdżę normalnie swoimi ciągnikami, nikogo nie wynajmuję. Tylko kombajn wynająłem żeby tyle bizonem nie jechać. A czy to sie opłaca? Myslę że coś zawsze zostanie + dopłaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jopi1991    3

52 km jedziesz dla 4 ha ??:D niezly jestes hehe a ciagnik maks ile 70 na h jedzie ??:D bo takim co jedzie 40 maks to szlo by sie usrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to większego sensu,gdyż stracisz kasę an dojazdy i potem na usługi danej firmy. Najlepiej jest samemu wszystkiego dopilnować i kupować ziemie blisko. To moim zdaniem dobre rozwiązanie.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mazowsze    27

Kupić, wydzierżawić, brać dopłaty i trzymać jako lokata kapitału - TAK

Kupić, jeździć, obrabiać, martwić się - NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzewoj    0

a ja uwazam, ze moze to byc oplacalne.. sam sie rozgladam za ziemia nawet do 100km od miejsca zamieszkania z tym ze wtedy tylko wieksze kawalki -najlepiej ok 100ha no i musi to byc dobrej klasy ziemia, gdzie bedzie pewnosc wysokich plonow. I tak jak kolega wspomnial, niskopodlogowka, laduje ciagnik+sprzet i jade ;) niektorzy kilkutysiecznicy kupuja helikoptery zeby ogarnac te odleglosci w kilku wojewodztwach -dla chcacego nic trudnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj