Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemia w innym wojewodztwie

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 19:58

ziemia w innym wojewodztwie witam
nie wiedzialem gdzie zamiescic ten temat wiec jak cos to prosze o przeniesienie.
mam pytanie czy sa tutaj rolnicy ktorzy posiadaja ziemie w innym wojewodztwie powiedzmy okolo 50 km od swojego gospodartwa ??
chcialbmy sie po prostu dowiedzec zy oplacalne jest kupno ziemi gdzies dalej...no i oczywiscie obrabianie jej za pomoca uslug jakiejs firmy??
w moim gosdpodarstwie i w moim powiecie strasnzie ciezko o dokupenie ziemi...wiec chcaiblym sie dowiiedzec czy oplacane jest kupno ziemi gdzies dalej i obrabianie jej przez wynajeta firme/rolnikow....

wiem ze jest jeden gosc co ma jakies 20 ha kolo mnie a mieszka 50 km stad i ja obrabia.

Edytowany przez jopi1991, 29 wrzesień 2011 - 19:59.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemia w innym wojewodztwie Dzisiaj, 15:43
  •  

#2 Share niuniek1

niuniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:34

ziemia w innym wojewodztwie według mnie to niema sensu :P
Massey Ferguson 255
Ursus C-360 2x
Case 4230
Kanał youtube[--->http://www.youtube.c...ature=mhee<---]

#3 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:42

ziemia w innym wojewodztwie Jakbyś kupił/wydzierżawil jakis konkretny kawał ziemi np 20-30 ha w jednym kawałku to można kupić jakąs przyczepe niskopodwoziową i wozić maszyny na temten kawałek :D wszystko zalezy od chęci :)

#4 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:47

ziemia w innym wojewodztwie Kupić 20-30ha i zasadzić ziemniakami a potem trzepać kaskę jak w tym roku:D

#5 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 06:48

ziemia w innym wojewodztwie Ja obrabiam 4ha 52 kilometry od gospodarstwa. jeżdżę normalnie swoimi ciągnikami, nikogo nie wynajmuję. Tylko kombajn wynająłem żeby tyle bizonem nie jechać. A czy to sie opłaca? Myslę że coś zawsze zostanie + dopłaty.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share jopi1991

jopi1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 09:30

ziemia w innym wojewodztwie 52 km jedziesz dla 4 ha ??:D niezly jestes hehe a ciagnik maks ile 70 na h jedzie ??:D bo takim co jedzie 40 maks to szlo by sie usrac

#7 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 październik 2011 - 09:20

ziemia w innym wojewodztwie Nie ma to większego sensu,gdyż stracisz kasę an dojazdy i potem na usługi danej firmy. Najlepiej jest samemu wszystkiego dopilnować i kupować ziemie blisko. To moim zdaniem dobre rozwiązanie.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

#8 Share mazowsze

mazowsze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 14 październik 2011 - 19:41

ziemia w innym wojewodztwie Kupić, wydzierżawić, brać dopłaty i trzymać jako lokata kapitału - TAK
Kupić, jeździć, obrabiać, martwić się - NIE

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share rzewoj

rzewoj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 21 luty 2012 - 12:37

ziemia w innym wojewodztwie a ja uwazam, ze moze to byc oplacalne.. sam sie rozgladam za ziemia nawet do 100km od miejsca zamieszkania z tym ze wtedy tylko wieksze kawalki -najlepiej ok 100ha no i musi to byc dobrej klasy ziemia, gdzie bedzie pewnosc wysokich plonow. I tak jak kolega wspomnial, niskopodlogowka, laduje ciagnik+sprzet i jade ;) niektorzy kilkutysiecznicy kupuja helikoptery zeby ogarnac te odleglosci w kilku wojewodztwach -dla chcacego nic trudnego ;)