Skocz do zawartości

Zdjęcie

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :)

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 02 październik 2011 - 20:07

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) A wkręcałeś śruby w otwory,pomaga to przy wyciąganiu zwolnicy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Dzisiaj, 10:05
  •  

#22 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 03 październik 2011 - 07:47

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Aby zwolnica zeszła to jeszcze trzeba poluzować hamulce a konkretnie to ten drążek okrągły co idzie nad skrzynią, no i kabina spiera się na zwolnicach ... . Pozatym to powinny zejść bo nic innego ich nie trzyma. W wyjmowaniem lewej nie ma co przesadzać bo jak spadnie blokada różnicowego to potem trzeba się nakombinować, żeby włożyć z powrotem.

edit
Przepraszam wszystkich źle napisałem i chciałem się poprawiać. Pomyliłem podnoszenie/opuszczanie ruska które polega na przekręceniu tylko korpusu zwolnicy z odkręcaniem całej pochwy zwolnicy w której są hamulce. W tym przypadku nie trzeba rozkręcać żadnej z tych części o której pisałem.

@akadaka (niżej) masz rację, w tym przypadku taśma może trzymać.

Edytowany przez TBhog, 04 październik 2011 - 07:45.

Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#23 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 03 październik 2011 - 21:31

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Tak, zastosowałem wszystkie zabiegi o których piszecie. Volvo nawet w jednym zerwałem gwint. Jest jeszcze możliwość że taśma hamulcowa się kosi i trzyma całość. Tylko dlaczego była uszczelka w miejscu, gdzie w starszych modelach jej nie ma.....? Na razie i tak sie nie dowiem bo nie ma na to czasu. Może w zimie coś dłubne przy tym. Ale byłem ciekawy co kolega Qki na to. Tak czy inaczej dzięki za rady.

#24 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 04 październik 2011 - 00:05

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Powróce do pierwotnego tematu:
Naprawde fajna przeróbka, ale:
Gdzie jest wentylator kabiny?
Gdzie wycieraczki?
Rejestracja musi być po lewej stronie!!

Ale tak to spoko :rolleyes:

no i proszę o dokładne fotki pod maską....

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#25 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 październik 2011 - 14:59

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Wentylator i wycieraczki są dla mnie zbędne dlatego zostały usunięte, tyle o ile to pierwsze jeszcze jakoś mam małe plany zrobić jakąś mini-klimę czy coś.. ale to tak dla rozrywki jak bym się bardzo nudził.
Rejestracja po lewej powinna być ale znowu tutaj nagiąłem przepisy dla estetyki - blacha na prawym błotniku tylnym jest wyprostowaną blacho-dachówką, lewy błotnik ma blachę prostą, dlatego też chciałem przykryć tą niedoskonałość tablicą ;). Jeżdżę i tak głównie po polach więc nie jest to jakieś mega istotne.
Obniżanie - walczyłem z tym z kumplem cały dzień i sobie dałem spokój. Zwolnica nie chciała się wysunąć, tak jak by sprężynowała.. wychodziła na centymetr jak ją podważaliśmy i się chowała po puszczeniu nacisku. Wkręcaliśmy śrubę która pomaga jej wysunąć się i też nic tylko gwint poszedł. O tym że mogą trzymać hamulce czy coś innego też - nie wiedziałem, może tu tkwił problem. Niemniej na dłuższą metę jednak w tym przypadku chyba lepiej mi jednak robić wyższym ciągnikiem, chociaż powiem szczerze że może i nauczył bym się i na tym dolnym ustawieniu, tak czy siak dobrze wiedzieć że na miedzy raczej nie ma opcji się zawiesić :).
Bańka od strony rozrusznika, ma też i inne elementy - jest to po prostu kompresor. Oryginał montowany w tych rocznikach, niemniej brakuje mi jednego elementu, czy nawet dwóch żeby całość działała.
Fotki pod maską zrobię, pamiętam tylko póki co co raz jakieś wyjazdy miałem.
Jeśli chodzi o miejsce zamieszkania to "najbidniejsza" Lubelszczyzna - powiat zamojski.

Edytowany przez Qki, 07 październik 2011 - 15:02.

#26 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 07 październik 2011 - 15:23

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) To cytat z warunków technicznych, wyposażenia ciągnika
b ) wycieraczkę przedniej szyby, zapewniającą dostateczne pole widzenia kierowcy; przepis stosuje się do pojazdu wyposażonego w przednią szybę o takich wymiarach i kształcie, że kierowca może obserwować drogę tylko przez tę szybę bez zmiany normalnej pozycji,

Edytowany przez zorzyk2, 07 październik 2011 - 15:24.

#27 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 październik 2011 - 15:30

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Minimalizm kosztem przepisów - jak mówiłem rzadko kiedy koła dotykają asfaltu, rzadko kiedy deszcz dotyka ciągnika..

#28 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 07 październik 2011 - 18:19

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Qki skąd dokładnie jesteś bo ja też jestem z zamojskiego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 październik 2011 - 18:28

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Ovi, jak to mówią.. "jak żeś nie jadł to i.. Nielisz" :)

Co sądzicie o podkręcaniu Władka na pompie? Daje to widoczne efekty w uciągu i jakości pracy? Jeśli tak to jak to porządnie zrobić tj. nie przegiąć a jednocześnie trochę mu tej mocy dodać?

#30 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 08 październik 2011 - 02:07

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :)

mam takie pytanie do czego służą te 2 płaskowniki z otworami przyspawane na rogu kabiny????

ciekawe co kolega wladimir miał tam fabrycznie przykręcane???

Na 100% nie jestem pewien ale na te płaskowniki montuje się gaśnicę. Ja mam zamontowany do dolnych otworów trójkąt, tzn płaskownik do którego jest przykręcony górny róg trójkąta a dół trójkąta za pomocą innego płaskownika jest zamocowany do ramy kabiny pod tylną szybą. Mam już tak zrobiony trójkąt od bardzo dawna i się dobrze sprawdza to miejsce - trójkąt nie przeszkadza i nie zasłania niczego.

#31 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 październik 2011 - 09:28

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Ciekawa sprawa z tą gaśnicą, jeśli tak to można by mu było sprawić i tam przyczepić :)

#32 Share Ziomek1994

Ziomek1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo,Elektryka

Napisany 08 październik 2011 - 11:21

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Czym zmyłeś olej oraz brud z silnika jaki środek czyszczący polecasz?

#33 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 październik 2011 - 14:13

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Piana aktywna - jaka to już zależy od funduszy, bierz coś najmocniejszego, a przede wszystkim Karcher - bez niego nie da rady. Głównie strumień wody tutaj walczy a nie piana.. ale mimo wszystko warto się wspierać i środkiem czyszczącym. Jak byś miał Karchera z ciepłą wodą to już całkiem pikuś.

#34 Share rollo29

rollo29

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 08 październik 2011 - 17:40

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Widząc bardzo dobrą robotę właściciela i gratulując mu pomysłu tak sobie zażartuje ."To my tyle lat walczyli z germanizacją i rusyfikacją a ty teraz posiadasz ruski traktor i malujesz go w niemieckie barwy i to w tak patriotycznej okolicy" :D :D :D :lol: :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 październik 2011 - 18:31

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Rollo29: Dobre!! :D Dzieki ;)