Skocz do zawartości

Zdjęcie

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :)

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 18:50

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :)

Witam!!

Chciałem się Wam pochwalić efektem remontu jaki przeprowadziłem rok temu na moim Władymircu T-25. Ciągnik jest z 1995 r. wydaje się więc że nie dużo jednak był bardzo zaniedbany wizualnie, a elektrykę miał całą rozharataną i praktycznie nie było sensu jej łatać.

Wszystko zrobiłem sam, począwszy od dokładnego wymycia ze smarów, ziemi 15 letniej zalegającej wszędzie, przez położenie podkładu, przecieranie papierem, lakierowanie bazą i w trakcie również praca nad elektryką.

Elektrykę zaprojektowałem od podstaw. Wszystko jest wg. mojego schematu. Obecnie ciągnik ma oryginalną "stacyjkę" tj. tą skrzyneczkę, ale w środku nie ma nic oryginalnego. Zamontowałem 11 przekaźników, różnego rodzaju włączniki (w większości jednak oryginalne), lampki sygnalizacyjne oryginał. Elektryka cała jest oparta na 13 bezpiecznikach - nie jak w oryginale na trzech.. Całość zrobiona na solidnych, dużego przekroju kablach i 12V akumulatorze.

Co do mechaniki to na szczęście dużo zmieniać nie musiałem. Do regeneracji jednak musiała iść pompa wtryskowa - teraz chodzi jak zegarek, z tyłu musiałem siłownik podłączyć pod "zapasowe" wyjścia hydrauliki ponieważ sekcja pierwsza była zużyta - w przyszłości planuję zakup rozdzielacza 3 sekcyjnego i założenie TURa. Rozrusznik jest oczywiście z przekładnią planetarną - jak do tej pory pracuje super i bez zastrzeżeń. Przerobiłem filtr powietrza - lekko zmodyfikowana wkładka i sam wlot jest inny.

Muszę jeszcze nadmienić że ciągnik jest dopiero w 80-90% skończony, ciągle brak czasu żeby zrobić wnętrze, także z tego powodu nie ma jeszcze dokładnych fotek ponieważ nie jest to jeszcze projekt jaki mam w wyobraźni i jaki chciałbym pokazać, niemniej, już widać koniec..

Jeśli macie jakieś pytania, komentarze, pozytywne i negatywne w stylu PROFANACJA to zapraszam do pisania :).

Pozdrawiam!

Qki

GG: 8760080

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Dzisiaj, 07:46
  •  

#2 Share ziomal89

ziomal89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 19:12

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) elegancko;D

#3 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 19:19

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Widziałem już go wcześniej na innym forum, podoba mi się nawet.

Mógł byś zrobić fotki, z kabiny i przerobionego tego filtra powietrza ? I wrzucić do galerii T-25 ? ;)
Pozdrawiam.

#4 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 19:23

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Był na innym forum rok temu prosto po remnocie :). Niestety brak czasu niemożliwa dokończenie kabiny i pierdół które go jeszcze bolą.. :(
Postaram się zrobić foto.

#5 Share Agriculture

Agriculture

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:- mechanizacja rolnictwa
    - sprzęt ciężki
    - motoryzacja
    - technologia

Napisany 29 wrzesień 2011 - 19:48

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Ja powiem tyle - Kawał dobrej roboty.
Człowiek z pasją

#6 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:00

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) On był chyba i na tym forum bo widziałem go już a na inne forum nie zaglądam ;)
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#7 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:15

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Szczerze powiem że miałem konto tutaj już dawno ale nie używałem. Wszedłem w swoje posty tematy galerie i niby nic nie dodawałem.. :)

#8 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:29

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) mam takie pytanie do czego służą te 2 płaskowniki z otworami przyspawane na rogu kabiny????

ciekawe co kolega wladimir miał tam fabrycznie przykręcane???

Edytowany przez PROXIMAMICHAL, 29 wrzesień 2011 - 20:29.

#9 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:35

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Oryginał. Moim zdaniem to jest może do.. trójkąta ??

#10 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:49

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Naprawdę ładny. Kłują tylko po oczach te dziury po starych lampach, trzeba było zaspawać. Ogólnie to nie lubię rusków tak wysoko ustawionych na zwolnicach ale w końcu zależy co komu potrzeba. Życzę powodzenia w dalszych pracach.
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:58

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Kolego a nie myślałeś o tym aby przerobić tylną szybę, chodzi mi o to że ja musiałem ściągnąć szybę bo nie miałem jak opryskiwacza rozłączać, sam myślałem aby założyć jakąś ramkę i zawiasy ale nie mam czasu tego robić, może kolega coś podpowie?

#12 Share Michufarmer

Michufarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze, motoryzacja, rolnictwo

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:58

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Bardzo dobra praca. Jest zrobiona estetycznie i fachowo, czego niestety brakuje niektórym konstruktorom na AF. Gratuluję zapału i pomysłu.
Pozdrowienia z kłodawskiego oddziału AF

MichuFarmer

#13 Share Qki

Qki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 08:59

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Jest parę niedociągnięć ale przy nakładzie pracy całości na niektóre rzeczy się nie zważa :). Dzięki za miłe słowa!

Tylną szybę mam otwieraną, zrobioną na zawiasach - widać je u góry. Przy pracy z opryskiwaczem praktycznie ją "opieram" na nim bo musi być mocno otwarta. Wtedy jest dostęp do wszystkiego.

#14 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 01 październik 2011 - 19:21

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Witam. Też go wcześniej widziałem i chyba opisywałeś, że masz problemy z obniżeniem go jak sie nie myle. Miałem to samo ze swoim. Do tej pory nic z tym nie zrobiłem może te roczniki nie mają takiej opcji? A mój to 96,na silniku ma 95. Za przeróbkę 5, nawet mu ładnie w tym kolorze :rolleyes:.

#15 Share Kameleont25

Kameleont25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa, mechanika, rolnictwo, itp. itd.

Napisany 01 październik 2011 - 19:47

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) A ja sie spytam do czego służy ta bańka od strony rozrusznika bo nie bardzo wiem. A u mnie takiej nie ma???

#16 Share kuba12345

kuba12345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 01 październik 2011 - 20:55

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Najprawdopodobniej dorobił dobie na powietrze widać kompresor. Moim zdaniem pneumatyka do przyczepy jeśli się nie mylę to mam prośbę zrób jakieś dokładniejsze foto całej instalacji bo z chęciom bym sobie założył

#17 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 02 październik 2011 - 10:38

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) W tych rocznikach pneumatyka była montowana fabrycznie. Instalacja jest polska, gdzieś mam do niej schemacik nawet, jak znajde to moge wstawić.

#18 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 02 październik 2011 - 11:16

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Musi iśc obnizyć. Odkręcasz 8 śrub zwolnice odciagasz do siebie żeby z kołków się wysunęła i do góry z nią
Mój Wladimirec podbija świat

#19 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 02 październik 2011 - 11:42

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) Już kiedyś mi o tym pisałeś pamiętam. Wiem jak to zrobić ale w tym przypadku zwolnica nie chce sie wogóle wysunąć na tyle żeby wyszła z kołków a co ciekawsze to była przywalona na uszczelkę i zaklejona. Próbowałem tylko z jednej strony może hamulec zaciska albo coś. Szukałem czegoś na ten temat w internecie i kolega też gdzieś pisał ze ma z tym problemy.
A kolega Qki to nie jest gdzieś z moich okolic czasem? Bo ktoś mi mówił że jeździ w pobliżu zielony Władek.

Edytowany przez akadaka, 02 październik 2011 - 11:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share belarust25

belarust25

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa
    motoryzacja, mechatronika,ładne dziewczyny

Napisany 02 październik 2011 - 17:12

Władymirec T-25 z pakietem stylistycznym Fend'a :) No muszę przyznać że mi się podoba. Szczególnie te światła z przodu wbudowane. Pomyśle kiedyś u siebie nad tymi światłami. Do oryginalnej blachy by się nie zmieściły te światła??
akadaka Hamulec ci trzyma i dlatego nie chcę wyjść B) Miałem podobnie u siebie ;)
KPK Kumurun Team