Zaloguj się, aby obserwować  
Nikita_Bennet

Łączenie działek - jakie koszta, ile czasu zajmuje to geodecie

Polecane posty

Nikita_Bennet    315

Witam.

 

Z racji tego że już niedługo kończymy prace jesienne a także tego że w gospodarstwie jest prawie tyle działek ile hektarów coraz mocniej myślę o połączeniu ich. Nie chodzi mi o scalanie gruntów. Po prostu pola mam w 4 miejscach a działek jest dużo więcej - dokupowało się przyległe grunta. W efekcie jest tak że pole jest jedno a składa się na nie 5 działek.

Dodatkowo brakuje paru słupków granicznych.

Do wypełniania jakichkolwiek wniosków w "agencjach" jest to utrudnienie, muszę i tak uzupełnić brakujące słupki (prawie w każdym polu brakuje po jednym) więc się zastanawiam jaki może być koszt połączenia powiedzmy 4 działek ewidencyjnych które są użytkowane jako jedno pole. Ile u was geodeci za to wołają?

Całe gospodarstwo jest w jednej KW.

 

Druga sprawa - czy taka usługa jest obarczona podatkiem VAT?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamj24    8

Łączenie działek to właśnie scalanie. Co prawda nie robiłem łączenia tylko podział działki i kosztował mnie około 2 tys zł. Za odnowienie granic geodeci liczą za każdy słupek co najmniej 100 zł. Przy połączeniu powinni określić granicę tak powstałej działki i te nowe słupki mogą być już w kosztach całej operacji. A czas trwania to przy sprzyjających wiatrach 2-3 miesiące. Geodeta musi dokonać pomiarów nowej działki, wyrysować nowe mapy. Po złożeniu dokumentacji przez geodetę, urząd gminy wydaje decyzję o scaleniu gruntów, ta wysyłana jest do sądu do ksiąg wieczystych. Wszystkie decyzje i zapisy muszą się uprawomocnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

Odnośnie VAT to oczywiście jest naliczony vat jak za usługi. I zapewne tak jak u mnie robią geodeci jakieś pomiary to cena + vat od faktury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

cena pomiarów działek jest uzależniona od tego czy wieś jest juz pomierzona cyfrowo, czy tez wszystko jest na chybił trafił (tak jak do niedawna u mnie) wcześniej od puknku brali 100 zł i to trzeba było sie nieźle maszukać, a teraz 50 zł GPS-em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
Łączenie działek to właśnie scalanie...

Oj nie tak dokońca, poczytaj dobrze łączeniu działek i o scalaniu gruntów.

2-3 miesiące czyli przed złożeniem wniosku o dopłaty się zdąży ;)

 

 

 

Odnośnie VAT to oczywiście jest naliczony vat jak za usługi. I zapewne tak jak u mnie robią geodeci jakieś pomiary to cena + vat od faktury
czyli 23%?

 

cena pomiarów działek jest uzależniona od tego czy wieś jest juz pomierzona cyfrowo, czy tez wszystko jest na chybił trafił (tak jak do niedawna u mnie) wcześniej od puknku brali 100 zł i to trzeba było sie nieźle maszukać, a teraz 50 zł GPS-em
Jak sprawdzić czy wieś jest pomierzona cyfrowo?

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Nie wiem jak jest teraz ale 4lata temu dokupywałem działkę od sąsiada i nie potrzeba było geodety połączenia działek .Wystarczyło złożyć wniosek w wydziale ksiąg wieczystych i automatycznie dwie księgi i działki dostały jeden numer.Koszt ok.200zł.Przecież działki masz zmierzone to po co geodeta,słupków granicznych na moim polu to nawet ojciec nie pamięta a ma już 85 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

 

Jak sprawdzić czy wieś jest pomierzona cyfrowo?

w powiatowym wydziale geodezji, a na pewno masz pomiar cyfrowy jeśli działki są zmierzone z dokładnością co do m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Nie wiem jak jest teraz ale 4lata temu dokupywałem działkę od sąsiada i nie potrzeba było geodety połączenia działek .Wystarczyło złożyć wniosek w wydziale ksiąg wieczystych i automatycznie dwie księgi i działki dostały jeden numer.Koszt ok.200zł.Przecież działki masz zmierzone to po co geodeta,słupków granicznych na moim polu to nawet ojciec nie pamięta a ma już 85 lat.

no zaszedłem dziś do Wydz. Ksiąg Wieczystych przy Sądzie Rejonowym - wg nich geodeta jest potrzebny aby zrobić wyrys nowo powstałej działki bo na podstawie tego zostanie złożony wniosek do księgi o zmiany. Jeszczę popytam w Starostwie Powiatowym.

 

chociaż czytając to: http://www.infor.pl/prawo/artykuly/327987,jak_polaczyc_ze_soba_dzialki_w_jednej_ksiedze_wieczystej.html

to Ty masz rację a nie sąd w którym dziś byłem

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    997

Chciałbym odświeżyć temat.

Mam podobny problem jak autor, w kilku miejscach mam działki np. o nr 102 , 103, 104 leżące obok siebie, uprawiana jest ta sama roślina. Chciałbym je połączyć w jeden numer. Jak wygląda cała procedura łączenia? Jak można to najłatwiej i tanio zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

geodeta Ci to załatwi.

Ważne aby wszystkie działki z danego pola były w jednej KW (w parę dni to zrobią w Sądzie).

Co do ceny - zależy od geodety.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj