Skocz do zawartości

Zdjęcie

stabilizacja i poziomowanie

46 odpowiedzi na ten temat

#21 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 26 luty 2013 - 17:46

stabilizacja i poziomowanie jeśli już kupujesz nowy opryskiwacz to bezwzględnie zainwestuj w hydrauliczną korektę poziomowania belki, rewelacyjna sprawa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stabilizacja i poziomowanie Dzisiaj, 07:03
  •  

#22 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 26 luty 2013 - 19:35

stabilizacja i poziomowanie W Tad-lenie hydr. stabilizacja kosztuje dodatkowo 1000 zł netto. Trochę dużo mi się zdaje ale czy warto?

#23 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 26 luty 2013 - 20:44

stabilizacja i poziomowanie odpowiem ci tak, na prawdę warto, może być opryskiwacz z ręcznym podnoszeniem belki na korbę, ale poziomowanie to podstawa ,

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:01

stabilizacja i poziomowanie polećcie jakiej długości zastosować siłownik do przerobienia stabilizacji na hydrauliczą 600l 15m biardzki - fabryczne poziomowanie nie zdaje egzaminu

#25 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:23

stabilizacja i poziomowanie kolego @aro1975 postaram sie jutro zmierzyć ten siłownik. Mam ten sam wynalazek Biardzkiego. Stabilizacja musi być! Czymże jest 1000zł do wygody i efektywności pracy. Fakt to trochę grosza ale po paru hektarach pryskania bedziesz sobie pluł w brodę, że nie odżałowałes grosza. Ja tez bym popełnił ten sam błąd kupując opryskiwacz bez hydr stab ale kumpel mnie namówił :)

#26 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:29

stabilizacja i poziomowanie musisz obejrzeć przemyśleć itp., wydaje mi się że ten siłownik i dwa węże będą mniej kosztowały niż tysiąc, chyba że ma jeszcze zawór dławiący, alemimo wszystko pewnie samemu by taniej to przerobił, ale z drugiej strony ja wolał i tak bym wziąć fabryczny, zresztą w tamtym roku kupiłem opryskiwacz i bardzo ta opcja mi się podoba

#27 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:39

stabilizacja i poziomowanie a nie trzeba z tą hydrauliką ciągle sterować bo wiadomo jak są pola-tu górka, tu przechył za chwilę znów itd? Czy tak w miarę to idzie i płynnie?

#28 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:43

stabilizacja i poziomowanie Nie no taniej wyjdzie ale ja przykładowo podałem koszt. O ile pamiętam to dopłaciłem do tej stabilizacji 500 bądz 600zł

#29 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:48

stabilizacja i poziomowanie Biardzki np za hydrauliczną stabilizację życzy sobie 400 zł. Myślę, że nie dużo akurat w tym przypadku.

#30 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:52

stabilizacja i poziomowanie Wiadome, że musisz rzucic kątem oka na belke ale przyznam szczerze, że ja mam góry, pochyłości i naprawde miło mi sie z tym pracuje zważywszy, że mam belke 15m. Wczesniej miałem 12m i gorzej mi sie nim pracowało na pochyłym niz obecnym opryskiwaczem. Z początku bedziesz bardzo uważał ale jak chociaz raz przejedziesz sie na kazdym polu z opryskiwaczem to juz bedziesz wiedział bez patrzenia na belke w którym miejscu nią manipulować :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 26 luty 2013 - 21:57

stabilizacja i poziomowanie W sumie masz rację a jeszcze jedno-wiadomo ciągnik pracuje podczas oprysku na jakiś tam wyższych obrotach to wtedy ta belka nie za szybko się podrywa?

#32 Share ignas5340

ignas5340

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 26 luty 2013 - 22:08

stabilizacja i poziomowanie Ja akurat z C355 nie mam z tym problemu bo wydajność tej pompy pozostawia wiele do życzenia ale jak rozlewałem RSM Zetorem (wydajność pompy 60l/min) to przyznam, że były szybsze ruchy belki ale to jest kwestia szybkiej reakcji dzwignią i problem zanika.

#33 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 27 luty 2013 - 19:42

stabilizacja i poziomowanie jak kupowałem to na składnicy nie było wersji z hydraulicznym poziomowaniem, a na youtube widziałem przerobiony opryskiwacz z siłownikem dwustronnego dzialania i chcę sam to zrobić potrzebne mi tylko długość siłownika i miejca mocowania uszu

#34 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 27 luty 2013 - 21:01

stabilizacja i poziomowanie jeśli będziesz miał ciągnik z mocną pompą to będzie potrzebny zawór dławiący, ja mam 40 parę litrów i muszę zmniejszać przepływ

#35 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 27 luty 2013 - 21:59

stabilizacja i poziomowanie do oprysków używam C-360

#36 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 28 luty 2013 - 06:18

stabilizacja i poziomowanie załóż jak najcieńsze przewody. Siłownik to zależy gdzie umocujesz. Ja mam 12 cm skoku na 21 metrowej belce. Siłownik mam większy bo od widlaka ale w środek wsadziłem tuleję i teraz tylko taki ma skok

#37 Share baksik

baksik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 13:27

stabilizacja i poziomowanie A czy jak jest ta wymuszona stabilizacja hydrauliczna to znaczy że belka jest na sztywno i tylko siłownikiem można przestawić położenie ? czy to jest stabilizacja belki grawitacyjna plus możliwość korekty położenia belki siłownikiem ?

#38 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 19:40

stabilizacja i poziomowanie Ja mam w tad-lenie takie coś i z tego co widze to jest taka blokadka i można tak i tak ale przy belce jest dodatkowy orczyk. Nie moge narazie nic powiedzieć jak działa gdyż mam go od niedawna, a dopłata to 1 tyś . U nas wszyscy co mają nowe opryskiwacze mają takie coś i jak widze to super sprawa , zwłaszcza na skłonach. NA youtube jest filmik jak to działa.

Załączone miniaturki

• 024.JPG

#39 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 20:22

stabilizacja i poziomowanie czyli możesz wyłączyć stabilizację przez siłownik i działa też mechanicznie? Sprawdzałeś jak działa właśnie mechaniczna stabilizacja w Tad-Lenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share romet737

romet737

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 marzec 2013 - 21:34

stabilizacja i poziomowanie Belka posiada dodatkowy orczyk i po zablokowaniu taką zapadką może poziomować się sam lub przez ten siłownik.Sprawdzałem to samoczynne poziomowanie ale tylko przy nierozłożonej belce w garażu i chyba będzie ok.

Dodaj odpowiedź