Skocz do zawartości

Zdjęcie

stabilizacja i poziomowanie

46 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 09:59

stabilizacja i poziomowanie Czołem!
Na wiosnę kupiłem "cudo" od biardzkiego o pojemności 1200 l i szerokości 15 m. Pojawił się problem podczas pryskania na skłonie ponieważ belka cały czas próbuje być poziomo czego efektem jest to, że jedna strona szoruje po ziemi a druga jest na wysokości ponad 2 m.
Zastanawiałem się czy taki mój pomysł wypali:
Przerobić poziomowanie z wahadła (jeden punkt łączenia i obrotu belki z opryskiwaczem) na trapez pojedynczy ale zamiast jednego ramienia założyć siłownik hydrauliczny dwustronnego działania.
Czy taka modyfikacja pozwoli na hydrauliczne "dociąganie" belki równolegle do pola z zachowaniem stabilności na krótkich nierównościach?

Załączone miniaturki

• stabilizacja.jpg

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
stabilizacja i poziomowanie Dzisiaj, 19:09
  •  

#2 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 29 wrzesień 2011 - 15:00

stabilizacja i poziomowanie teoretycznie mysle ze pomysl jest dobry, ale co w praktyce...jak zbudujesz podziel sie doswiadczeniem

#3 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 29 wrzesień 2011 - 18:10

stabilizacja i poziomowanie Też mam Biardzkiego zawieszany 600/15 i dokładnie ten sam problem,testowałem już motyw z siłownikiem ale był zamontowany w układzie ze stabilizacją na wahadle i niestety ten pomysl się nie sprawdził.Twoja koncepcja siłownika i trapezu jest ciekawa i może być dobra,aczkolwiek operowanie w trakcie oprysku silownikiem hydraulicznym czy każdym innym działającym na belkę 15m jest kłopotliwe.Nawiasem mówiąc ,ciekawe jak ten problem jest rozwiązany w markowych opryskiwaczach.Powodzenia w poszukiwaniu rozwiązania.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Podkarpackie eliminacje zobacz »

•  

#4 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 29 wrzesień 2011 - 18:25

stabilizacja i poziomowanie ja kupiłem zbucz że zbuczyna i nie mam problemu wiesz zobacz może środek ciężkości jest żle ustawiony i dlatego tak się dzieje bo tak wychodzi z twojego opisu i wiesz stabilizacja nie działa powyżej jakiegoś procentu nachylenia zobacz w instrukcji wtedy trzeba blokawać belkie na sztywno

#5 Share darek195

darek195

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 18:44

stabilizacja i poziomowanie Ja mam opryskiwacz 21 metrów i nie wyobrażam sobie żeby nie mieć hydraulicznego poziomowania. Moze być najlepsze samopoziomowanie na opryskiwaczu, ale wiadomo w polu nie zawsze bedzie równo jak na stole, i wtedy nie spełni ono swojego zadania. A jeżeli poziomowanie jest hydrauliczne to wtedy nie patrzysz czy jedziesz na pochyłym terenie, czy w bruździe, ustawiasz jak powinno być i jedziesz. I nie jest prawdą ze to jest jakieś wielkie utrudnienie sterowanie tym w czasie pracy.

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:03

stabilizacja i poziomowanie Kolego wrzuć zdjęcie jak wygląda ta stabilizacja, bo tak jak w załączonym rysunku to będzie działać na pewno ale może by można by było to łatwiej zrobić.

http://www.agrofoto....alocisnieniowy/ a może z tymi ciężarkami spróbować.

Edytowany przez Sadek, 29 wrzesień 2011 - 20:11.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#7 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 06:41

stabilizacja i poziomowanie Zrobie zdjęcia jak wrócę z pracy. Zanim zacznę to produkować to muszę najpierw dorobić sekcję hydrauliki do ciągnika. Więc na efekty będzie trzeba trochę poczekać.
Edit:
Znalazłem lance takie jak moje:
http://moto.allegro....1827296229.html

Edytowany przez rogas, 30 wrzesień 2011 - 06:57.

#8 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 19:45

stabilizacja i poziomowanie Mam rozumieć że belka w czasie pracy wisi tylko na tym cynkowym elemencie, a te z łańcuszkami są odbezpieczane.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#9 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 30 wrzesień 2011 - 19:52

stabilizacja i poziomowanie Ciezarki nie zdają egzaminu mimo jednak;/ jwszystko dobrze jak jedziesz wzdluz pola, poprzeczka to tylko sie nalatasz, jakas bruzna czy cos i lanca sie rozklada;/ dociskalem juz sprezyny i nic, jedyne sensowne rozwiazanie jakie ja u sibie widze to nie rzaden silownik i ciezarki ale linka od tura albo od hamulca recznego od samochdu i na koncu kawalek raczki z blokowaniem, jak zrobie, to wrzuce to na forum ale nie za szybko.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#10 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 03 październik 2011 - 07:32

stabilizacja i poziomowanie @SADEK
Tak belka wisi na tym ocynkowanym elemencie, łańcuszki z malutkimi sworzniami służą do blokady na czas transportu. Jeszcze zapomniałem dodać, że ten element ocynkowany jest połączony na dole sprężyną z "półramą" służącą do podnoszenia belki. Sprężyna ma chyba za zadanie przyspieszyć poziomowanie belki.

Edit:
Wreszcie miałem czas i zrobiłem zdjęcia "systemu" B) poziomowania

Punkt A jest punktem obrotu całej belki
Punkty B są to blokady poziomowania
Punkty C to sprężyna dociągająca belkę do poziomu
Punkty D są to ograniczniki ruchu belki.

Na drugim zdjęciu mój"projekt"
A jest ramieniem trapezu
B jest siłownikiem hydro dwustronnego działania.

Pojawia się też pytanie:
Jakiej długości powinno być ramię oraz siłownik w połowie zakresu działania oraz jaki powinien być zakre działania tego siłownika.

Załączone miniaturki

• belka oznaczenia.jpg
  • belka prototyp.jpg

Edytowany przez rogas, 24 październik 2011 - 08:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 26 październik 2011 - 08:55

stabilizacja i poziomowanie lekko odświerzam. Czy ktoś może podpowiedzieć odnośnie długości ramion ewentualnie inne rozwiązanie?

#12 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 29 październik 2011 - 18:12

stabilizacja i poziomowanie witam ja myślę, że najlepiej będzie zastosować w trapezie siłownik rozwiązanie jest niezłe Krukowiak od lat go stosuje pozdrawiam

#13 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 30 październik 2011 - 08:02

stabilizacja i poziomowanie ja w swoim mam podobnie jak w skotarku. I tu też wiele się nie różni. Belka 21 metrów poziomowanie tylko na siłowniku. Skok siłownika jakieś 10 cm u mnie zależy gdzie chcesz zamocować. Cienkie węże to wtedy idzie płynnie

#14 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 styczeń 2012 - 14:31

stabilizacja i poziomowanie Ja widziałem w Pilmetach kiedyś stosowali podwójny trapez gdzie jednym z łączników był właśnie tłok. Myślę że powinno u ciebie zadziałać tylko pytanie czy zadziała stabilizacja w bróździe jak będziesz miał poziomowanie nastawione na przechył. Chodzi mi o to że trapez ma pewien zakres działania.
The Truth Is Out There

#15 Share Jarunio666

Jarunio666

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 01 luty 2013 - 20:11

stabilizacja i poziomowanie Witam. Mam zamiar kupić opryskiwacz z BIARDZKIEGO 2000l.... I jest w ofercie hydrauliczna stabilizacja belki co o tym sądzicie jak się to sprawdza? i jeszcze jedno pytanie jak podpiąć hydraulikę do ciągnika c360 skoro jest jeden rozdzielacz a w tym opryskiwaczu jest też podnoszenie belki wiec trzeba będzie do tego dodawać jeszcze jakieś kombinacje?. Wysłucham wszelkich uwag. Dzięki z góry. Pozdrawiam.. ;)

#16 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 01 luty 2013 - 20:27

stabilizacja i poziomowanie Nie wiem jak ma rozwiązane to wspominany typ opryskiwacza ale ja u siebie podnoszenie mam na 1 przewodzie (było na 2 ale przerobiłem na 1 ) stabilizację mam też na 1 przewód.

Tylko jak znam hydraulikę C-360 to nawet mój patent nie zda egzaminu gdyż tam 1 dźwignią steruję się 2 gniazda i jednym gniazdem pcha drugim powrót i odwrotnie, podnoszenia nie używa się często więc można używać tylko stabilizacji a podnoszenia w ogóle nie podpinać lub zastosować dodatkowy rozdzielacz.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#17 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1682 postów

Napisany 02 luty 2013 - 09:46

stabilizacja i poziomowanie dodatkowy rozdzielacz to koszt ze 200-300 zł więc nie ma co kombinować, trzeba tylko dobrać rozdzielacz bodajże dwustronnego działania z wolnym spływem,

#18 Share szymon18022005

szymon18022005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:majsterkowanie

Napisany 02 luty 2013 - 14:56

stabilizacja i poziomowanie

dodatkowy rozdzielacz to koszt ze 200-300 zł więc nie ma co kombinować, trzeba tylko dobrać rozdzielacz bodajże dwustronnego działania z wolnym spływem,

witam.też przerabiałem ten problem w c 360. mam hydrauliczną windę z siłownikiem jednostronnego działania i poziomowanie belki z dwustronnym siłownikiem{konstrukcja z podwójnym trapezem} najlepszym rozwiązaniem choć nie najtańszym jest dołożenie dodatkowego rozdzielacza{u mnie 2 sekcje}koszt około 1000 zł z przewodami ,złączkami i rozdzielaczem.plusem jest jeszcze to że służy mi on jeszcze do rozsiewacza [osobne otwieranie i zamykanie zasów] rozdzielacz jest zamontowany na błotniku.kilka osób ze wsi już skopiowało ten pomysł i sobie chwalą.

#19 Share tomi8317

tomi8317

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 luty 2013 - 14:02

stabilizacja i poziomowanie Witam jestem w trakcie kupna opryskiwacz 600l 15 metrowego tad-len jest przy nim mechaniczna stabilizacja belki hydrauliczna za dopłatom na jakiej zasadzie ta hydrauliczna działa czy warto za to dopłaćic .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 26 luty 2013 - 14:56

stabilizacja i poziomowanie mechaniczna to wahadło, które zabezpiecza belkę przed uszkodzeniami przy uderzeniu o ziemię i nie przenosi drgań z ciągnika i ramy na belkę jak jeździsz po nierównościach, hydrauliczna pozwala Ci kontrolować przechył belki, tj. ułożyć ją np. do pochyłości terenu

Dodaj odpowiedź