Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3?

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 15:27

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? Planuje kupić tura do lamborghini evo r3 85 środki finansowe tyle co na polski sprzęt i proszę o rady userów posiadaczy i nie tylko takich zestawów, bo chodzi mi o to jaki wysięgnik dobrać żeby potem nie narzekać, bo najkrótszy chyba jest tur 6 z warfamy ale w galerii są 85tki z turem 6A więc jeśli tak dobrą sprawą jest krótki tur który mniej pomiata ciągnikiem to po co ktoś dopłaca za ten 6A, nieduże też są chyba agromasz ł106 i metalfach 229, a pytanko moje dotyczy głównie hydrametów 12/16 czy te ładowacze faktycznie mają tak ogromne wysięgniki na żywo nigdy nie widziałem 16stki hydrametu, porównując np. z tur 6 lub metalfach to który mniej wystaje przed ciagnik? czy to że hydramet jest tak wysoko osadzony na ciągniku to nie ogranicza widoczności?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? Dzisiaj, 21:42
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 wrzesień 2011 - 18:05

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? Szkoda że musisz polski :( Jak coś to polecam Agromasz znajomi mają pod Pronarami czy MTZ i chodzi nie najgorzej

#3 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 18:40

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? Jakbyś tak trafił w okolice Grajewa to jest tu jeden gość który robi całkiem nienajgorsze ładowacze za niewygórowaną cenę (no niewygórowana była jeszcze nie tak dawno :D -teraz nie wiem)

#4 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 28 wrzesień 2011 - 19:33

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? Jak tylko wystarczy Ci środków finansowych na polski sprzęt to celuj w ładowacz z hydrametu, według mnie i moich klientów najlepsze polskie ładowacze. Jeśli trochę niżej to Warfama, Metalfach, później Agromasz, reszty wynalazków nie znam z autopsji.

#5 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 22:16

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? http://www.agrofoto....35_52_69704.jpg
http://www.agrofoto....-explorer3-100/
dlaczego do agrofarma zamawiają ł 106A wersja przedłużana??
http://www.agrofoto....df-agrofarm-85/
stoll też taki krótki nie jest
czy faktycznie tur 6 mniej wystaje przed ciągnik?
http://www.agrofoto....f-agrofarm-100/

#6 Share rolnik1982

rolnik1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 05 październik 2011 - 09:22

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? TUR z Biedaszek :) Polska dobra firma, ludki chwalą.

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 07 październik 2011 - 17:46

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? że dobry to ja wiem i cena też dobra hehe
ile teraz kosztuje sam tur? ale coś chyba ze 23 tyś o ile dobrze wiem?

#8 Share MarekDFagrofarm410

MarekDFagrofarm410

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 15 październik 2011 - 11:59

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? Witam. Co myślicie o tych turze? http://moto.allegro....1876079989.html Pracował by z DF Agrofarmem 410. Jak z jego żywotnością ? Przeważnie pracował by przy załadunku i rozładunku bel

#9 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 październik 2011 - 13:15

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? żywotność tura to jedno ja bym się bardziej martwił o żywotność ciągnika ni ewygląda mi to żeby mocowania na ciągniku były zbyt masywne, czy żeby były wypory tylne, a te ciągniki nie mają zbyt masywnej obudowy skrzyni biegów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share gazela77

gazela77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:muzyka trance, fotografia, łowiectwo

Napisany 19 październik 2011 - 12:42

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? Ja od czerwca użytkuje Metal-Fach T229 o udźwigu 1600kg. Pracuje razem z Kubotą M8540. Jak do tej pory nie mogę nic złego o nim powiedzieć, Był tylko problem z którymś siłownikiem od podnoszenia wysięgnika i opuszczał nawet przy pracującej pompie, ale zadzwoniłem do serwisu, przyjechali ,siłowniki obydwa wymienili i jak narazie jest ok. Nie pracowałem innymi ładowaczami , ale myślę że mogę go śmiało polecić. Użytkowałem go w wielu pracach i sprawdził się (no może mógłby wyżej podnosić).

#11 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 21 październik 2011 - 13:53

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? Jak to jest z podłączeniem hydraulik w ciągniku, bo niektórzy oferują podłączenie bezpośrednio w hydraulikę a inni nie i moje pytanko jeśli będzie podmięty tur w gniazda hydrauliki ciągnika i mam zablokowaną dzwignię hydrauliki żeby pompowało olej do rozdzielacza tura, to ciągnik w momencie uzycia hydrauliki spada z obrotów i cały czas pompuje olej więc jeśli pracuje się turem i nie używa żadnej sekcji to w tym czasie ciągnik pompuje olej i jest duże ciśnienie w przewodzie zasilającym ładowacz czy w momencie gdy nie używamy tura dzwignia jest w pozycji zasilanie tura to olej swobodnie spływa do skrzyni?

#12 Share Stas25

Stas25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 22 październik 2011 - 08:09

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? olej swobodnie przepływa przez rozdzielacz ładowacza dopiero gdy poruszysz dżojstikiem to robi się ciśnienie, lepiej mi się wydaje bezpośrednio w hydraulikie podłączyć gdyż pozostają nam wolne gniazda.

#13 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2011 - 08:21

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? we wszystkich ładowaczach tak jest? więc rozdzielacz tura musi być przystosowany do podłączenia bezpośrednio w hydraulikę albo w gniazda, bo jeśli bezpośrednio w hydraulikę to musi trzymać ciśnienie a w gniazda ma swobodnie przepływać i dlatego ten bezpośrednio podłączony szybciej chodzi, no ale jeśli chodzi o agrofarmy 85 i r3 i explorer3 to załączając dźwignie do zasilania tura obroty i tak spadają przez samo to że ciągnik przegania olej przez te rozdzielacze, bo jakby trzymał olej to by piszczał czy buczał jakiś zawór przeciążeniowy nie?
czy kupując tura podłączanego w gniazda można przesterować czy coś pozmieniać w rozdzielaczu żeby podłączyć w hydraulikę ciągnika bezpośrednio czy to są wtedy zupełnie inne rozdzielacze?

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 październik 2011 - 13:09

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? Hydraulika to wciąż czarna magia :lol: .

#15 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2011 - 13:17

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? no niestety oświeć mnie kolego ;)

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 październik 2011 - 13:35

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? 2 rozdzielacze można połączyć ze sobą na 2 sposoby(jest jeszcze 3 ale nieciekawy).
- szeregowo(tzw "wpięcie pod pompę" - aż mi się źle robi jak to słyszę). Polega to na wpięciu się w magistrale hydrauliczną tak, że olej wpływa do 1 rozdzielacza, wypływa z niego i wpływa do 2 rozdzielacza.
-równolegle(nie wiem czy to najszczęśliwsza nazwa) 2 rozdzielacz zasila się z jednej sekcji 1 rozdzielacza. Jeśli załączymy sekcje to zasilony jest 2 rozdzielacz.

W obu przypadkach ciśnienie w układzie hydraulicznym w stanie jałowym(gdy niczego nie podnosimy) wynika jedynie z oporu stawianego przez rurki, zawory itp. Rozdzielacze są takie same, cała różnica to właśnie sposób zasilania.

Nie może być tak, że rozdzielacz "trzyma olej". To coś podobnego do zwarcia w elektryce. Albo załączamy jakąś sekcje, albo olej swobodnie przepływa przez magistrale.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 22 październik 2011 - 15:59

Jaki polski tur do evor3/agrofarm/explorer3? aha i wszystko jasne :) jak to jest w praktyce w explorerach agrofarmach i r3jkach, bo w czasie gdy załącza się rozdzielacz ciągnika ciągnik spada z obrotów zapewne przez opór jaki stawiają ruruki dławiki i inne takie tam przez co przepływa olej więc podłączony bezpośrednio w hydraulikę nie będzie miał takiego spadku z obr, chyba że coś jest nie tak ale od znajomego słyszałem że spada z obrotów i po swoim wiem że to teoretycznie tak będzie, więc czy podłączony bezpośrenio w hydraulikę nie będzie minimalnie zdławiony, z czego te spadniecie z obrotów się bierze czy rozdzielacze w agrofarmie są tak zdławione że olej stawia taki opór przepływając czy to dla pompy hydraulicznej wszystko jedno bo i tak trzyma wysokie ciśnienie w układzie?