Skocz do zawartości

Zdjęcie

eko diesel

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 18 październik 2011 - 17:28

eko diesel Idzie, idzie. Wyrzuć ten kwas i kup taki prawdziwy :lol:
http://www.uokik.gov...d.php?plik=5864
Nie wyrzucaj tylko zutylizuj :)

Edytowany przez zorzyk2, 18 październik 2011 - 17:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
eko diesel Dzisiaj, 19:57
  •  

#22 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 18 październik 2011 - 18:33

eko diesel Wiem kto jeździł na tak odbarwianym i dobrze. Pompy aż tak nie siadały, ale i na takim siadały. kupuję się w Siarkopol Tarnów ziemie zbieloną i się miesza.Ale jest procedura mieszania.Zostaję szlam.Z tysiąca litrów z 50 wylewało się z szlamem. Ale to było parę lat temu. Teraz nie wiem jak to jest.

Wiem kto ma jeszcze parę worków i by się pozbył tego po cichu a wyrzucić szkoda.Kosztowało ok 2 tyś tona a szło z 50 kg/ na 1000 litrów.

#23 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 18 październik 2011 - 22:08

eko diesel Ja kupiłem prawie 2 lata temu takie odbarwiane paskudztwo. Niby miał być olej napędowy, faktura, dopłaty, wszystko ładnie. Po jakimś czasie zaczęła dziwnie pracowac pompa w 60-ce. Dałem do remontu. Pochodziła 3 miesiące i... stanęła. Dałem do reklamacji. Facet nie uznał i twierdził, że jeżdzę na opale z czego się ja smiałem bo od wielu lat nie kupuję opału. Po kolejnym remoncie pompa stanęła po 2 tygodniach! Pojechałem znią znów do fachmana i uwierzyłem dopiero gdy przy mnie ją rozebrał i pokazał sekcje tłoczące po 2 tygodniach pracy. Gdzie był kontakt z paliwem jedna rdza. W domu wrzuciłem na sznurku nową podkładkę ocynkowaną do tego "paliwa" i po 2 dniach wyjąłem zardzewiałą. A wydawało się że kuppiłem paliwo w porządnej firmie.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 październik 2011 - 19:37

eko diesel To chyba było paliwo odbarwiane kwasem. Przy ziemi zbielolej tego nie ma.Przy jeździe na opale tak się nie zrobi. Opał jest trochę gęściejszy i ma więcej siarki.

#25 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 20 październik 2011 - 10:45

eko diesel Ja kiedyś w ramach eksperymentu zalałem zwykły olej roślinny do swojego T-25, ale nie odważyłem się zalać samego oleju roślinego. Zmieszałem z olejem napędowym pół na pół. Traktor chodził normalnie, odpalał też normalnie, jedyne co można było zauważyć to zapach pieczonych placków ziemniaczanych :). Na początku to nawet miły zapach się wydawał, ale po kilku godzinach orki to już miałem tego dosyć :). Eksperyment nie był długi i wykonałem go kilka lat temu. Traktor do dziś chodzi bez zarzutu, ale nigdy więcej nie lałem do niego oleju roślinnego. Na Biodieslu też nie jeździłem, ani świadomie na opale (kto wie co teraz sprzedają na tych stacjach paliw ;))

#26 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 20 październik 2011 - 11:38

eko diesel Ja kiedyś do samochodu wlałem pół na pół. Chodził dobrze. To wlałem sam olej roślinny. Dość dobrze chodził ale ciężej odpalał.Ten zapach to też na początku nie był zły, ale później strasznie mnie denerwował.

#27 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 październik 2011 - 12:21

eko diesel Przynajmniej wiecie, że jak zabraknie paliwa, a cpn zamknięty, to idziemy do marketu lub spożywczego po dużą butlę najtańszego roślinnego. :D

#28 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 20 październik 2011 - 12:55

eko diesel Odradzam tylko wlewanie oleju roślinnego do samochodów z pompowtryskiwaczami. Tam nawet Biodiesel jest niezalecany. Można uszkodzić pompowtryski i troszkę będzie kosztowała naprawa :)

#29 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 20 październik 2011 - 20:01

eko diesel zależy czy silnik jest przystosowany do bio jeżeli tak to nie ma problemu trzeba by było dokładniej sie serwisu spytać, bo jak naprawiają to mieli by rozeznanie czy np. bio nie rozwala wtryskiwaczy czy pompy ;)
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 październik 2011 - 20:39

eko diesel Przy BIO mogą występować problemy z rozpuszczaniem tworzyw sztucznych zastosowanych w układach zasilania. Trwałość metali na nich nie ucierpi.

#31 Share rami

rami

rami

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:muzyka, taniec,majsterkowanie,spcery,ksiązka

Napisany 20 październik 2011 - 20:51

eko diesel mam pytanie jakich tworzyw sztucznych przecież bio jest z dodatkiem oleju roślinnego można też na samym oleju roślinnym jak silnik jest rozgrzany wtedy jest zapach jakbyś piekł packi

#32 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 październik 2011 - 21:06

eko diesel Doczytałem też , że produktem rozpadu estrów jest kwas działający korozjo-twórczo na układ paliwowy. Placki nie mają nic z tym wspólnego :)
Cytat z jakiejś pracy, z netu.
Dotychczasowe doświadczenia ze stosowania biopaliw i ich mieszanin wskazują na
ich niszczący wpływ na niektóre tworzywa sztuczne, z których wykonywano uszczelnienia
układów paliwowych pojazdów i elementów układów ich dystrybucji, a takŜe na
rozpuszczanie starych powłok lakierniczych. Największą podatność na działanie estrów
RME wykazują: Ŝywice syntetyczne, polimetan, poliuretan, polistyren, wysokocząsteczkowy
polipropylen, polichlorek winylu (PVC-P) oraz kauczuk nitrylowy.

Edytowany przez zorzyk2, 20 październik 2011 - 21:07.

#33 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 21 październik 2011 - 00:58

eko diesel Dodatkowo w Biodieslu występują substancje zwane ogólnie sterolami roślinnymi (glikozydy steroli), które to mogą powodować zatykanie się filtrów paliwa i innych elementów układu zasilania silnika. Glikozydy steroli są uznawane za cząstki stałe oraz mają skłonność do zapoczątkowywania krystalizacji innych związków zawartych w Biodieslu, zwłaszcza w niskich temperaturach tworząc w paliwie tzw. chmurę cząstek stałych. W dużych zbiornikach gdzie jest przechowywane biopaliwo cząstki takie z czasem zaczynają się osadzać na dnie zbiornika. Ogólnie firmy produkujące biodiesla starają się ograniczyć zawartość tych cząstek w paliwie. Prawdopodobnie są też specjalne filtry do układów zasilania silnika oraz można kupić dodatki do biodiesla mające na celu rozpuszczenie tych steroli. To po krótce tyle na ten temat.

#34 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 21 październik 2011 - 07:01

eko diesel ja moge dodac swoja opinie ... :)
Od 2 lat w okresie od wiosny do jesieni jezdzimy na biopaliwie bo roznica na stacji orlenowskiej to ok 50gr i nie ma zadnych roznic fakt ze jak zimniej sie zrobi to slabo ma odpalac i na poczatku kopci ale jak silnik sie nagrzeje to tym samym podgrzewa zbiornik paliwa i te bio rozrzadza sie ( c-330, i 2x3-385) wiec nie moge powiedziec zlego zdania ... a i teraz ost wymienialismy filtry paliwa i powiem szczerze ze jeszcze mogly by pochodzic :)

#35 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 21 październik 2011 - 08:47

eko diesel Biodiesel który jest kierowany do sprzedaży na stacjach paliw jest prawdopodobnie dodatkowo oczyszczany tzn przepuszczany przez ziemię okrzemkową co redukuje do pewnego stopnia te aglomeraty i kryształy sterolowe. Poza tym domyślam się sugerując się ceną, że filtry paliwa do starszych ciągników nie są szczytem techniki filtracji ;) więc pewnie sobie dają świetnie radę z tym paliwem. Problem może powstać gdy takie paliwo zatankujemy np. do samochodu z pompowtryskiwaczami.
No i jeszcze kwestia zbiornika paliwa. Faktycznie w ciągnikach C-330 o C360 zbiorniki paliwa są nad silnikiem więc plaiwo jest ogrzewane w czasie pracy silnika, ale większość ciągników zbiorniki paliwa mają umieszczone w innych miejscach i tam zimą może być gorzej ;). T-25 ma zbiornik z przodu, jumz z tyłu pod kabiną, renault z prawej strony pod kabiną, tak samo zetor.

#36 Share jankoursus

jankoursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 październik 2011 - 14:24

eko diesel

Ja kiedyś w ramach eksperymentu zalałem zwykły olej roślinny do swojego T-25, ale nie odważyłem się zalać samego oleju roślinego. Zmieszałem z olejem napędowym pół na pół. Traktor chodził normalnie, odpalał też normalnie, jedyne co można było zauważyć to zapach pieczonych placków ziemniaczanych :). Na początku to nawet miły zapach się wydawał, ale po kilku godzinach orki to już miałem tego dosyć :). Eksperyment nie był długi i wykonałem go kilka lat temu. Traktor do dziś chodzi bez zarzutu, ale nigdy więcej nie lałem do niego oleju roślinnego. Na Biodieslu też nie jeździłem, ani świadomie na opale (kto wie co teraz sprzedają na tych stacjach paliw ;))

na opałówce tak zwanej oranżadzie jeździłem przez długi czas jak miałem dostep
z ciągnikiem się nic nie działo uważam że do ciągnika czerwonka jest lepsza niż z cpn-u zółta
w zimie wiadomo że nie chrzczona nie marznie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share aro321

aro321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 699 postów

Napisany 23 październik 2011 - 09:18

eko diesel ja w tym roku kupowałem opał i mieszałem go pół na pół z biodislem i wychodziło super paliwo, mój 952,2 tylko gwizdał na nim :D

Dodaj odpowiedź