czarniak10

Ciągnik do transportu do 130KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czarniak10    0

Witam jestem nowy, bardzo proszę o szybką pomoc, muszę kupić ciągnik do 120-130KM. Przeznaczenie to tylko transport 2 przyczepy z zrębkami drzewnymi. Zastanawiałem się nad JD i Claasem albo MF. widziałem JD 6430 i 6630 oraz claasa 620cis albo z seri 500 a MF to 5460 o ile się nie mylę. Mam dylemat podstawowa sprawa to czy brać 6 cylindrowy czy 4. No i napewno będzie amortyzowana przednia oś i kabina. więc napewno w lepszej wersji. Pomóżcie jaki ciągnik będzie miał możliwie małe spalanie. Niech ktoś się wypowie jaki najlepszy do transportu. MOże jakieś propozycje. do 300 tys netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

ja do trocin wożenia mam 902 ale ciągnie 2 małe przyczepki 4,5 t po 14mp. Nie wiem jakie Ty masz duże przyczepy. Może warto coś poszukać ze skrzynią 50km/h? wiem że JD takie ma ale nie wiem w jakich modelach ale w serii 6xxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Za 300 000 netto powinno się udać wyrwać Fendta 312. Chyba nic lepszego nie znajdziesz.

Jednak skoro tylko transport to nie lepiej ciężarówkę? Ciągniki są do orania, samochody do wożenia ;)widać to po spalaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Najlepiej jakbyś JCB dostał za te pieniadze ale watpie czy jest w tej cenie to sa najlepsze ciągniki do transportu :rolleyes: Hmmm Claas to nawet ciekawy ciągnik wygodny i bardzo komfortowy zdaje mi się że bedzie lepszy od MF z JD nie wiem jak jest mówią że duzo palą ale czy to prawda to nie wiem ja miałem 70 konnego i mi duzo nie palił. Ja bym się jeszcze nad Fendtem zastanowił tak jak napisał kolega wyżej szybkie ciągniki maja dobre skrzynie do transportu ogólnie bardzo dobre ciagnik, raczej na twoim miejscu bym się zastanawiał nad Fendtem Claasem i JD chyba ze poszukał uzywanego JCB to by było najlepsze rozwiązanie do transportu ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930P    0

@Mariusz x dzisiaj przy wszystkich opłatach za ciężarówki wyjdzie taniej kupić ciągnik i przyczepy niż ciężarówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

wozac zrebki czesc trasy zapewne jest w trudnych warunkach i tu ciezarowka roznie sobie moze radzic, czy claas czy mf lepszy sprawa dyskusyjna, kolega na pewno potrzebuje skrzyni 50 jezeli nie bedzie jej uzywal pod obciazeniem to na pewno na pusto, claas jedyny w tej klasie oferuje kabine amortyzowana w 4 punktach i oske na wachaczach, i to mu daje przewage nad reszta. silnik 4 czy 6 to nie wiem jak bym wybral 4 a na uzasadnienie dlaczego silniki 6 cyl sa lepsze do transportu nigdy nie znalazlem odp. popieram uzywanego jcb jesli maszyna ma byc kupowana bez dotacjii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Bierz JCB fastrac jedzie ponad 70km\h amortyzowany jak ciężarówka na poduszkach duża komfortowa kabina te ciągniki są stworzone do transportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarniak10    0

JCB fastraca już mam, ten ciagnik to na dotacje i musi być nowy. Wydaje mi się że w Polsce nie ma nowych ciągników oferowanych z prędkością 50km/h oprócz jcb. przyczepy mam 2 14t ale ciężaru będzie góra do 30t z przyczepami włącznie może 25t.Zastanawiam się czy 6 garów to nie zadużo do samego transportu. jazda będzie jak wiadomo w jedną strone pełny z powrotem pusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

chyba wszystkie marki w tym przedziale mocy oferuja skrzynie 50 tylko sa montowane ograniczniki obrotow takze jedzie gora 40 ale przy zmniejszonych obrotach silnika dzieki czemu oszczedzasz paliwo.

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jeśli masz 300 tyś netto do może NH 6030 PC ? dostaniesz go w tej cenie w pełnej opcji i jeszcze zostanie, ja mam 6090 i najlepiej spisywał się w transporcie, mało palił i jest wygodny przy 40km/h po polskich drogach był wręcz komfortowy, skrzynia tez jest wygodna bez zmian zakresów wszystko masz w guziku. A co do ciągników o których pisałeś to ja obstawiał bym Claasa solidne ciągniki i sama amortyzowana kabina daje już wysoki komfort w transporcie a jak dołożysz do tego jeszcze oś to będzie jak w samochodzie :P a co do modelu to może Arion 540 ? moc bodajże 135KM, 4 cylindry, niższa cena niż Ariona 620 więc jest to ciekawe rozwiązanie :) takie moje zdanie w tym temacie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarniak10    0

Chyba wybiorę Claasa bo mam znajomego w handlu i 610cis wychodzi taniej niż 540cis. to okazja i chyba na to się zdecyduje a Co mówicie o new Hollandzie? lepszy niż Claas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

NH jest zdecydowanie zlabszym produktem od Claasa 540 ma 135km a 610 120km dlatego tanszy

Edytowano przez slawny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no Claas to inna klasa jest, dużo wyższa półka, polecam, jeździłem trochę i jest naprawdę fajny ;)

 

a o NH chodziło mi że za tą cenę możesz miec full wypas :P

 

a mówisz że masz znajomego w handlu, to może wiesz ile kosztuje Claas Arion 630CIS i 540CIS z amortyzowaną osią ? Byłbym wdzięczny za informacje :)

Edytowano przez ray93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek1607    1

ja poleciłbym ci Valtrę N111, ciągniki posiadają amortyzowaną kabinę i przednią oś, biegi w guziku, są to bardzo ekonomiczne ciągniki, kolega posiada N101, ta mniejsya bey problemu osiąga maksymalną prędkość z przyczepa załadowaną ok 30ton więc ta większa będzie miała jeszcze lżej :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarniak10    0

Arion 610cis 260 tys netto

520cis 279 netto

510 cis 259 netto

re ceny nie sa ostatecznymi ale chyba korzystne co? zwłaszcza na 610 no i niby ma wszystko więc jutro jade obejżeć

A co do Valtry to lepsza jest od Claasa? Bo nad valtrą też myślałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

Jezeli mialbym wybierac to wybralbym valtre, to wg mnie bardziej sprawdzona konstrukcja niz claas i mimo ze claas wydaje sie godny zaufania to i tak podchodze do niego z rezerwa, zorientuj sie kolego ile kosztuje n122 versu, valtry maja boagata automatyke skrzyni w standardzie takze propozycja tez godna rozpatrzenia, pomysl rowniez nad MF 64XX skrzynia taka sama jak claasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarniak10    0

zdecydowałem się na ciągnik 6 cylindrowy max do 135KM dostałem dziś ofertę deutz fahra M615 za 277tys netto czy to warto? z ośką i kabiną amortyzowaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Df jest chyba lepszy od Valtry, większe doświadczenie producenta, ogólnie fajne maszyny i nie drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Lepszy pod jakim względem? Jakie większe doświadczenie? :huh: Przecież jeden jak i drugi zaczynał w latach 50 :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarniak10    0

Koledzy dziś oglądałem claasa 610 no i miłe wrażenia. Oglądałem też valtre versu n122 ale to tylko 4 cylindry no i cena konkretna ale ponoć ma dobry uciąg. Jutro będe miał ceny Valtry to sie pochwale.

Ale najważniejsze jest relatywnie małe spalanie więc nie wiem co wziąć bo nie wiem ile co pali.

Edytowano przez czarniak10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chodzi mi rynek DF ma chyba lepszą renomę, nie mówię że Valtra nie jest doświadczonym producentem, no do mnie nie przemawia ta marka pod żadnym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpysiu    2

chłopie nie zastanawiaj się nawet i bierz claasa czterocylindrowego ... amortyzowana przednia oś i kabina...możesz też wybrac john deere w wersji S 50km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarniak10    0

koledzy chcę odświeżyć temat, na wiosnę chcę wziąć ciągnik, miał być claas ale jakos boje się że są one awaryjne, to takie składaki, teraz myślę czy nie zmienić wyboru, mój główny cel to ciągać 2 przyczepy około 25 ton razem, może z czasem uprawa pola, ok 20h orki ale najważniejsze jest niskie spalanie do transportu. no i 6 garów napewno. biorę pod uwagę JD 6630 MF 6475 i valtre t121. Co polecacie? najlepiej jak ktos ma coś z tych modeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj