PawelWlkp

Zmiana dostawcy silnika dla ciądnikow Fendt?

Polecane posty

PawelWlkp    726

Ostatnio gadałem z gościem pracującym w serwisie i mówił że będzie w najbliższych latach zmiana z deutz na silniki z cnh czyli dawne iveco. Czy to możliwe czy gość bajki opowiadał, bo lekko mnie zdziwił swoją teorią. I czemu ewentualny wybór padł na iveco a nie na przykład sisu który jest w tym samym koncernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Każdy mówi Iveco a silniki produkowane są przez FTP które kontroluje markę Iveco i podobno mają już porządną renomę tylko od niedawna w rolnictwie są. Z tego co czytałem to sa nawet lepsze jakościowo od silników Cumminsa które były produkowane i tak przez Iveco ale to wyjdzie z czasem. Przechodzi większość producentów na FTP ponieważ to niby jedne z najbardziej zielonych silników. Np Case juz w ofercie posiada chyba tylko silniki FTP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek03    0

Coś to nie możliwe......... Może Fendt ma już dosyć silników Deutz. Ale chyba były dobre.

Jeśli teraz będą Fendty z silnikiem IVECO to to będzie porażka.Każdemu będę odradzał te ciągniki.Pronar bazuje też na Iveco i co? Wcale nie jest to dobre.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie kity żenią inni w nie wierzą i tak to się kręci i plotki się rodzą. Po co mieli bykupowac jakieś silniki iveco czy nie wiadomo skąd. Przecież konmcern agco chwali się motorami sisu do tego jest perkins chętnie wkładany do ich produktów chociaz do agco nie wiem czy należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Może i plotka ale w innym temacie na agrofoto też właśnie ktoś napisał o zmianie dostawcy silników w Fendzie więc czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

To jest prawdopodobne - NH, przynajmniej coś z większych modeli bazuje na FTP, nowy Claas Axion 900 również


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Panowie jeśli chodzi o te FPT (Fiat Powertrain Technologies) jest to firma należąca do grupy Fiata, zrzeszająca wszystkie mniejsze firmy Fiata związane z produkcją silników i skrzyń napędowych czyli Fiat Group Automobiles (Fiat Powertrain), Iveco (Iveco Motors), Centro Ricerche Fiat, Elasis.

Całe CNH tradycyjnie montuje włoskie silniki czy to Iveco czy FPT - jak zwał tak zwał, w końcu pod tymi samymi skrzydłami są - Fiat

A jeśli chodzi o Claasa, no cóż w końcu FPT tańsze :P

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stif9430    1

tak to prawda, w nowej serii 300 vario siedzi sisu power, kompletna porażka teraz to valtra, MF, claas, case, naw holland a nawet fendt to DZIADOSTWA , niemcy słyneli z niezawodności i jakości przez stosowanie własnych rozwiązań min. silniki MAN, MWM który przejoł deutz a teraz to ciulem wszystko stoi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

Nie ma juz czegos takiego jak niezawodnosc producenta i obojetne czy dotyczy to samochodow, ciagnikow lub innych urzadzen. Niezawodnosc i prawdziwa jakosc w ciagnikach Fendt skonczyla sie na maszynach Fendt Favorit 611-615 LSA. Byl to ostatni ciagnik ktory spelnial wszystkie normy jakosciowe Fendta. 


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma juz czegos takiego jak niezawodnosc producenta i obojetne czy dotyczy to samochodow, ciagnikow lub innych urzadzen. Niezawodnosc i prawdziwa jakosc w ciagnikach Fendt skonczyla sie na maszynach Fendt Favorit 611-615 LSA. Byl to ostatni ciagnik ktory spelnial wszystkie normy jakosciowe Fendta. 

 

tak tylko co seria 6xx miała z fendta kabinę i maskę i błotniki i napis fendt czy się pomyliłem?

co nie zmienia faktu że to były dobre maszyny

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj