Skocz do zawartości

Zdjęcie

Diagnostyka Renault 103.54

3 odpowiedzi na ten temat

#1 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 17:52

Diagnostyka Renault 103.54 Witam,
Mam problem ze swoją Renault 103-54. Traktor jest wyposażony w rewers elektrohydrauliczny i (niestety) komputer SAGEM. Ostatnio pojawił się problem z owym rewersem. Tranktor po prostu nie chciał wrzucic wstecznego. Wszystkie kontrolki migały. Pewien domorosły elektronik zrobił obejście tak, by rewers załączał się bez udziału komputera, ponieważ potrzebne było szybkie rozwiązanie. Traktor jednak szarpie przy ruszaniu do tyłu, więc nie jest to rozwiązanie docelowe.

Przez myśl mi przeszło, żeby gdzie kupić komputer taki sam komputer, jednak spotkałem się z opinią, że może on nie zadziałać, ponieważ niezbędna będzie jego wstępna konfiguracja pod ustawienia traktora....

Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się zatem wykonanie diagnostyki komputerowej. Zadzwoniłem do jednego z serwisów CLASSa, ale niestety dysponują tylko programami dla maszych wyprodukowanych po 2004 roku.

Może ktoś ma namiary na jakiś serwis, bądź warsztat, który podołałby takiemu zadaniu? Będe wdzięczny za jakikolwiek namiar oraz konstruktywną dyskusję.

Pozdrawiam

PS. Dokładnie taki sam post napisałem w temacie RENUALT, ale bez odzewu dlatego duplikuję go tutaj, za co przepraszam, wszystkich moderatorów i urażonych użyszkodników ;-)
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Diagnostyka Renault 103.54 Dzisiaj, 03:40
  •  

#2 Share andrejus

andrejus

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 606 postów
  • Zainteresowania:OFF ROAD, enduro, motoryzacja

Napisany 26 wrzesień 2011 - 18:08

Diagnostyka Renault 103.54 Kolego to nie koniecznie wina komputera. Możliowe że pompa hydr padła daje za małe ciś i dlatego kontrolki mrygają a komputer nie pozwola na wrzucenie biegu.

Poza tym owe szarpanie, tak to wygląda gdy pompa daje małe ciś.

Edytowany przez andrejus, 26 wrzesień 2011 - 18:08.

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share FISH

FISH

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 01 październik 2011 - 12:37

Diagnostyka Renault 103.54 Ciekawy trop. Jednak wydaje się mało prawodopodobne, żeby pompa padła tak nagle. Tym bardziej, że przełożenie do przodu działa bez zarzutu, a za oba przełożenia odpowiedzialna jest chyba ta sama sekcja pompy.

Może ktoś może podrzucić adres do kogoś kto sprowadza części do Renault. Kiedyś na allegro było dużo takich ofert ze składu z Koźmina Wlkp. Niestety w ostatnim czasie zaniechali prowadzenia ogłoszeń internetowych i nie mogę znaleźć namiarów. Dysponuje ktoś takimi?
Sprzedam walce młyńskie: gielda.agrofoto.pl/walce_mlynskie-o263.html
oraz MF 165 w dobrym stanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share kermit154

kermit154

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 28 listopad 2011 - 18:00

Diagnostyka Renault 103.54

Ciekawy trop. Jednak wydaje się mało prawodopodobne, żeby pompa padła tak nagle. Tym bardziej, że przełożenie do przodu działa bez zarzutu, a za oba przełożenia odpowiedzialna jest chyba ta sama sekcja pompy.

Może ktoś może podrzucić adres do kogoś kto sprowadza części do Renault. Kiedyś na allegro było dużo takich ofert ze składu z Koźmina Wlkp. Niestety w ostatnim czasie zaniechali prowadzenia ogłoszeń internetowych i nie mogę znaleźć namiarów. Dysponuje ktoś takimi?

Witam.

Jeśli w dalszym ciągu jesteś zainteresowany pomocą co do naprawy ciągnika pisz na GG lub na priva.

Jestem z Ostrowa Wielkopolskiego i myślę że mogę Ci pomóc.

Pozdrawiam.