Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wysoka temperatura silnika

100 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 19:59

Wysoka temperatura silnika to wychodzi na to ze 2 razy bylby zrobiony ten sam bląd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wysoka temperatura silnika Dzisiaj, 20:08
  •  

#62 Share obama

obama

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:kródkofalarstwo-muzyka-elektronika

Napisany 27 listopad 2011 - 13:07

Wysoka temperatura silnika

Wymienialiście wał i może tam o ząbek przestawiliście w rozrządzie. Zmieniły się nieco fazy i moment wtrysku paliwa i dlatego się grzeje. Jeśli przedtem nie było z tym problemu i dopiero po wymianie wału tak się zaczęło. To są moje dywagacje, bo tego silnika od tej strony nie miałem okazji rozbierać. Niech się wypowiedzą inni na temat moich domysłów.

Miałem coś takiego temperatura szła powyzaej 100 wymianiłem zegar i jest w normie-zle pokazywał

#63 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 20:13

Wysoka temperatura silnika to nie zegar cisnienie spada temp rosnie pomuszcie bo nie moge wogule z tym dojsc

#64 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 15:13

Wysoka temperatura silnika Kolego mierzyłeś temperatury miski bloku i cylindrów. A jak jest temperatura na filtrze oleju tam gdzie wkręcony jest czujnik temperatury.
W jaki sposób wyeliminowałeś awarie układu pomiarowego temperatury.
Jakie osiąga wartości ciśnienia i temperatury podaj jakieś zależności jakie ciśnienie przy jakiej temperaturze.

#65 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 11:44

Wysoka temperatura silnika wskazowka siega 120 cisnienie na max obr. ma 2 na malym gazie spada do 0 szkoda mi silnika bo sie zarznie

#66 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 21:49

Wysoka temperatura silnika A pompę olejową silnika zmieniałeś? Stara ma już trochę najechane i teraz rozgrzany czyli rzadki olej ciężko jej tłoczyć. Ciśnienie oleju regulowałeś ale czy stan kulki zaworu sprawdzałeś?
Zapytam jeszcze raz skąd jesteś 100% pewien, że wskaźnik temperatury dobrze wskazuje? Mierzyłeś zewnętrznym termometr na filtrze oleju w miejscu wkręcenia czujnika?
Dotykanie ręką to zawsze się można sparzyć nawet przy 80^C
Przy 120^C to już śmierdzi spalonym olejem.
Jaki olej lejesz kiedy zmieniałeś?
Nawet przy dużej temperaturze pompa powinna dać minimalne ciśnienie na niskich obrotach, więc zajął bym się tym najpierw, bo jak będzie ciśnienie to przy 110^C go nie zatrzesz.
Bo Władek może z taką temperatura jeździć.
A wskaźniki maja pewną tolerancję, Więc błąd pomiaru może być w pewnych okolicznościach duży.
Np. czujnik przy wyższej temperaturze nie ma już liniowej charakterystyki rezystancji co powoduje raptowny skok wskazówki.

#67 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 26 grudzień 2011 - 23:49

Wysoka temperatura silnika pompe zmienialem regulowanie cisnienia nic nie pomoze zowor zwieksza cisnienie na zimnym silniku a na rozgzanym nic ci nie pomoze pozatym zwiększy sie gorna granica np 3 podkręcam do 6
mierzylem zewnetrznym termometrem
leje superol zmieniany byl we wrzesniu razem z walem
a co do wskazowek to po przejechaniu 2 km drogą cisnienie na malych obr spada do 1
a gdy oralem to zrobilem 2 kolka 500m w jedną i temp 120 cisnienie na malych 0 a na max 2

#68 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 27 grudzień 2011 - 08:50

Wysoka temperatura silnika A sprawdzałeś czy pasek się nie ślizga na wentylatorze? Może to głupie pytanie, ale czasami łożyska wentylatora potrafią się zużyć i wtedy wentylator nie ma odpowiednich obrotów.

#69 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 10:03

Wysoka temperatura silnika tak sprowdzalem

#70 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:02

Wysoka temperatura silnika Oj kolego czytaj ze zrozumieniem.
Wiem że regulowałeś ciśnienie, i wiem że to nie pomaga przy niskim ciśnieniu na rozgrzanym silniku, Mi chodziło czy przy tej regulacji sprawdzałeś stan kulki w tym zaworze.
Może być jakieś uszkodzenie bądź śmieć w zaworku i przy zimnym gęstym oleju ciśnienie jest właściwe, ale po rozgrzaniu olej rzadki idzie tam gdzie lżej przez otwarty zawór.
Miałem taki przypadek ale C-360 na zimnym ciśnienie w normie na ciepłym świeciła kontrolka nawet przy 800 obr/min. Winny był paproch w zaworze który był lekko otwarty.

A ten olej to z pewnego źródła? Zapakowany czy lany z beczki?

A możesz jeszcze sprawdzić stan tulejek na baczku- filtrze oleju tam może gubić ciśnienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 13:59

Wysoka temperatura silnika filtr proche ma luzu na tulejkach a moze to duzy luiz na tuch kolach z przodu olej zapakowany orginal ale to nie wina oleju ba juz zmienialem na gęs ciejszy i nie pomagalo

#72 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 14:07

Wysoka temperatura silnika To niskie ciśnienie mi się nie podoba, bo nawet jak rozgrzeję mojego t-25 na maksa czyli tyle ile się da latem przy kosiarce rotacyjnej (do około 90 stopni - więcej jakoś mi się nie udało) to i tak wskazówka ciśnienia mieści się jeszcze na zielonym polu wskaźnika. Na niskich obrotach, czyli na minimalnych już ucieka na czerwone pole, tzn skacze, ale prawdę mówiąc ten traktor tak ma od nowego i specjalnie się tym nie przejmuję.
Pisałeś, że był niedawno wymieniany wał korbowy. Nie chcę być złym prorokiem, ale może są źle dopasowane półksiężyce (nie wiem jak się to fachowo nazywa) które odpowiadają za uszczelnienie pomiędzy wałem korbowym a tulejkami w korpusie silnika. Ale najdziwniejsze jest to szybkie zagrzewanie się silnika. Nie masz czasami założonego dławika na wentylatorze? Choć teraz jest zima i taki dławik powinien być założony.
A kombinowałeś może coś z pompą wtryskową albo wtryskiwaczami? Tzn może podkręcałeś dawkę paliwa? Zmieniałeś ustawienie ciśnienia wtrysku na wtryskiwaczach? Może jeszcze tylko przychodzi mi do głowy sprawdzenie filtra powietrza. Jak dziś wrócę do domu to zobaczę co na ten temat piszą w instrukcji od Władka. Jak dla mnie to jest coś nie tak z kątem wtrysku, ale może się mylę ;).

#73 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 14:40

Wysoka temperatura silnika kat wtrysku byl zmieniany i troszke sie poprawilo a wtryski bylu zaworzone z pompa do regeneracji 3 lata temu na pompie mam plomby a te polksiezyce nie sa zle bo na tamtym wale bylo to samo

#74 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 15:12

Wysoka temperatura silnika Ja mam złe doświadczenia z mechanikami od ustawiania pomp i wtryskiwaczy. Co prawda woziłem do ustawienia pompę i wtryskiwacze od jumza, ale problemem było to, że zamiast ustawić pompę to mechanikowi łatwiej było wymienić wszystkie sekcje i ustawić pompę od nowa. Pompy sam nie umiem sprawdzić, ale z wtryskiwaczy po ustawieniu cały czas ciekło paliwo, więc zabrałem się za ich uszczelnianie. Niestety ciekło na obudowach więc postanowiłem sprawdzić ciśnienie. Okazało się, że ciśnienie było na wszystkich 4 wtryskiwaczach ustawione za niskie tzn na około 12-13 atm. A jak wiadomo takie ciśnienie to chyba tylko w C-330 jest ustawiane no i może jeszcze w S-ach ;). Musiałem wszystkie wtryskiwacze sam wyregulować i uszczelnić.
Aha jeszcze jedno - półksiężyce właśnie dopasowuje się do konkretnego wału. Czasami te same półksiężyce nie muszą pasować do nowego wału. Dlatego są półksiężyce o różnych grubościach i mechanik powinien dopasować taki odpowiedniej grubości.

#75 Share sawo10

sawo10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 27 grudzień 2011 - 15:12

Wysoka temperatura silnika 3 lata temu to tak jak byś to przed wojną robił(tak dawno).
Przy dzisiejszej jakości paliwa, części zamiennych i usług to nie można być pewnym niczego.
Skoro nie znasz przyczyny grzania się to trzeba wszystko wyeliminować. Akurat w silniku ciepło bierze się ze spalania paliwa więc nadmierne grzanie się może być spowodowane niewłaściwą dawką paliwa.
Napięcie paska klinowego sprawdzałeś, ale czy pasek nie jest za wąski? Może już wpadł w duł kuł pasowych i się ślizga, największy naciąg tego nie zmieni bo on ma pracować brzegami.

#76 Share andrzej6131

andrzej6131

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:28

Wysoka temperatura silnika Jak wyglądają cylindry, czy nie są zabrudzone ,ja tak miałem i zawsze się mi szybko grzał,druga sprawa to pompa oleju może być za duży luz i przy zimnym oleju ma ciśnienie a po nagrzani już nie

#77 Share Wladus25

Wladus25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 13 styczeń 2012 - 10:49

Wysoka temperatura silnika pompa oleju byla zmieniana

#78 Share vper

vper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 20:28

Wysoka temperatura silnika Witam,

Na cylindrach od srony pompy paliwowej zainstalowana jest blacha rozporowadzająca powietrze. Pytanie: czy jest zainstalowana w ogóle oraz czy jest zainstalowana prawidłowo (powinna być wąskim do góry) ? Bez tego elementu silnik będzie się grzał.

Pozdrawiam
vper

#79 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:50

Wysoka temperatura silnika Bez tego elementu wcale silnik bardziej się nie grzeje. Bo to tylko 1/4 część cylindra, a nawet dużo mniejsza.
Tylko bez tego elementu jest źle chłodzona część cylindra powodując jego szybsze zużycie co za tym idzie całego zespołu elementów cylinder, tłok, pierścienie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 829 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 25 styczeń 2012 - 06:04

Wysoka temperatura silnika U mnie ta blacha od zawsze było szerszym do góry ale to ma znikomy wpływ na temperature silnika tak jak pisze poprzednik

Mój Władek też się bardzo grzał. Też już włosy z głowy rwałem bo wszystko posprawdzałem jak Ty i ciągle to samo, dopiero po wymianie cylindrów i pierścieni problem znikł jak ręką odjął - były duże przedmuchy i gorące spaliny przedostawały się do misy i rozgrzewały olej.

Przeczytałem temat z grubsza i widzę, że nie sprawdziłeś stanu pierścieni ani cylindrów a miałeś taką możliwość przy wyjętym wale. To że ciężko było przepchnąć tłok w cylindrze o niczym nie świadczy. Trzeba zdjąć pierścień z tłoka i wsunąć w cylinder i zmierzyć szczelinę na zamku. Jak za duża to pierścienie do wymiany a jak na nowym pierścieniu też będzie za duża to cylinder do wymiany, ot cała filozofia. Wiem że to się tak łatwo pisze ale chcę tylko pomóc.

Edytowany przez mani51, 25 styczeń 2012 - 06:21.