Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wadomosci ogólne o opasach

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 14:53

Wadomosci ogólne o opasach Dopiero zaczynam i jestem zielony.Dlatego co byki czy mamki. Kupować nowe sztuki czy z wlasnych krow czym karmić?????????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wadomosci ogólne o opasach Dzisiaj, 22:30
  •  

#2 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 25 wrzesień 2011 - 15:50

Wadomosci ogólne o opasach Chłopie idź do szkoły gdzie uczą hodowli zwierząt albo porozmawiaj z kimś życzliwym znającym się na tym biznesie.Na łapu-capu nic się nie dowiesz,a zwierzęta są drogie i nie warto ich traktować eksperymentalnie.Najmądrzej będzie,jak znajdziesz dobre gospodarstwo,zatrudnisz się na człowieka "do wszystkiego" za michę i naukę,a jak będziesz miał oczy szeroko otwarte to będziesz po roku wiedział jak prowadzić własny biznes.Chyba,że wymiękniesz i zrezygnujesz , bo uznasz,że to nie dla ciebie.Życzę powodzenia :)

#3 Share ursus3p

ursus3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 15:53

Wadomosci ogólne o opasach ja też dopiero zaczynam w sobotę kupiłem1 jałoszkę limousine 3miesięcy dostaje rano otręby(żyto pszenica owies) i chleb oczywiście to wszystko zmieszane z wodą jak zje to do dostaje kostkę siana a na wieczór obierki z kartofli siano jutro mam zamiar wyprowadzić na pastwisko ciekawe jak się zachowa za około 7 miesiący jak wszystko będzie dobrze puszczę ja do byka no i czekać na cielaka

Edytowany przez ursus3p, 25 wrzesień 2011 - 17:47.

#4 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 25 wrzesień 2011 - 16:19

Wadomosci ogólne o opasach Hahahahahaha 4 msc jałówkę ty chcesz do byka puszczać?? Ty człowieku normalny jesteś?? :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share ursus3p

ursus3p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 16:45

Wadomosci ogólne o opasach sory po pieprzyło mi sie tak dopiero za 7 miesięcy zapomniałem napisać liczby jak bym joł pościł do byka gdyby miała 4 miesiące to byk jej niezłej krzywdy nawyrabiał

#6 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 25 wrzesień 2011 - 16:49

Wadomosci ogólne o opasach No tak myślałem... Edytuj swojego posta i napisz tak jak miało być ;)

#7 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 18:21

Wadomosci ogólne o opasach Nawet za te 7 miesięcy to jeszcze za wcześnie bo jak teraz ma 3 + 7 = 10 miesięcy a do zacielenia powinna mieć coś około półtora roku i odpowiednia wagę a w takim wieku 10 miesięcy to jeszcze ciele trochę podrośnięte. Żyto akurat nie jest najlepsze dla małych zwierząt bo zawiera dużo związków antyżywieniowych a i obierki z ziemniaków nie mają praktycznie żadnej wartości żywieniowej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Paspartou

Paspartou

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 13:23

Wadomosci ogólne o opasach a ile kosztowala ta jaøoszka????