Paspartou

Wadomosci ogólne o opasach

Polecane posty

Paspartou    135

Dopiero zaczynam i jestem zielony.Dlatego co byki czy mamki. Kupować nowe sztuki czy z wlasnych krow czym karmić?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

Chłopie idź do szkoły gdzie uczą hodowli zwierząt albo porozmawiaj z kimś życzliwym znającym się na tym biznesie.Na łapu-capu nic się nie dowiesz,a zwierzęta są drogie i nie warto ich traktować eksperymentalnie.Najmądrzej będzie,jak znajdziesz dobre gospodarstwo,zatrudnisz się na człowieka "do wszystkiego" za michę i naukę,a jak będziesz miał oczy szeroko otwarte to będziesz po roku wiedział jak prowadzić własny biznes.Chyba,że wymiękniesz i zrezygnujesz , bo uznasz,że to nie dla ciebie.Życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3p    0

ja też dopiero zaczynam w sobotę kupiłem1 jałoszkę limousine 3miesięcy dostaje rano otręby(żyto pszenica owies) i chleb oczywiście to wszystko zmieszane z wodą jak zje to do dostaje kostkę siana a na wieczór obierki z kartofli siano jutro mam zamiar wyprowadzić na pastwisko ciekawe jak się zachowa za około 7 miesiący jak wszystko będzie dobrze puszczę ja do byka no i czekać na cielaka

Edytowano przez ursus3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Hahahahahaha 4 msc jałówkę ty chcesz do byka puszczać?? Ty człowieku normalny jesteś?? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus3p    0

sory po pieprzyło mi sie tak dopiero za 7 miesięcy zapomniałem napisać liczby jak bym joł pościł do byka gdyby miała 4 miesiące to byk jej niezłej krzywdy nawyrabiał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PK007    28

Nawet za te 7 miesięcy to jeszcze za wcześnie bo jak teraz ma 3 + 7 = 10 miesięcy a do zacielenia powinna mieć coś około półtora roku i odpowiednia wagę a w takim wieku 10 miesięcy to jeszcze ciele trochę podrośnięte. Żyto akurat nie jest najlepsze dla małych zwierząt bo zawiera dużo związków antyżywieniowych a i obierki z ziemniaków nie mają praktycznie żadnej wartości żywieniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
    • Przez danielhaker
      Temat stworzony w celu odgruzowania tematu "ceny bydła"  
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj