Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie maszyny do Forterry?

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 22:08

Jakie maszyny do Forterry? Dokładnie, w tym roku ziemia była wilgotna (przynajmniej u mnie) i talerzówka zarywała się głęboko, 95KM (wg DIN) z 3,2m po ściernisku leciał i 13km/h, jednak 10-11 było optimum :rolleyes: Zetor powinien taką pociągnąć bez zająknięcia, na lekkiej glebie kombinowałbym nawet z szerszą.

Jeśli chodzi o pług to w moich warunkach dałbym zagon 5x40

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie maszyny do Forterry? Dzisiaj, 17:45
  •  

#22 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 22:36

Dokładnie, w tym roku ziemia była wilgotna (przynajmniej u mnie) i talerzówka zarywała się głęboko, 95KM (wg DIN) z 3,2m po ściernisku leciał i 13km/h, jednak 10-11 było optimum :rolleyes: Zetor powinien taką pociągnąć bez zająknięcia, na lekkiej glebie kombinowałbym nawet z szerszą.

Jeśli chodzi o pług to w moich warunkach dałbym zagon 5x40

u mnie w tym roku tez bylo mieciutko ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#23 Share metik

metik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 16:24

Jakie maszyny do Forterry? pozdro wszystkim będę miał nową forterie zetora no przydało by się do niego nowy osprzęt czyli pług,agregat i tależuwka jak mam tak 1-2 klasa mojej ziemi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 16:28

pozdro wszystkim będę miał nową forterie zetora no przydało by się do niego nowy osprzęt czyli pług,agregat i tależuwka jak mam tak 1-2 klasa mojej ziemi

Pług obrotowy 4 skibowy... :)

Agregat uprawowo - siewny 3 metrowy... :)

Agregat uprawowy jeżeli byś chciał mógłby być 5 metrowy... :D

Pisze się talerzówka a nie "tależuwka"... :)

POZDRAWIAM...

#25 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 17:09

Jakie maszyny do Forterry? nie polecalbym 5m agregatu uprawowego do ferterry, ciezko mu bedzie osiagnac przyzwoita predkosc robocza. oczywiscie zalezy z jakich seksji bedzie sie skladal
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#26 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 17:17

Jakie maszyny do Forterry? Nie wiem...sugerowałem się tym, że np.robertbara ma 100 konnego jelonka i lata z agregatem uprawowym o szerokości 5 metrów...choć patrząc na to, to do zetora pasowałby agregat o szerokości 4.2... :D

http://www.allegro.p..._agro_masz.html

POZDRAWIAM... :)

#27 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 17:31

Jakie maszyny do Forterry? Pług 4*45cm albo 4*50cm w zależności od warunków na polach oczywiście obracalny.
Gruber 3 metry- u mnie na ciężkiej glebie ale bez wzniesień radzi sobie dobrze, tzn. u sąsiada
Agregat 4,2 m większego nie radzę, chyba że bardzo lekkie gleby, to wtedy można zrezygnować z przedniego wałka i kupić szerszy.
Talerzówkę to te 3 metry pociągnie albo i 3,5m
Ja np. nie mógłbym siać agregatem uprawowo-siewnym, bo jak wjechał kiedyś kumpel siewnikiem tuż za agregatem to nie dało się jechać graczki się zapychały non stop- nie wiem jak wy siejecie, takim sprzętem bez wcześniejszego np. bronowania. Ja w każdym bądź razie musiałbym mięć jakieś chyba redlice specjalne, ale wiem że to zależy dużo od rodzaju gleby.
Przyczepy to sąsiad ma 2 HL8011 i sypie na nie z 18 ton i idzie bez problemów większych-w polu się nie zakopał a ja obok się zakopałem 7711 z 8 tonami na przyczepie.

#28 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 18:02

Talerzówkę to te 3 metry pociągnie albo i 3,5m

Te pół metra różnicy w szerokości roboczej myślę że robi już dużą różnicę. Na górzystych polach z 3,5 metrową, ciężką talerzówą myśle, że może mieć trudności z utrzymaniem tych 10 - 12 km/h.

#29 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 18:08

Jakie maszyny do Forterry? Właśnie, sądzę że lepiej mieć węższą maszynę i nadrabiać to szybkością, niż by maszyna miała być za szeroka i ciągnik by miał jeździć wolniej... :D

#30 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 18:18

Jakie maszyny do Forterry? "Talerzówkę to te 3 metry pociągnie albo i 3,5m"
Nie dokładnie napisałem. Chodziło mi o to ,że w praktycznie każdych warunkach da rade z 3m a na lekkich płaskich polach poradzi sobie nawet z 3.5 metra.
Sorry, że się źle wyraziłem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 18:23

Jakie maszyny do Forterry? Talerzówka, a talerzówka to jest róznica, np. z Kernelanda bedzie wazyła 1500kg. a Bometu 600kg. no i jeszcze wielkość talerzy, kąt osi itd. Ale jeśli chcesz miec dobrze zrobione to 3m i po rame :D Chociaż ja z przekonania jestem za grubberem :) Jakie masz ziemie??

#32 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 18:28

Talerzówka, a talerzówka to jest róznica, np. z Kernelanda bedzie wazyła 1500kg. a Bometu 600kg. no i jeszcze wielkość talerzy, kąt osi itd. Ale jeśli chcesz miec dobrze zrobione to 3m i po rame :) Chociaż ja z przekonania jestem za grubberem :D Jakie masz ziemie??

Właśnie...jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć to zerknij tutaj... :)

http://www.agrofoto....p?showtopic=227

POZDRAWIAM... :)

#33 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 grudzień 2007 - 18:29

Jakie maszyny do Forterry? Do tego zetora to talerzówka 3,15 m.Poradzi sobie nawet na górach.A i będzie mógł głeboko dać talerzówkę.

#34 Share ktm950

ktm950

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 00:33

Jakie maszyny do Forterry? Gruber zdecydowanie odpada. Niedaleko gospodarz ma grubera, którym robi podorywkę i pole po nim wygląda tragicznie. Po części to pewnie też kwestia ustawienia. Ja w tym roku robiłem podorywki aresem - efekt na ściernisku jest naprawdę niezły. Jak już wcześniej pisałem, zetor radził sobie doskonale - na równych kawałkach wyciągałem nawet 17km/h (wydajność 3 ha/h). To co zwróciło moją uwagę, to to, że ares z ciężkim wałem kolczastym naprawdę sporo waży - czuć to było podczas transportu...
Jednak do talerzowania łąk sie nie nadaje - jest zbyt lekki, kąt ustawienia talerzy zbyt mały, przez co zbyt słabo miesza darń. Dlatego też ciężka talerzówka wydaje sie najrozsądniejszym, a nawet jedynym wyborem dla nas.

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 01:45

Talerzówka, a talerzówka to jest róznica

a to jest racja, ja w tamtym roku ciagalem 3m GB to dopiero po ustawieniu glebokosci na jakies 5 cm claas ares 836 dla rade ruszyc, jak byla ustawiona na 15 cm, to tylko 4 kola krecily w miejscu na reduktorze, takze mozna rozpatrywac taki skrajny przypadek, ale to podaje tylko jako ciekawostke, napewno nie jako przyklad zeby sie nim sugerowac

#36 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 11:43

Jakie maszyny do Forterry? Ja tego aresa nie polecam...widze jak zanajomy go ma, np. jak suche bardzo lato było to on po wierzchu szedł tylko a ja z grubberem nie miałem żadnego problemu no i on bardzo ciężki jest :P Ale to zależy do czego będzoiesz go wykorzystywał.Jeśli planujesz do niego siewaka czepiać to mniejsze koszty bo uprawowoego nie trzeba bedzie kupowac ;) Ile tą forterrą bedziesz ziemi uprawiać??

#37 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 11:56

Jakie maszyny do Forterry? METIK zetorem będzie obrabiał gdzieś 40 - 45 hektarów teraz...tak napisał w poprzednim temacie... ;)

#38 Share miko

miko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 12:14

Jakie maszyny do Forterry? Co do talerzówki, chodziło mi o jakąś zawieszaną(wiem że "talerzówka talerzówce nierówna"), bo 3 m ciągana to mógłby mieć spore problemy na wzniesieniach itp. Ja osobiście wolałbym grubera niż talerzówkę, bo chwasty rozłogowe nie będą się rozwijać, a ja bym powiedział ze gruber lepiej wchodzi w suchą ziemię niż zawieszana talerzóka o wadze ok. 500-600 kg. Jeśli ktoś ma dużo warzyw typu kalafiory, kapusta albo sieje poplony, to talerzówka lepiej sobie poradzi w takich warunkach ;)

#39 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 13:03

Jakie maszyny do Forterry? No talerzówki o wadze 600 kilo to ja drugi raz bym nie kupił...ale na szczęście juz jej nie mam :P Bierz grubbera, zawsze to ładniej na polu będziesz mieć ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 15 grudzień 2007 - 13:14

No talerzówki o wadze 600 kilo to ja drugi raz bym nie kupił...ale na szczęście juz jej nie mam ;) Bierz grubbera, zawsze to ładniej na polu będziesz mieć :P

Też masz Zetora Forterre...??

Ta talerzówka za lekka czy za ciężka była...??? :D :P

Dodaj odpowiedź