michalbelchatow

Jakie maszyny do Forterry?

Polecane posty

Jakie amszyny można optymalnie podczepić do Forterry 11441??

Chodzi mi o agregaty, pługi (zagonowe, obracane) i inne tego typu maszyny. Jaka szerokość optymalna ilość zębów itp??

 

Tak się pytam z ciekawości o ciągnik i o jego uciąg według was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

zależy jakie tereny. U nas gościu na glebach klasy III i bardzo dużych górach ma pług obracany 4 voogelnoot i forterra ma naprawdę co robić, agregat kombi bh 3,7 bodajże i też ma dość ciężko, do tego głębosz unia kret 3 łapy z wałem z tyłu i też za lekko nie ma. wszystko zależy od terenu. na niektórych ternach to fortera pewnie pójdzie bez problemu z 4,7 agregatem lecz u nas to niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

U mnie pracuje z pługiem obrotowym kverneland'a na resorach 4x40. Głęboszem 5 łap (na głębokość 50 cm), aresem 3m z wałem kolczastym. Planuje też zakup talerzówki 3-3,5m oraz brony aktywnej 3m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@ktm950 zapomniałeś napisać jakie masz gleby...ale i tak głebosza to nie uciągnie na żadnych...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Znaczna większość ziem to torfy, 3,4,5 klasa.

@pioter

Czy ty zarzucasz mi, że kłamię?

 

Żeby nie pisać kolejnego postu "doczepię" się tutaj:

 

Mam pytanie do użytkowników, lub ludzi znających maszyny, z jakimi agreguje się 11441. Planujemy z ojcem kupić do niego talerzówkę, kosiarkę oraz agregat aktywny ( oczywiście nie wszystko od razu :P ).

No więc tak: kosiarka najprawdopodobniej będzie o szerokości 3-3,20m.

Jeśli chodzi o talerzówę, to mam takie pytanie: ciąganą o jakiej szerokości? Mnie się wydaje że 3.50m będzie w sam raz. Ojciec składnia się ku trochę mniejszej. Ziemie raczej nie ciężkie.

Po drugie , czy ktoś agregował ten ciągnik z 3 metrowym agregatem aktywnym( brona wirowa). Jak sobie radzi?

Z góry dzięki :P

A jednak napisałeś kolejny post zamiast edytować!!! Już połączyłem

Edytowano przez robertbara
Posty jeden pod drugim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do agregatu aktywnego to znajomy ma agregat uprawowo-siewny Amazone (siewniki nabudowany na bronę wirnikową).

Pracuje tym zestawem już dwa sezony i twierdzi że bez większych problemów. Gleby to mozaika polodowcowa czyli glina i żwir od 3 do 5 kasy.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja mam taka forterre.No i czepiam do niej 3 metrowego grubbera co moim zdaniem jest dużo lepsze od tależówki, której nie polecam bo też miałem. Co do kosiarki to te 3 metry to chyba za mało jak do tego ciągniczka.Ja ciągam nim Kvernelanda zagonowego 4*50-55 (zależy od gleby).Moj znajomy w sąsiedniej wiosce ma taką i ciąga ja agregat upr.-siewny 4m i radzi sobie całkiem nieżle.Więc nie mówcie ze w 3,7 uprawowym może ieć przeciążenia :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
Po drugie , czy ktoś agregował ten ciągnik z 3 metrowym agregatem aktywnym( brona wirowa). Jak sobie radzi?

Z góry dzięki :)

 

No chyba żartujesz. Przynajmniej 120 koni i 6 garków do uprawowo-siewnego bo bedziesz niebo oglądał. Idealnie to 140 koni. Do 4 m 180 koni ;)

 

A może samą bronę chcesz zaczepić :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no jak taki zetorek radzi sobie z głęboszem 5 łap to czemu nie z zestawem 4m... ;)

 

nie mówie, że jest to nie możliwe, ale aby było to możeliwe, to tej forterze naprawde musi klimat sprzyjać... :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
No chyba żartujesz. Przynajmniej 120 koni i 6 garków do uprawowo-siewnego bo bedziesz niebo oglądał. Idealnie to 140 koni. Do 4 m 180 koni :)

 

A może samą bronę chcesz zaczepić :)

To dziwne, bo znajomy pracuje starym Zetorem 80KM z 3 metrowym agregatem upr.-siew. (brona wahadłowa, wał oponowy i siewnik) i jakoś nie ma problemu :rolleyes: W 2,7m bez wału chodził 7211 więc chyba troche przesadzasz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No może jak jest lekka brona i siewnik to da radę, w biernym jeżdża 80 konnymi i zanim tym zawróci to 5 minut schodzi bo przód podrywa. Kumpel jeżdzi 140 konnym ciągnikiem z wahadłową i pełnym siewnikiem ma co robić. Bo uciągnąć to nie problem :rolleyes:

 

Zawsze można spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Słusznie zauważyłeś że rodzaj agregatu też ma znaczenie, wahadłowa+wał oponowy a wirnikowa+crosskill to dwa różne światy dla podnośnika :rolleyes:

 

Jestem ciekaw co jest "lżejsze na podnośnik", czy agregat z siewnikiem nabudowanym czy analogiczny zestaw połączony hydropakiem, oczywiście złożony ?? Wydaje mi sie że nabudowany, mam racje? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

ZETOR 7745 widze że mi narzucasz że kłamie.Pana tego znam od urodzenia i ty mi pei... ze ja tu przesadzam :rolleyes: :)

Podziwiam ludzi za takie zachowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

Mnie się osobiście wydaje, że lepiej jest kupić bronę wirową (nie wahadłową ) z siewnikiem na hydropaku, bo jak będzie deszczowa jesień, to mogą być problemy z zapadaniem się zestawu. Wtedy wystarczy siewnik odczepić, i problem z głowy.

Ciekawią mnie wasze opinie, co do szerokości tej talerzówy :rolleyes:. Koleś u nas ciąga mtz 3 metrową, to ma co robić...

 

@pioter

Obiecuję, że jeśli w przyszłym roku będziemy jeszcze coś głęboszować, to ze specjalną dedykacją prześlę Ci zdjęcia zetorka z tym głęboszem, bo coś czuję, że słowami Cię nie przekonam ;)

@robertbara

Ale dzięki za połączenie!

Najpierw wyedytowałem moją ostatnią wypowiedź, ale po zatwierdzeniu zmian ten post nie pokazał się w "nowych postach", więc aby być dostrzeżonym musiałem napisać 2 po sobie. Wierz, że przyszło mi to z ciężkim sercem :)

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja jak większość wie mam 11441 i 4x48cm IBIS XXL BZ i wiem że w normalnych warunkach na 1 szosowej idzie super a jeżeli chodzi o "extrim" to na prawdziwych ugorach i gliniastej ziemi 4 polowa i pełny gaz też idzie fajnie ale i z baku inaczej niż zwykle, do tego mam Ares XXL croscil 3 rzędy zębów i na to siewnik SO74/1 z Famarol w normalnych warunkach da się jeździć nawet 2 chociaż kłopot z ruszeniem a na glinach i głębiej to na 1 ładnie gwizda turbo i z baku też inaczej niż zwykle "agregat miał 33zęby na 3m/ 3rzędy - ma 25 często się zapychał szczególnie jak się chciało głębiej i szybko jeździć teraz jest ok", mam jeszcze 2x6t Pronarki przyczepy i też lajtowo chodzi (fakt małych obrotów nie lubi poniżej 1500obr/min mółowaty), teraz zamówiłem Konskilde DELTA 3m 7 łap i wał 550mm rurowy nie wiem jak pójdzie

 

zabezpieczenia zębów, kołki ścinane a talerze na sprężynowych montowaniach u mnie nie ma kamieni może jeden kołek na 200ha zaorane by poszedł i to na łące nigdy nie oranej więc szkoda ciężar wozić jak zbędne to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@ktm950

 

to jak tylko będziesz miał okazje to zrób zdjęcia przy głęboszowaniu... :rolleyes:

 

co do talerzówki to ja MF 5455, 100 KM (wg ISO) ciągnę bronę talerzową 3,2m w V.dosyc dobrze dobrany zestaw, wiadomo im, głębiej i większy kąt to MF jedzie wolniej...ale w uprawie pożniwnej ścierniska 10 km/h nie robi na nim wrażenia...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dokładnie, w tym roku ziemia była wilgotna (przynajmniej u mnie) i talerzówka zarywała się głęboko, 95KM (wg DIN) z 3,2m po ściernisku leciał i 13km/h, jednak 10-11 było optimum :rolleyes: Zetor powinien taką pociągnąć bez zająknięcia, na lekkiej glebie kombinowałbym nawet z szerszą.

 

Jeśli chodzi o pług to w moich warunkach dałbym zagon 5x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Dokładnie, w tym roku ziemia była wilgotna (przynajmniej u mnie) i talerzówka zarywała się głęboko, 95KM (wg DIN) z 3,2m po ściernisku leciał i 13km/h, jednak 10-11 było optimum :rolleyes: Zetor powinien taką pociągnąć bez zająknięcia, na lekkiej glebie kombinowałbym nawet z szerszą.

 

Jeśli chodzi o pług to w moich warunkach dałbym zagon 5x40

u mnie w tym roku tez bylo mieciutko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metik    0

pozdro wszystkim będę miał nową forterie zetora no przydało by się do niego nowy osprzęt czyli pług,agregat i tależuwka jak mam tak 1-2 klasa mojej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
pozdro wszystkim będę miał nową forterie zetora no przydało by się do niego nowy osprzęt czyli pług,agregat i tależuwka jak mam tak 1-2 klasa mojej ziemi

 

Pług obrotowy 4 skibowy... :)

 

Agregat uprawowo - siewny 3 metrowy... :)

 

Agregat uprawowy jeżeli byś chciał mógłby być 5 metrowy... :D

 

Pisze się talerzówka a nie "tależuwka"... :)

 

POZDRAWIAM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

nie polecalbym 5m agregatu uprawowego do ferterry, ciezko mu bedzie osiagnac przyzwoita predkosc robocza. oczywiscie zalezy z jakich seksji bedzie sie skladal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie czy ma ktoś może namiary na zęby do bron dobrej jakości ? Wiem , że tego jest sporo w necie , ale wolałbym coś sprawdzonego
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj