Skocz do zawartości

Zdjęcie

koncentraty dla bydła mlecznego

296 odpowiedzi na ten temat

#141 Share korba84

korba84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 11:10

koncentraty dla bydła mlecznego moim zdaniem najlepiej kupować 100% drożdże i tak samo z innymi paszami, ja kupuję oddzielnie sodkę, oddzielnie witaminy, wychodzi taniej i przynajmniej wiem co daje krowom ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koncentraty dla bydła mlecznego Dzisiaj, 22:01
  •  

#142 Share ppp

ppp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 21 kwiecień 2010 - 22:42

koncentraty dla bydła mlecznego Mój ojciec już spory czas temu dał sobie spokój z kupowaniem gotowych pasz...Zadbał trochę o mieszanki zbożowe(1/3owies, 1/3jęczmień, 1/3 pszenica)+ pszenżyto i żyto. Do tego dokupuje otręby pszenne i śrutę rzepakową (czasem soja)+ witaminy, kreda pastewna i bufor(dużo lepiej paszę pobierają). Wydajność może nie jest imponująca( nie mamy oceny użytkowości) ale wyszło trochę ponad 7000l(u kilku grubo ponad 8000l) na rok od sztuki z dość wysokimi parametrami( tłuszcz- od 4,5 do ponad 5.0 , białko- 3,7-3,8). Także jak macie tanie i DOBRE zboże w okolicy- kupować!!! pozdrawiam:)

a dodam jeszcze, że prawie połowa stada to pierwiastki:)

A osobiście postawiłbym na zakiszaną kukurydzę- rok temu z pro mleko chcieli 250zł za tonę zakiszonego ziarna( tzn, ziarno+rękaw)...wydaje mi się, że tańszej paszy o takiej jakości nie znajdziecie. Do tego śruta rzepakowa i mocznik, ewentualnie DDGS no i wiadomo- witaminki i inne wspomagacze :D

#143 Share tomcio1

tomcio1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 11:32

koncentraty dla bydła mlecznego stosuje moze ktos koncentraty z nutreny jezdzi gosciu u mnie w okolicy samochodem z melodyjka interesuje mnie dla krow mlecznych kromilk 38 ma go po 53zl a jak sie wezmie 12 workow to 13 jest gratis wiec wychodzi po niecale 49 zl ale i tak wydaje mi sie to drogo! a najwazniejsze co z jakoscia tych pasz bo nigdy nie mialem doczynienia z ta firma?

#144 Share mario509

mario509

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 17:10

koncentraty dla bydła mlecznego Ja dla swoich krówek robię śrutę z owsa i pszenżyta i mieszam to z koncetratem sano protamilk complete. Trochę ten koncentrat drogi... planuje zmienić koncentrat. Co polecacie?? co sądzicie o provimi??

#145 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:13

koncentraty dla bydła mlecznego Panowie u mnie to wygląda tak że krowy rano dostają śrutę(żyto,owies,otręby) w tym roku miałem mało owsa i nie daje owsa do śruty ale pszenżyto i do tego dostają pół na pół śruty rzepakowej z lactoma i potem dostają sianokiszonkę i na rano tyle na południe daje kiszonkę z QQ i jeszcze śruta ta sama dawka co rano. Wieczorem daje mi po 1kg suchych wysłodków buraczanych melasowanych (toffi) i słomę. Myślałem jeszcze na soją co wy myślicie o tym ? Jeżeli będę dawał soje to wydajność się trochę potrafi?

#146 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 08 grudzień 2010 - 19:30

koncentraty dla bydła mlecznego Po soji poprawi się wydajność, to zależy też ile będziesz sypał.

#147 Share Shreku94

Shreku94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 21:13

koncentraty dla bydła mlecznego A ile wy sypiecie soji na 1sztuke??

#148 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 09 grudzień 2010 - 16:27

koncentraty dla bydła mlecznego Sypie około 0,25 kg na krowę. Więcej nie trzeba, bo w śrucie jest białko a soja tylko do uzupełnienia.

#149 Share DOMINIK19995

DOMINIK19995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:26

koncentraty dla bydła mlecznego ja polecił bym UNIPRO XP z sano i miramin z josery dawniej dawałem tylko śrute rzepakową i witaminy to miałem wydajność na krowe ok 10-12 litrów teraz daje unipro XP, miramin i wydajność wzroszła do ok 15-16 litrów (na krowe) jestem zadowolony

#150 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 02 lipiec 2011 - 21:16

koncentraty dla bydła mlecznego czy ktoś z was stosował pasze pełnoporcjową 20 z de heusa. Teraz daje śrutę zbożowa+rzepakowa + protamilk complete+ camisan z sano. Zboże mi się skończyło i nie ma skąd kupić w rozsądnej cenie. Zamiast zboża daje od tygodnia otręby pszenne ale mleko leci mocno w dol. Jak myślicie czy mógł bym dawać sama ta pasze zamiast tego co pisałem wyżej i ile bym musiał jej dać na sztukę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Wiceroj

Wiceroj

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 15:24

koncentraty dla bydła mlecznego Czy ktos zwas daje koncentraty firmy soymax

#152 Share kocyk134

kocyk134

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 07 styczeń 2012 - 19:15

koncentraty dla bydła mlecznego Chłopaki co sądzicie o paszach de heusa czy jest dobra dla krów mlecznych

#153 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 09 styczeń 2012 - 22:40

koncentraty dla bydła mlecznego Ja daję obecnie de heus wczesniej agrocenrum i nie narzekam.
http://www.agrofoto....-pasze-de-heus/
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#154 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 11 styczeń 2012 - 10:57

koncentraty dla bydła mlecznego ja daje z de heus pasze tresciwa rukor 21 i sa efekty lepsze jak po protamilku z sano i troche jest tansza gdzies ja lepiej jedza przynajmniej u mnie ale musisz sprawdzic u siebie bo kazdy ma inne stado trzeba praktykowac na swoich bledach :)

#155 Share bartusx5

bartusx5

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 20:40

koncentraty dla bydła mlecznego Ja daję paszę z NEOROL-a B-KROWA oraz koncentrat równierz z NEOROL-a, i do tego śrutę wszystkich zbóż i trochę otręb.

#156 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 15 styczeń 2012 - 21:01

koncentraty dla bydła mlecznego witam proszę o paradę co mam zrobić mam 19 ha sieje 3.5 ha buraków 2 ha trawy i lucerny 1.5ha kukurydzy reszta to zboża hoduję 19 krów i reszta bydła ( to co się urodzi odhowuję) razem z krowami jest 40 szt ponad rocznie i teraz co ma zrobić. Stale brakuję kiszonki i zboża. Ja chciałem nie siać zboża tylko kiszonki robić tylko tata się nie zgadza bo woli kupić sianokiszonkę mówi że taniej jest kupić a w to miejsce co by miała być zasiana (np. trawą) zasiać zboże. Jak myslicie czy tata dobrze myśli? I czy opłaca się siać zboże gdy ma się bydło? A może same krowy hodować? Bo narazie mały zysk z tego wszystkiego mam.

#157 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 21:18

koncentraty dla bydła mlecznego ja ci powiem ze mam podobne stado w sztkach krowy i mlodziezy ponad 40 i siejemy kukurydzu 7ha a nie 1,5 a w tym roku ponad 8 ha i trawy i mieszanek z motylkowymi około 7ha a zboza dla bydła to mamy nawet nie 2 hatyle o ile zreszta nawet nie dajemy a reszte siejemy pszenice konsumpcyjna takze tych kiszonek to chyba dostaja do powąchania a nie do najedzenia jak chcesz miec porzadne stado i wydajnosc to zapomnij o robieniu biznesu na czym kolwiek innym kosztem krow(przy tym areale i obsadzie bo jakbys miał 50 ha i to stado to mogłbys siac i rzepak i pszenice czy burakow wiecej ale tak praktycznie musisz oddac całe pole pod to stado) bo trzymac słabe krowy to lepiej wcale takie jest moje zdanie bo zysk nie duzy a robota taka sama jakbys miał dobre i mleka 50% wiecej

#158 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 16 styczeń 2012 - 11:30

koncentraty dla bydła mlecznego komodo a jakie mieszanki traw siejesz? prawde mowisz ja tez mam malo zborz ale co zrobic pola malo w tym roku zwiekrzylem kuku i sa efekty sianokoszonki tez troche jest ale mniej bo 2 pokosy poszly na zielono.komodo siejesz jakis poplon na zime prze kukurydza np zyto?

#159 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1266 postów

Napisany 16 styczeń 2012 - 16:17

koncentraty dla bydła mlecznego mieszanke dokładny skład to musiałbym worek znalez ale okolo 6 traw plus konczyna czerwona i biała ktora dokupuje osobno i wszystko razem jest siane wiadomo konczyna po 2-3 latach wypada ale biała dla krowek super sprawa jak jest wilgoc to rosnie jak szalona :lol: Kukurydze mamy wszystko w plonie głownym nie moge sobie pozwolic na to ze np po zycie zasieje a bedzie lichy rok i co dam zyto to nie to samo co QQ według mnie to jest dobre na napelnienie krow lub jako niewielki dodatek a po drugie Raz eksperymentalnie zakisilismy 60 arow razem z lucerna to wszystko wybieralismy z koryt wogole nie chciały jesc lucerne wybrały i koniec a tak pieknie oprzeszło lucerna ale coz.Mamy nie za duzo ziemi wiec praktycznie jest pszenica -kukurydza paszenica i tak w kółko Przewaznie po pszenicy siejemy jeszcze gorczyce na przyoranie i na wiosne obornik i pozostaje tylko siac ;)

Edytowany przez komodo, 16 styczeń 2012 - 16:29.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 16 styczeń 2012 - 16:51

koncentraty dla bydła mlecznego to ty wogóle posypki nie dajesz czy tylko z tych 2 ha dajesz wydajnośc mam dobrą bo 18 krów przeważnie doję i 750-850 l(co 2 dni) się trzyma z buraków mam liście i wysłdki