Skocz do zawartości

Zdjęcie

koncentraty dla bydła mlecznego

296 odpowiedzi na ten temat

#121 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 22:01

koncentraty dla bydła mlecznego @maly1248 @DARKPANTER gdzie zaopatrujecie się w soję? rozumiem że poekstrakcyjną śrutę sojowa kupujecie? ile %% białka? jak cenowo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koncentraty dla bydła mlecznego Dzisiaj, 10:52
  •  

#122 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 22:39

koncentraty dla bydła mlecznego @maly1248
Ja mocznik stosuję już ok roku czasu. Na początku też miałem obawy, ale po rozmowie z moim wetem i poroforem na mojej uczelni i przeczytani artykułu prof. Kowalskiego, przestałem mieć obawy. Jeśli chodzi o jakieś skutki uboczne to nie zauważyłem żadnych poza jednym pozytywem obniżenie kosztów. Myślę że 2,5% to chyba troszkę za dużo, zakładając że w każdym kilogramie jest 25g mocznika to gdy krów zje 10 kg mieszanki to daje 250g mocznika na krowę to trochę za dużo. Ja mam tak ustawione że w 1 kg mam 15g mocznika co daje maks 150g na szt/dzień to jest taka bezpieczna dawka.
JoHnyDD
Tak poekstrakcyjną. Soja ma przeważnie 46% białka. Ja się zaopatruję u mojego znajomego co sprzedaje pasz, a co do ceny to nie wiem ile teraz kosztuje, ale w tym tygodniu mam mieć dostawę to będę wiedział.

#123 Share maly1248

maly1248

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 23:23

koncentraty dla bydła mlecznego Ja pasz treściwych nie daje więcej jak 4-5kg/szt./dziennie przy mleku ok.25 l/szt.dziennie. Tata nie dbał o genetykę a mi zostawił pracy na lata. Chyba ze jakaś sztuka jest świeżo po wycieleniu i przekroczy 35 l/dzień ( Choć często tego nie ma. ) to wtedy jakoś Gliceryna lub wysłodki suche jako dodatek bo w mieszalniku ich dobrze nie wymieszasz, i mieszalnik aż do góry skacze. Za soje płaciłem w zeszłą sobotę 1520 zł/t brutto. Ale sprzedawca powiedział ze powinna niedługo troszkę stanieć. Za rzepak 580zł/t brutto i tu można się liczyć z podwyżkami.

#124 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 17 grudzień 2009 - 22:57

koncentraty dla bydła mlecznego mały1248
to przy 5 kg na dzień 25g na kg będzie ok. tylko pamiętaj że jak będziesz dawał mocznik to nie może być żadnych grudek i musi być dobrze wymieszany najlepiej ze śrutą.

#125 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 26 grudzień 2009 - 11:44

koncentraty dla bydła mlecznego My bierzemy pasze z firmy De Heus i nasze zwierzaki chętnie jedzą tą paszę ale często zdarza się że krowy zalegają nam po porodzie i teraz mój tata kupił z tej firmy jakieś witaminy BESTERMINE VITAL i to powinno się stosować w okresie zasuszenia i ma krowę przygotować do okresu laktacji.W 1 kg tej mieszanki jest 500000 jm witaminy A, 200000 witaminy D3, 1500 mg witaminy E, wapnia 50g, fosfor 40g, magnez 200g,sód 90g, miedź 1800mg, cynk 5000 mg, mangan 1000 mg, żelazo 1800 mg, jod 130 mg, kobalt 100 mg, selen 40 mg.
I ja się nie znam zbyt na tych paszach więc chciałbym wiedzieć czy stosowanie tego daje dobre efekty i czy nie ma skutków ubocznych ??
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#126 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 05 styczeń 2010 - 18:42

koncentraty dla bydła mlecznego Ciekawy wątek przeczytałem właśnie cały, Balzak i DARKPANTER zwrócili uwagę na ważną sprawę mianowicie na wartość białka w mieszance czy jest to białko chronione? Nie wspominając już o składzie aminokwasowym jeżeli ktoś wie to o ile pamiętam są dwa szczególnie ważne aminokwasy lizyna i metionina? Przypomnijcie proszę to ważna sprawa trzeba o to pytać sprzedawców, bo nawet mocznik w pewnym sensie można zaliczyć do białka. DARKPANTER i Balzak pisaliście o soi i śrucie rzepakowej i o robieniu paszy treściwej we własnym zakresie, powiedzcie nam proszę ile jest białka chronionego w soi ile w śrucie rzepakowej? Ile białka ogółem jest w tym towarze? Czy sensownie jest zastąpić soję większą ilością ŚRzep. jaki jest przelicznik ŚRzep. do soi? Jak może się to odbić na płodności/wydajności? I jaka kombinacja jako główne źródło białka(z możliwie największą ilością białka chronionego) byłaby najlepsza. jako bazę w mojej treściwej wybrałbym CCM, pytanie moje jak uzupełnić tą paszę zakładając że paszą objętościową jest przede wszystkim kiszonka z kukurydzy i żytni gps? I jeszcze jedno pytanie jak dodawać mocznik? od jakich dawek zacząć i do jakich dojść w jakim okresie czasu? proponuję krówki 25l w początku laktacji. Dziękuje za odpowiedzi

Andrzej2110 używaj firefox lub chrome zaznaczają błędy, a jak nie jesteś Polakiem napisz mi na priv adres to wyślę Ci słownik języka polskiego.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#127 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 styczeń 2010 - 17:10

koncentraty dla bydła mlecznego O co ci chodzi?? Używam właśnie FF i podkreśla mi błędy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#128 Share zbychu37

zbychu37

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 14:09

koncentraty dla bydła mlecznego Witam. A czy stosuje ktoś z Was koncentrat dla krów mlecznych o nazwie Keno vitamin.

#129 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 05 marzec 2010 - 18:22

koncentraty dla bydła mlecznego Ja daje de haus i są dobre efekty...
KPK Kumurun Team...

#130 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 05 marzec 2010 - 18:42

koncentraty dla bydła mlecznego Witam mam pytanie. Do tej pory podawałem krową paszę na bazie koncentratu mastermilk z firmy provimi. Mam wydajność mleczną oko7800litrów. I chciał bym zacząć podawać pasze z firmy sano. Gdy zmienię tą pasze to będzie jakiś ubytek na mleku czy wręcz przeciwnie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 18:55

koncentraty dla bydła mlecznego Proponuje zmienić jeszcze na inna firmę.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#132 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:32

koncentraty dla bydła mlecznego Tylko na jaką?. Największa wydajność w Polsce wynosi coś ponad 13 tyś litrów. Hodowca tego stada stosuje pasze Sano. Każda inna firma nie ogłasza swoich wyników czy w tuczu czy w produkcji mleka. A sano je jednak ma i pokazuje. A inne firmy? Żadnych wyników nie pokazują.

#133 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:47

koncentraty dla bydła mlecznego Jest na Wielkopolsce w miejscowości Krzywiń pewna firma

#134 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 20:00

koncentraty dla bydła mlecznego Chodzi ci o lire?

#135 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 21:03

koncentraty dla bydła mlecznego tak

#136 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 16:04

koncentraty dla bydła mlecznego Nigdy nie słyszałem o tym żeby lira miała osiągnięcia w wzroście wydajności?

#137 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 23:25

koncentraty dla bydła mlecznego Myślałem że posiadam spory zakres wiedzy z żywienia krów mlecznych... ale po przeczytaniu tego tematu chylę czoła niektórym użytkownikom... :)
Jedyne konkrety jakimi mogę się podzielić z wami to:
Przed współpracą z Sano 6200 litrów od sztuki śr. oczywiście
Po zastosowaniu Lactomy 2kg/szt dziennie, drożdży (Cristall Heve czy jakoś tak), oraz Camisanu po roku wzrost do 7700 litrów :)
Wiem że marnie się prezentuje ale od czegoś trzeba zacząć :)

#138 Share Pestus123

Pestus123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo

Napisany 22 marzec 2010 - 21:14

koncentraty dla bydła mlecznego Dlaczego marnie? Nie jest to zła wydajność...

#139 Share DejmondSamWDolinie

DejmondSamWDolinie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 300 postów

Napisany 22 marzec 2010 - 22:05

koncentraty dla bydła mlecznego No na tle wydajności sięgających 13 tyś. :)
Celem po przejęciu gosp. będzie 10 tyś. A co do producenta pasz to próbowaliśmy różnych i sano wychodzi najkorzystniej :) moje skromne zdanie i kalkulacje :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share hermes

hermes

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 20 kwiecień 2010 - 08:32

koncentraty dla bydła mlecznego Witam, ostatnio sprzedawca polecił mi paszę mineralną jako drożdże pastewne, czytając skład drożdże wcale nie są wymienione. Symbol paszy PA713 jakaś francuska firma
skład: litotamnion -45%
soda 29
kreda 11
magnez 10
Co o tym sądzicie ? Bo poprzednio drożdże to były drożdże.