Skocz do zawartości

Zdjęcie

koncentraty dla bydła mlecznego

296 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 27 luty 2009 - 14:36

koncentraty dla bydła mlecznego I tu robisz błąd bo sianokiszonka ma lepsze wartość jak jest podsuszona ja siano kiszonkę czy żyto zawsze podsuszam zyta jak nie podsuszę to mam sam kwas a tak poleży i jest good kiszonka z siano kiszonkę u mnie krowy lepiej wsuwają podsuszoną niż tak zaraz zbierana a druga sprawa jak zaraz bym belował to narobię bel które będą warzyć ponad 800kg i czym to podniosę ?

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koncentraty dla bydła mlecznego Dzisiaj, 11:35
  •  

#82 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2009 - 14:55

koncentraty dla bydła mlecznego Ale ty się bawisz w bele a ja w prymę. Zanim przykryje to już wystarczająco przeschnie. Za sucha nie może być bo się zamiast zakisić pleśnieje. To będzie 3 pokos a nie 1.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#83 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 27 luty 2009 - 15:02

koncentraty dla bydła mlecznego No wiadomo trzeba z głowa podsuszyć 1 pokos w dobry słońcu poleży 1-2 dni i można belować jeżeli pokosy były rozrzucone ale dobra koniec tematu o siano kiszące bo się niezły OT zrobił

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#84 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 27 luty 2009 - 16:13

@kaczorek powiedz dokładnie jakie mieszanki dajesz i witaminy i ile za nie płacisz?

Koncentrat Kromilk 38%, worek coś ok.45 zł i tym które mają problem z niedoborem energii Kromilk Energia, to już 50zł za worek. Z tej Energii jestem bardzo zadowolony, widać efekty :)
Worki po 25kg
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#85 Share DARKPANTER

DARKPANTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 27 luty 2009 - 21:25

koncentraty dla bydła mlecznego Ja krowom daję własną mieszankę na bazie soji i rzepaku, oczywiście do tego witaminy, kreda, drożdże i soda. Kiedyś stosowałem granulat z nutreny i nie widzę żadnej różnicy, tylko trzeba dobrać odpowiednie ilości składników. Liczyłem że sporządzenie swojej paszy wychodzi u mnie taniej niż kupić gotowe

#86 Share MFJD

MFJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 27 luty 2009 - 22:50

Koncentrat Kromilk 38%, worek coś ok.45 zł i tym które mają problem z niedoborem energii Kromilk Energia, to już 50zł za worek. Z tej Energii jestem bardzo zadowolony, widać efekty :)
Worki po 25kg

Ja też stosuje ten koncentrat i myśle wprowadzić katapult przed wycieleniem i po.

#87 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 27 luty 2009 - 23:02

Worki po 25kg

A jaki masz wynik ekonomiczny stosowania tego koncentratu? Ja dawałem go przez miesiąc i białko nieznacznie podniosło się a w litrach nie było różnicy. Z pasz treściwych daję śrutę zbożową+rzepakową+ otręby+kraft-mix(Josera). A objętościowe to sianokiszonka i kiszonka z kukurydzy.

#88 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 28 luty 2009 - 17:48

Nie będę suszył tylko po odpięciu kosiarki przypinam pająka i grabie na pokosy a potem na pryzmę.

To nie wiem czy ferdas da rade ci zaciągnąć orkan jeśli będziesz grabił gwiazdówką to będziesz miał duży problem jak z pokosu c 385 po zwałowaniu gniazdówką na 1 polowej momentami prawie gasła. Jeśli masz grabić to odrazu karuzelą albo pasówką bo po gniazdówce nierównomiernie jest zgrabione i idzie ciężko. Wiem co mowie bo mam orkan i robię orkanem. I lepiej jest podsuszyć bo i inaczej kwas taki aż woda cieknie i to podsuszone leprze ogólnie jest.

#89 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 luty 2009 - 21:48

koncentraty dla bydła mlecznego 3 pokos to jak bym suszył to zamiast na kiszonkę to bym zebrał zaraz na siano. Już raz tak zrobiłem. Trochę podsuszyłem i zamiast na kiszonkę poszło na siano. Tak podsuszyłem.. (przez 2 dni). Gdyby to był 1 pokos to bym podsuszał. Drugi to po ścięciu grabić i zaczynać wozić. Zanim skończy się wozić to końcówka jest mocno podsuszona. Dobrze to czułem podczas ładowania. Na początku dobrze turem się ładowało a ostatni zestaw to już kiepsko bo za suche ;/

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#90 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 09:39

A jaki masz wynik ekonomiczny stosowania tego koncentratu? Ja dawałem go przez miesiąc i białko nieznacznie podniosło się a w litrach nie było różnicy. Z pasz treściwych daję śrutę zbożową+rzepakową+ otręby+kraft-mix(Josera). A objętościowe to sianokiszonka i kiszonka z kukurydzy.

Przy tej cenie mleka na minusie. Ale wolę dać to i mieć zdrowe bydło niż później wydawać jeszcze więcej na leczenie, które nie zawsze przynosi korzystne rezultaty ;) Zapobiegać nie leczyć :D
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 12:31

koncentraty dla bydła mlecznego To co piszesz jakoś wcale nie trzyma się kupy ;) Nigdy w życiu nie spotkałem się z tym aby pasza gotowa była tansza od składników, a jeśli tak jest to musi to być jakaś lipa.

#92 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 18:03

koncentraty dla bydła mlecznego Jeśli 1tona soji kosztuje np. 1600zł a w tonie koncentratu masz np. 70% soji to soja w tym koncentracie wychodzi 1120zł + rzepak+inne dodatki. i chyba mniej więcej masz określony skład danego koncentratu, to licząc można sobie obliczyć ile by kosztowało cie zrobienie takiego koncentratu sposobami domowymi

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#93 Share rolprzem

rolprzem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 11:16

koncentraty dla bydła mlecznego Witam. U mnie krowy dostają sianokiszonkę+otręby pszenne z śrutą żytnią. I mam problem bo krowy mają niedobór energii. Mam takie pytanie, jakiej paszy najlepiej dokupić lub koncentratu?
Z góry dzięki i pozdro!

#94 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 11:35

koncentraty dla bydła mlecznego Najlepiej jakiś koncentrat o dużej zawartości białka albo soja i rzepak. Zmień może tez śrutę żytnią na z śrutę jęczmienia lub pszenną

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#95 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 00:19

koncentraty dla bydła mlecznego My stosujemy koncentrat kromilk 38% i inne dodatki no i musze powiedzieć że widać efekty :P do tego jakaś śruta np. pszenna lub rzepak
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#96 Share yaco

yaco

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 19:20

koncentraty dla bydła mlecznego Po koncentracie Nutreny 38 % podskakuje białko na wyniku /11 % chronionego/ i nie spotkałem się z przypadkiem żeby krowy tego nie chciały jeść a na okres okołowycieleniowy najtaniej wychodzi Lactostart z Josery 95 zł - 25 kg / 250 gr. Dziennie na krowę 2 tyg. przed wycieleniem i 500 gr. po wycieleniu/

#97 Share rolprzem

rolprzem

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 08:43

koncentraty dla bydła mlecznego A co sądzicie o tym żeby dawać krowie tej co ma za mało energii po ocieleniu co dzień 1kg cukru?

#98 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 12:13

koncentraty dla bydła mlecznego A czy wyjdzie taniej dać kg cukru?? Worek 25kg przeciętnej energii kupisz za ok 50zł. Wiec wyjdzie taniej jak cukier

A przy okazji zapytam, czy ktoś z was stosował pasze z firmy ferm-pasz z baboszewa?? jesli tak to jakie opinie macie na temat ich produktów

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#99 Share Zetor1992

Zetor1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 05 kwiecień 2009 - 22:21

koncentraty dla bydła mlecznego Stosował ktoś morze makuch rzepakowy?
Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share matys89

matys89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 11 kwiecień 2009 - 16:18

koncentraty dla bydła mlecznego Mój wujek obecnie krowa daje lactome, protamilk, unipro xp, somik, kukurydze śrutę z mieszanki pszenżyta, pszenicy owsa i jęczmienia witaminy z de heus . Mój wujek zrezygnował z dawania krową śruty rzepakowej makuchu ponieważ krowy nie chciały być cielne i się gonić po nim tyły zamiast dawać mleka.