Skocz do zawartości

Zdjęcie

koncentraty dla bydła mlecznego

296 odpowiedzi na ten temat

#61 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:41

koncentraty dla bydła mlecznego Robert jeśli by tak zrobić i jest spora różnica w wynikach badania i etykieto na worku to trzeba od firmy zażądać zwrotu kosztów albo dostarczenia paszy zgodnej z etykieto.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koncentraty dla bydła mlecznego Dzisiaj, 22:17
  •  

#62 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:52

koncentraty dla bydła mlecznego @Zetor1992 ja ci dam przykład jak ja robię tak 200- 250 kg rzepaku 50kg soja 350 otręby , 350 zborze (śruta) i resztę premiksy i witaminy . I teraz jak dla krów to na przemian raz daje swoją pasze raz daje wysoko białkowa gotową

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#63 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:59

koncentraty dla bydła mlecznego Miki7211 chodzi ci o to, że np. rano dajesz gotową a wieczorem swoją?

#64 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 25 luty 2009 - 22:12

koncentraty dla bydła mlecznego Tak dokładnie raz gotowa raz moja daje tak bo nie wiem czy wyrobie sie z zbożem tzn nie wiem czy staczy mi do żniw bo tak pewnie dawał bym pewnie tylko swoja

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#65 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 26 luty 2009 - 10:02

koncentraty dla bydła mlecznego Śruty wysokobiałkowej powinno być ( standardowo) 25-30% czyli 75kg swojej i 25 rzepaku i soi. W moim wypadku jest to 10 kg makuch, 10 kg śruta rzepak, i 5kg soja, a reszta to swoje zboże plus otręby i śruta kukurydziana na początku laktacji. W przypadku stosowania otrąb wydaje mi się ze wystarczy 25% śrut wysokobiałkowych. Jeśli chodzi o Mikiego to nie wiem czy nie popełniasz błędu, gdyż moim zdaniem krowie nie można zmieniać pasz, a tu dajesz białkowe na przemian ze swoimi, jest to duża różnica? Następna sprawa to różnice w workach są dożę, ale w wielu przypadkach jest to zgodne z prawem np. Lactoma-ma miec 18%białka i nikogo nie obchodzi co w niej będzie tylko musi spełniać swoje kryteria. Niedawno jeszcze w jej skład wchodziły wysłodki suszone, a teraz już ich nie ma, i w takich workach króluje ekonomia, pakuje się to co tanio wychodzi a było zgodne z parametrami. Nie będę wspominał ekstremalnych sytuacjach, gdzie u rolnika wykryto BSE i po zbadaniu paszy okazało się ze jest tam maczka mięsno kostna.

#66 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 26 luty 2009 - 15:04

koncentraty dla bydła mlecznego Hmm @ skoczek robię tak już jakiś czas i patrząc na wyniki z polskiej federacji w miesiącu którym dawałem swoją pasze a w miesiącu gdzie mieszałem jest nie wielka różnica na korzyść mieszania :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#67 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 26 luty 2009 - 18:19

koncentraty dla bydła mlecznego No cóż wracamy do korzeni, dziś nie mówi się o niczym innym tylko TMR, jest to co prawda relikt przeszłości ale z jaką siłą wróciliśmy do niego. Ja co prawda nie mam wozu paszowego ale mieszam domowymi sposobami, gdyż u mnie przynosi to wymierne efekty.

#68 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 luty 2009 - 18:21

koncentraty dla bydła mlecznego Masz pocięto sianokiszonkę??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#69 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 26 luty 2009 - 20:22

koncentraty dla bydła mlecznego Sianokiszonki nie mam rozdrobnionej, wiec zadaje osobno, ale pozostałe składniki mieszam. Jest to dość proste gdyż moje żywienie opiera się na wysłodkach oraz kukurydzy w małej ilości.

#70 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 26 luty 2009 - 22:30

koncentraty dla bydła mlecznego Ja kuku i wysłodki od hoho czasu tak krową zadaje ale cała istota w tym żeby jeszcze w to siano kiszonkę wmieszać

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 luty 2009 - 22:32

koncentraty dla bydła mlecznego U mnie jedynie sianokiszonkę z kukurydzo by zmieszał ale nie mam za zbyt gdzie i potem do koryta ciężko to zadać jest :)

bullet_black.png

#72 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 26 luty 2009 - 22:37

koncentraty dla bydła mlecznego Chyba że siano kiszonka po prasie z rotorem kumplowi firma tak zrobiła bele z siano kiszonki że nosi ja do krów w koszyku bo ciężko na widły większą ilość zabrać wtedy bym można sie jeszcze pobawić

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#73 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 luty 2009 - 22:40

koncentraty dla bydła mlecznego W tym roku chyba pożyczę orkana to trochę jo potnie.

bullet_black.png

#74 Share tomek0303

tomek0303

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:heh kobiety, sport, rolnictwo, i jak kazdy w tym wieku imprezy itp.

Napisany 27 luty 2009 - 00:03

koncentraty dla bydła mlecznego stosujemy dla bydła sano protamilk + zboże +otręby + śruta rzepakowa + keragen jossery i pasze juz gotowa z golpaszu ta mocniejsza 18 forte co mogę stwierdzić produkty sano sa dobre tylko ze drogie produkty jossery tez sa dobre preparaty mlekozastępcze bierzemy teraz tez z jossery bo sa tańsze jeszcze do nie kupować z sano i nie widzę żadnej różnicy oprócz ceny wiec po co przepłacać , pasza z golpaszu tez bardzo dobra a teraz trochę negatywne zdanie kupowaliśmy pasze gotowe z dossche jest w postaci małych granulek jak dla prosiaków krowy nie chciały tego jeść a tym bardziej cielaki ,stosowaliśmy tez koncentraty i mieszanki mineralne z de haus fakt ze sa tańsze i to dużo np od jossery ale nie ma porównania krowy nie chętnie pobierały pasze z tymi koncentratami a cielaki to już wcale nie chciały jeść

//kolego zwracaj uwagę na błędy literowe w tym poście popełniłeś ich masę!!! do tego jeszcze popracuj nad ortografia

Edytowany przez Balzak, 27 luty 2009 - 07:57.
Ortografia i literówki

#75 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 27 luty 2009 - 10:21

koncentraty dla bydła mlecznego Co prawda niby są takie zalecenia żeby wszystkie pasze razem mieszać, ale z drugiej strony doktor Zółkowski jakby nie było wielki autorytet w dziedzinie żywienia i nie tylko, mówi żeby rano dla zagęszczenia treści żwacza podać siano lub sianokiszonkę. W jednym z najlepszych stad w Polsce (jersey) widziałem ze tak robią, no i za ich przykładem tez to stosuje. Szczerze powiedziawszy który sposób jest lepszy to nie wiem. U nas trawy niektórzy zbierają orkanem, ale zielone.

#76 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2009 - 11:53

koncentraty dla bydła mlecznego No ja właśnie będę zbierał orkanem a nie ciął tuz przed zadawaniem :)

bullet_black.png

#77 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 27 luty 2009 - 12:01

koncentraty dla bydła mlecznego Orkanem coś tam ci potnie ale jakaś super sieczka to nie będzie. Ja orkanem tez swojego czasu trochę na ścinałem i żeby dobrze wszystko rozdrobić to bardzo niski bieg i max obroty a przy takim czasie to raz że szkoda ciągnika dwa szkoda paliwa bo 1 ha ścinałeś cały dzień. Albo w takie coś zainwestować http://www.youtube.c...feature=related

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#78 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2009 - 12:10

koncentraty dla bydła mlecznego Ja nie będę ciął z pnia orkanem z ładował pokosy :)

bullet_black.png

#79 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 27 luty 2009 - 12:21

koncentraty dla bydła mlecznego No pnia czy z pokosu jeden ciul bo i tak trzeba z tego zrobić sieczkę. Choć jeśli będziesz walił z pokosów czyli będziesz podsuszał a pod suszone na pewno lepiej sie rozdrobni niż zielone :)

Moje Filmiki

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2009 - 12:31

koncentraty dla bydła mlecznego Nie będę suszył tylko po odpięciu kosiarki przypinam pająka i grabie na pokosy a potem na pryzmę.

bullet_black.png