sztafek#8482;

koncentraty dla bydła mlecznego

Polecane posty

Zetor1992    0

@kaczorek powiedz dokładnie jakie mieszanki dajesz i witaminy i ile za nie płacisz?


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczek    0

Nie lepiej dawać soje i rzepak, przecież to dużo taniej wychodzi?Witaminy z Nutreny kosztują 57zł i 80zł, a kromilk 38% 48zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

@skoczek tak ja dawałem soje i rzepak (nadal daje) taniej wchodziło ale odpowiednie witaminy tez należy do tego dawać i jakiś koncentrat wrzucić jeśli chce się mieć niezłe rezultaty a aktualnie to już takie tanie nie jest bo soja kosztuje ponad 1500zł / t


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczek    0

Masz racje ze witaminy trzeba dorzucić, ale do koncentratów tez. Z drugiej strony to koncentraty tez podrożały, a sam sobie zrobisz lepszy koncentrat gdyż oni pakują co najtańsze. Ja np. dodaje sobie jeszcze po wycieleniu śrutę kukurydzianą, makuch, czasami wysłodki suche, to jest profilaktyka ketozy i kwasicy. Nikt Ci takich dodatków nie da, chyba ze za podwójne pieniądze. Stosowałem koncentrat, a później przeszłe na te pasze, i krowy dawały 1l mleka więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

A możesz podać przykładową dawkę którą dajesz krową w pełni laktacji?


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Masz racje ze witaminy trzeba dorzucić, ale do koncentratów tez. Z drugiej strony to koncentraty tez podrożały, a sam sobie zrobisz lepszy koncentrat gdyż oni pakują co najtańsze. Ja np. dodaje sobie jeszcze po wycieleniu śrutę kukurydzianą, makuch, czasami wysłodki suche, to jest profilaktyka ketozy i kwasicy. Nikt Ci takich dodatków nie da, chyba ze za podwójne pieniądze. Stosowałem koncentrat, a później przeszłe na te pasze, i krowy dawały 1l mleka więcej.

 

Uważasz ze sam zrobisz lepszą mieszankę??? Masz laboratorium aby zbadać zawartość poszczególnych składników w paszy??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczek    0

Ależ po co laboratorium, skład jest na każdym worku, a druga sprawa to czy ty uważasz ze firmy biorą każdy worek na badanie, czy nawet partie towaru, przecież to mrzonki!!!!!!!! Druga sprawa to powiedzcie mi czym się różni soja czy rzepak od tego samego towaru z firmy. Moje zdanie jest takie, że kupować drogie koncentraty w dobie tak niskich cen za mleko to głupota. Oczywiście każdy ma swoje zdanie, a i specyfika każdego gospodarstwa jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ja ci powiem że zboże zbożu nie równe. Do brze to widać na pszenicy która jest paszowa i konsumpcyjna. Jak by nie było różnicy to by nie było takich podziałów. Jeśli chcesz ułożyć dobrą dawkę musisz zbadać najpierw pasze jako posiadasz i dopiero z tego układasz. Przy wytwarzaniu trzymasz się dokładnie receptury i wszytko dokładnie mieszasz.

 

PS używaj spacji o kropce.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Andrzej weź próbkę z worka koncentratu do analizy i zobacz czy zgadza sie z etykietą. W wielu przypadkach partie różnią się od siebie. Według mnie sporządzanie paszy samemu jest bardzo opłacalne pod warunkiem, że zna sie proporcje.

 

Skoczek jak byś mógł to podaj swoją dokładną recepturę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Robert jeśli by tak zrobić i jest spora różnica w wynikach badania i etykieto na worku to trzeba od firmy zażądać zwrotu kosztów albo dostarczenia paszy zgodnej z etykieto.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

@Zetor1992 ja ci dam przykład jak ja robię tak 200- 250 kg rzepaku 50kg soja 350 otręby , 350 zborze (śruta) i resztę premiksy i witaminy . I teraz jak dla krów to na przemian raz daje swoją pasze raz daje wysoko białkowa gotową


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Miki7211 chodzi ci o to, że np. rano dajesz gotową a wieczorem swoją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Tak dokładnie raz gotowa raz moja daje tak bo nie wiem czy wyrobie sie z zbożem tzn nie wiem czy staczy mi do żniw bo tak pewnie dawał bym pewnie tylko swoja


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczek    0

Śruty wysokobiałkowej powinno być ( standardowo) 25-30% czyli 75kg swojej i 25 rzepaku i soi. W moim wypadku jest to 10 kg makuch, 10 kg śruta rzepak, i 5kg soja, a reszta to swoje zboże plus otręby i śruta kukurydziana na początku laktacji. W przypadku stosowania otrąb wydaje mi się ze wystarczy 25% śrut wysokobiałkowych. Jeśli chodzi o Mikiego to nie wiem czy nie popełniasz błędu, gdyż moim zdaniem krowie nie można zmieniać pasz, a tu dajesz białkowe na przemian ze swoimi, jest to duża różnica? Następna sprawa to różnice w workach są dożę, ale w wielu przypadkach jest to zgodne z prawem np. Lactoma-ma miec 18%białka i nikogo nie obchodzi co w niej będzie tylko musi spełniać swoje kryteria. Niedawno jeszcze w jej skład wchodziły wysłodki suszone, a teraz już ich nie ma, i w takich workach króluje ekonomia, pakuje się to co tanio wychodzi a było zgodne z parametrami. Nie będę wspominał ekstremalnych sytuacjach, gdzie u rolnika wykryto BSE i po zbadaniu paszy okazało się ze jest tam maczka mięsno kostna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Hmm @ skoczek robię tak już jakiś czas i patrząc na wyniki z polskiej federacji w miesiącu którym dawałem swoją pasze a w miesiącu gdzie mieszałem jest nie wielka różnica na korzyść mieszania :)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczek    0

No cóż wracamy do korzeni, dziś nie mówi się o niczym innym tylko TMR, jest to co prawda relikt przeszłości ale z jaką siłą wróciliśmy do niego. Ja co prawda nie mam wozu paszowego ale mieszam domowymi sposobami, gdyż u mnie przynosi to wymierne efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Masz pocięto sianokiszonkę??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczek    0

Sianokiszonki nie mam rozdrobnionej, wiec zadaje osobno, ale pozostałe składniki mieszam. Jest to dość proste gdyż moje żywienie opiera się na wysłodkach oraz kukurydzy w małej ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja kuku i wysłodki od hoho czasu tak krową zadaje ale cała istota w tym żeby jeszcze w to siano kiszonkę wmieszać


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie jedynie sianokiszonkę z kukurydzo by zmieszał ale nie mam za zbyt gdzie i potem do koryta ciężko to zadać jest :)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Chyba że siano kiszonka po prasie z rotorem kumplowi firma tak zrobiła bele z siano kiszonki że nosi ja do krów w koszyku bo ciężko na widły większą ilość zabrać wtedy bym można sie jeszcze pobawić


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W tym roku chyba pożyczę orkana to trochę jo potnie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0303    50

stosujemy dla bydła sano protamilk + zboże +otręby + śruta rzepakowa + keragen jossery i pasze juz gotowa z golpaszu ta mocniejsza 18 forte co mogę stwierdzić produkty sano sa dobre tylko ze drogie produkty jossery tez sa dobre preparaty mlekozastępcze bierzemy teraz tez z jossery bo sa tańsze jeszcze do nie kupować z sano i nie widzę żadnej różnicy oprócz ceny wiec po co przepłacać , pasza z golpaszu tez bardzo dobra a teraz trochę negatywne zdanie kupowaliśmy pasze gotowe z dossche jest w postaci małych granulek jak dla prosiaków krowy nie chciały tego jeść a tym bardziej cielaki ,stosowaliśmy tez koncentraty i mieszanki mineralne z de haus fakt ze sa tańsze i to dużo np od jossery ale nie ma porównania krowy nie chętnie pobierały pasze z tymi koncentratami a cielaki to już wcale nie chciały jeść

 

 

//kolego zwracaj uwagę na błędy literowe w tym poście popełniłeś ich masę!!! do tego jeszcze popracuj nad ortografia

Edytowano przez Balzak
Ortografia i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoczek    0

Co prawda niby są takie zalecenia żeby wszystkie pasze razem mieszać, ale z drugiej strony doktor Zółkowski jakby nie było wielki autorytet w dziedzinie żywienia i nie tylko, mówi żeby rano dla zagęszczenia treści żwacza podać siano lub sianokiszonkę. W jednym z najlepszych stad w Polsce (jersey) widziałem ze tak robią, no i za ich przykładem tez to stosuje. Szczerze powiedziawszy który sposób jest lepszy to nie wiem. U nas trawy niektórzy zbierają orkanem, ale zielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj