Skocz do zawartości

Zdjęcie

koncentraty dla bydła mlecznego

296 odpowiedzi na ten temat

#41 Share fdt309ci

fdt309ci

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 23 luty 2009 - 18:52

Ma ktoś doświadczenie z paszami Kromilk firmy Nutrena?

O jeżeli się nie mylę to kolega @maciek7 używa pasz Nutrena wiec można by się do niego zgłosić z zapytaniem <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koncentraty dla bydła mlecznego Dzisiaj, 21:27
  •  

#42 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 407 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 23 luty 2009 - 19:12

koncentraty dla bydła mlecznego Wg. mnie to Sano i Dossche to jedno wielkie g**** , wiem bo braliśmy z tamtąd. Teraz bierzemy wszystko z Nutreny i jest jak narazie super.
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#43 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 23 luty 2009 - 19:20

koncentraty dla bydła mlecznego Ja znowuż miałem styczność z firma Nutrena i jak dla mnie to jedna wielka porażka, krowy spadły z wydajność, inni chwalą ja tego więcej nie chce historia Nutereny jest taka ze to jest podróbka renomowanej firmy Cargill Pasze, zrobione po tańszych kosztach, owszem reklamy i składy odżywcze maja idealne ładne itp gorzej wychodzi to w praktyce

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#44 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 23 luty 2009 - 19:49

koncentraty dla bydła mlecznego Nie ma prostszego wyjaśnienia jak to, że Twoje zwierzęta po prostu tej firmy nie lubią. Ja zauważyłem poprawę zmieniając u bydła Sano na Nutrenę a w trzodzie Sano -> De Heus -> Nutrena. Byczki lepiej pobierały paszę treściwą a świnki lepiej rosną. Myślę, że z człowiekiem jest podobnie - pewnie zmienność genetyczna usprawiedliwia całą sytuację :)
all rights reserved

#45 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 23 luty 2009 - 20:01

koncentraty dla bydła mlecznego Balzak, masz rację. Ja myślę, że u każdego może to różnie wyglądać. Pewnie pomyślicie, że robię reklamę SANO, ale na ich koncentratach w minionym roku
wyciągnąłem prawie 1000 l więcej średnio z obory. Próbowałem już produkty wielu firm.

#46 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 23 luty 2009 - 20:14

koncentraty dla bydła mlecznego Mnie tylko dziwi jedno - skoro Sano działa już tyle lat na naszym rynku i już zapewne każdy z naszej branży o tym słyszał to po co nadal tyle kasy pompują w reklamy ?
all rights reserved

#47 Share Zetor1992

Zetor1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 23 luty 2009 - 20:45

koncentraty dla bydła mlecznego Pewnie mają za dużo kasy :)

%% post nie wnoszący nic do tematu, nabijanie postów

Edytowany przez andrzej2110, 24 luty 2009 - 17:57.

Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

#48 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 23 luty 2009 - 22:45

Ma ktoś doświadczenie z paszami Kromilk firmy Nutrena?

Brałem z Nutreny i byłem bardzo zadowolony mleko to po tym to się lało że hoho ale i mućki rady nie dawały. Dawane były rożnego rodzaju dodatki które miały pomagać mućkom witaminy itd żeby pozostawały w dobrej formie ale nie dawało rady. Po wizycie weterynarza i zbadaniu paszy wyszły ładne przekręty człowiek głupi że tylko zrezygnował a nie podał do sądu. Nie pamiętam już dokładnie czy te pasze nutreny były same nutreny czy brane poprzez jakąś firmę. Bo coś mi się kojarzy że przez jakąś firmę gdzie oni coś tam z nutreną mieli i coś jakieś mieszanki robili itd. muszę się taty spytać bo on to pamięta jak to było

I gdyby ktoś miał jakieś namiary na Dobropasz i de haus w woj Lubelskim to byłbym wdzięczny. Bo jeśli efekt podobny a cena inna to mam daleko gdzieś to sano

A jeśli można to jakiś tel albo coś do przedstawicieli albo firmy tam bym wypytał gdzie i co najbliżej może pokusił by się o punkt sprzedaży :)

#49 Share kaczorek

kaczorek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 256 postów

Napisany 24 luty 2009 - 13:20

koncentraty dla bydła mlecznego My stosujemy z Nutreny i jest bardzo dobrze, mleko leją, zdrowe krówki są, dobre parametry mleka :)
Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

#50 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 24 luty 2009 - 14:29

koncentraty dla bydła mlecznego Ja stosuje obecnie dolfos ale obawiam się, że chyba moim krówką nie podchodzi bo coś mleko w dół leci :) nie wiem czym to może być spowodowane. Ja kupuje tylko same dodatki witaminowe. Zboże mam swoje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Zetor1992

Zetor1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 24 luty 2009 - 14:31

koncentraty dla bydła mlecznego @kaczorek powiedz dokładnie jakie mieszanki dajesz i witaminy i ile za nie płacisz?

#52 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 luty 2009 - 13:49

koncentraty dla bydła mlecznego Nie lepiej dawać soje i rzepak, przecież to dużo taniej wychodzi?Witaminy z Nutreny kosztują 57zł i 80zł, a kromilk 38% 48zł.

#53 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 25 luty 2009 - 13:58

koncentraty dla bydła mlecznego @skoczek tak ja dawałem soje i rzepak (nadal daje) taniej wchodziło ale odpowiednie witaminy tez należy do tego dawać i jakiś koncentrat wrzucić jeśli chce się mieć niezłe rezultaty a aktualnie to już takie tanie nie jest bo soja kosztuje ponad 1500zł / t

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#54 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 luty 2009 - 17:53

koncentraty dla bydła mlecznego Masz racje ze witaminy trzeba dorzucić, ale do koncentratów tez. Z drugiej strony to koncentraty tez podrożały, a sam sobie zrobisz lepszy koncentrat gdyż oni pakują co najtańsze. Ja np. dodaje sobie jeszcze po wycieleniu śrutę kukurydzianą, makuch, czasami wysłodki suche, to jest profilaktyka ketozy i kwasicy. Nikt Ci takich dodatków nie da, chyba ze za podwójne pieniądze. Stosowałem koncentrat, a później przeszłe na te pasze, i krowy dawały 1l mleka więcej.

#55 Share Zetor1992

Zetor1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 25 luty 2009 - 19:22

koncentraty dla bydła mlecznego A możesz podać przykładową dawkę którą dajesz krową w pełni laktacji?

#56 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 luty 2009 - 19:34

Masz racje ze witaminy trzeba dorzucić, ale do koncentratów tez. Z drugiej strony to koncentraty tez podrożały, a sam sobie zrobisz lepszy koncentrat gdyż oni pakują co najtańsze. Ja np. dodaje sobie jeszcze po wycieleniu śrutę kukurydzianą, makuch, czasami wysłodki suche, to jest profilaktyka ketozy i kwasicy. Nikt Ci takich dodatków nie da, chyba ze za podwójne pieniądze. Stosowałem koncentrat, a później przeszłe na te pasze, i krowy dawały 1l mleka więcej.

Uważasz ze sam zrobisz lepszą mieszankę??? Masz laboratorium aby zbadać zawartość poszczególnych składników w paszy??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#57 Share skoczek

skoczek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:04

koncentraty dla bydła mlecznego Ależ po co laboratorium, skład jest na każdym worku, a druga sprawa to czy ty uważasz ze firmy biorą każdy worek na badanie, czy nawet partie towaru, przecież to mrzonki!!!!!!!! Druga sprawa to powiedzcie mi czym się różni soja czy rzepak od tego samego towaru z firmy. Moje zdanie jest takie, że kupować drogie koncentraty w dobie tak niskich cen za mleko to głupota. Oczywiście każdy ma swoje zdanie, a i specyfika każdego gospodarstwa jest inna.

#58 Share Zetor1992

Zetor1992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:16

koncentraty dla bydła mlecznego To powiedz jaką dajesz krową mieszankę

#59 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:27

koncentraty dla bydła mlecznego A ja ci powiem że zboże zbożu nie równe. Do brze to widać na pszenicy która jest paszowa i konsumpcyjna. Jak by nie było różnicy to by nie było takich podziałów. Jeśli chcesz ułożyć dobrą dawkę musisz zbadać najpierw pasze jako posiadasz i dopiero z tego układasz. Przy wytwarzaniu trzymasz się dokładnie receptury i wszytko dokładnie mieszasz.

PS używaj spacji o kropce.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share RobertN

RobertN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 25 luty 2009 - 21:35

koncentraty dla bydła mlecznego Andrzej weź próbkę z worka koncentratu do analizy i zobacz czy zgadza sie z etykietą. W wielu przypadkach partie różnią się od siebie. Według mnie sporządzanie paszy samemu jest bardzo opłacalne pod warunkiem, że zna sie proporcje.

Skoczek jak byś mógł to podaj swoją dokładną recepturę :)