sztafek#8482;

koncentraty dla bydła mlecznego

Polecane posty

atomik    148

Aktualnie mieszam sam paszę na schauman rindamin 30 kg premiksu polecam


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Ostatnio wpadła mi do ręki ulotka z firmy POLMASS i dość ciekawie wygląda. Może ktoś z Was stosował lub stosuje dodatki paszowe tej firmy. Bardzo proszę o opinie na temat tych dodatków.

 

Konkretnie chodzi mi o dodatek o nazwie: VITAMIX KM (Krowy Mleczne) Mieszanka mineralno ? witaminowa dla krów w laktacji.

 

Poniżej linki ze strony producenta

 

http://www.polmass.com.pl/?module=Default&...=42&id_p=43

http://polmass.d4.pl/uploads/vitamix%205.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja tam pasze dla bydła mlecznego daje z Prowimi Polska i jestem zadowolony szczególnie z Uni milk na lato gdy krowy dostają duże ilość trawy zielonej :lol:


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek1109    0

Mam 35 krów mlecznych przez 6 lat stosowałem żywienie SANO i jakość produktów była dość zadowalająca ale niestety doradztwo żywieniowe oraz ceny ich produktów nie przemawiały za tą firmą... Dlatego od roku używam produktów firmy DE HEUS i jak na razie jestem zadowolony z jakości, doradztwa i cen. Jest dużo taniej a wydajność utrzymała się na stałym poziomie czyli około 8400l od krowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek53    0

to ładna wydajność ja też kupywałem pasz z DE HEUS i byłem zadowolony ale narazie mam własnego zboża pod dostatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja obecnie daje niemiecki koncentrat firmy Ibeka-Panto


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFJD    2

Czy może ktoś stosuje płyny dodatek energetyczny glicerynę "Energia Plus" firmy Over?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja jako dodatek energetyczny stosuje PowerMix z firmy niemieckiej IbekaPanto, kosztuje 92zł worek 25kg,


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja z de Heus stosuje paszy dla kurek niosek jest wdobrej cenie w porównaniu do innych premiksów znanych marek oraz widac efekty po jej stosowaniu:)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

Mój wujo używał pasz firmy dosshe lecz zaczęli sobie jaja robić nie przewozili do pasz witamin które miały być gratis, kazali za nie dopłacać więc wujo się wkurzył i zamówił pasze de-heus od swojego kolegi i jak narazie nie można nic powiedzieć bo ma te pasze dopiero miesiąc czy dwa ale chyba krówkom odpowiada <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ja pierwszy tydzień testuje pasze LNB zmieniłem z sano. Nie wiem gdzie można dostać pasze firmy dobropaszu bo chciałbym bardzo je wytestować a w woj lubelskim nie wiem gdzie on jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

Ma ktoś doświadczenie z paszami Kromilk firmy Nutrena?


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Aż takiego wielkiego to nie mam bo trzymam w oborze 3 jałówki i jedną krowę ale po wyglądzie można stwierdzić, że szkodzić im na pewno nie szkodzi. Zawiera sporo białka chronionego, który nie ulega przerobowi w żwaczu przez co towarzystwo pierwotniaków i bakterii może się skupić na rozkładzie białka z pasz objętościowych <_<


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1
Ma ktoś doświadczenie z paszami Kromilk firmy Nutrena?

 

 

O jeżeli się nie mylę to kolega @maciek7 używa pasz Nutrena wiec można by się do niego zgłosić z zapytaniem <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

Wg. mnie to Sano i Dossche to jedno wielkie g**** , wiem bo braliśmy z tamtąd. Teraz bierzemy wszystko z Nutreny i jest jak narazie super.


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja znowuż miałem styczność z firma Nutrena i jak dla mnie to jedna wielka porażka, krowy spadły z wydajność, inni chwalą ja tego więcej nie chce historia Nutereny jest taka ze to jest podróbka renomowanej firmy Cargill Pasze, zrobione po tańszych kosztach, owszem reklamy i składy odżywcze maja idealne ładne itp gorzej wychodzi to w praktyce


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Nie ma prostszego wyjaśnienia jak to, że Twoje zwierzęta po prostu tej firmy nie lubią. Ja zauważyłem poprawę zmieniając u bydła Sano na Nutrenę a w trzodzie Sano -> De Heus -> Nutrena. Byczki lepiej pobierały paszę treściwą a świnki lepiej rosną. Myślę, że z człowiekiem jest podobnie - pewnie zmienność genetyczna usprawiedliwia całą sytuację :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Balzak, masz rację. Ja myślę, że u każdego może to różnie wyglądać. Pewnie pomyślicie, że robię reklamę SANO, ale na ich koncentratach w minionym roku

wyciągnąłem prawie 1000 l więcej średnio z obory. Próbowałem już produkty wielu firm.


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Mnie tylko dziwi jedno - skoro Sano działa już tyle lat na naszym rynku i już zapewne każdy z naszej branży o tym słyszał to po co nadal tyle kasy pompują w reklamy ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

Pewnie mają za dużo kasy :)

%% post nie wnoszący nic do tematu, nabijanie postów

Edytowano przez andrzej2110

Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3
Ma ktoś doświadczenie z paszami Kromilk firmy Nutrena?

 

Brałem z Nutreny i byłem bardzo zadowolony mleko to po tym to się lało że hoho ale i mućki rady nie dawały. Dawane były rożnego rodzaju dodatki które miały pomagać mućkom witaminy itd żeby pozostawały w dobrej formie ale nie dawało rady. Po wizycie weterynarza i zbadaniu paszy wyszły ładne przekręty człowiek głupi że tylko zrezygnował a nie podał do sądu. Nie pamiętam już dokładnie czy te pasze nutreny były same nutreny czy brane poprzez jakąś firmę. Bo coś mi się kojarzy że przez jakąś firmę gdzie oni coś tam z nutreną mieli i coś jakieś mieszanki robili itd. muszę się taty spytać bo on to pamięta jak to było

 

I gdyby ktoś miał jakieś namiary na Dobropasz i de haus w woj Lubelskim to byłbym wdzięczny. Bo jeśli efekt podobny a cena inna to mam daleko gdzieś to sano

 

A jeśli można to jakiś tel albo coś do przedstawicieli albo firmy tam bym wypytał gdzie i co najbliżej może pokusił by się o punkt sprzedaży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

My stosujemy z Nutreny i jest bardzo dobrze, mleko leją, zdrowe krówki są, dobre parametry mleka :)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Ja stosuje obecnie dolfos ale obawiam się, że chyba moim krówką nie podchodzi bo coś mleko w dół leci :) nie wiem czym to może być spowodowane. Ja kupuje tylko same dodatki witaminowe. Zboże mam swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj