Skocz do zawartości

Zdjęcie

koncentraty dla bydła mlecznego

296 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Perakles

Perakles

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 21:56

koncentraty dla bydła mlecznego Wszystko zalezy od ilosci koncentratu na sztuke ale przyznam ze moze byc za malo W takim razie mozna witaminy wymieszac ze zbozem ktorego daje sie wiecej niz koncentratu co spowoduje wieksze zastosowanie witamin lub podawac zalecana ilosc z reki lub w paszowoz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
koncentraty dla bydła mlecznego Dzisiaj, 06:41
  •  

#222 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 22:16

koncentraty dla bydła mlecznego no wlasnie wszystko zalezy od ilosci jaka damy krowie a jak dajesz z reki lub w paszowoz to bierzesz dawke np 150gr i dajesz lub liczysz na ile krow jest tmr i wsypujesz ile potrzeba tak jest najlepiej bo witaminy sa potrzebne krowie caly czas a koncentratu wraz ze spadkiem bedzie dostawala coraz mniej i beda niedobory

#223 Share mlodociany17

mlodociany17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo. Modernizacja Rolnictwa

Napisany 13 listopad 2012 - 22:24

koncentraty dla bydła mlecznego Stosował już ktoś z Was nowość firmy LNB ProStim Soy-Balance?

#224 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 21 listopad 2012 - 15:04

koncentraty dla bydła mlecznego Namawiali mnie na soy-balance ale taniej jest to samemu zrobic niz kupować gotowe.

Jest to dobre dla mniejszych gospodarstw gdzie idzie tego na prawde mało i nie opłaci sie samemu mieszac

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#225 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów
  • Zainteresowania:hodowla trzody chlewnej, hodowla bydła mlecznego, weterynaria

Napisany 22 listopad 2012 - 12:09

koncentraty dla bydła mlecznego Ja moje krowy karmię pełnoporcjówką KW20% z firmy Farmpasz z Makówki. Do tego używam pasz z firmy De Heus, koncentrat Multimlek 38 Extra, oraz korektory Rukor 125 i Rukor 251. Stosuję także dodatek mineralno witaminowy z De Heusa Bestermine Karoten oraz drożdże otoczkowane Fermcell SC z farmpaszu. Na sztukę podaję 6kg treściwej uzyskanej z tych produktów. Mieszanka ma około 24% białka i jest podawana 3 razy dziennie po 2kg razem z kiszonką z kukurydzy. Krowy dostają także po każdej dawce treściwych z kukurydzą na zakładkę sianokiszonkę lub co kilka dni trochę dobrej jakości siana. Z pasz obu firm jestem zadowolony, krowy pobierają pasze jak odkużacze, chociaż są to puerwiastki to mało kiedy zostanie coś w korycie. Na wydajność mleka też nie mam co narzekać, 21-22litry od pierwiastki to myślę że nie jest źle.

Edytowany przez Krzynio257, 22 listopad 2012 - 12:35.

#226 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 15:45

koncentraty dla bydła mlecznego no z 6kg paszy 24% bialka to 21-22l to szalu nie robi nawet jak na jalowki wiec byc moze ich poznim genetyczny nie jest zbyt wysoki

#227 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 15:56

koncentraty dla bydła mlecznego komodo mam niestety trochę gorszą jakość sianokiszonki, po prostu trawa była za stara i nie ma wartości i dla tego te 24% białka. Co do poziomu genetycznego to nic nie mogę powiedzieć, bo kupiłem jałówki użytkowe, a nie hodowlane więc nie znam ich geneaologii, ale jestem pewien ,że przy lepszej kiszonce z trawy wyciągnęły by więcej bez problemu.

Edytowany przez Krzynio257, 22 listopad 2012 - 15:58.

#228 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 16:11

koncentraty dla bydła mlecznego No nie wiem ja sianokiszonki wogole w tej chwili nie daje bo dopiero 3 pokos poszedl w sianokiszonke fak w zamian za to jest super siano bo zero deszczu oba pokosy i bylo koszone dosc wczesnie i ja daje pasze 26%bialka z de heusa bo wiadomo bialko trzeba zbilansowac z energia jesli sie jedzie glownie kukurydza i ta jalowka w galeri jersey x montbeliarde x hf daje 30-32l a wczesniej cieliła mi sie tez jerseyka na wiosne w marcu to w tej chwili jeszcze daje 30 takze mysle ze to potencjal sztuk bo widze dodatki dajesz ladne wiec maja raczej wszystko a ja jalowka paszy tez nie wale max te 7kg bo wole jak pierwsza laktacje przejda mi bez problemow i sie ladnie zaciela takze ilosc bialka podobna bedzie a roznica dosc spora

#229 Share Krzynio257

Krzynio257

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 18:04

koncentraty dla bydła mlecznego Kolejną sprawą jest to że ja ich nie mam od malego, a nie wiem jak tamci gospodarze o nie dbali, a jak wiadomo dobrą krowę hoduje się od cielaka. Czym skorupka za młodu nasiąknie jak mówi przysłowie. Na razie muszą być takie sztuki jakie są, a moją pracą postaram się wyhodować za kilka lat ładne stado.

#230 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 20:11

koncentraty dla bydła mlecznego powodzenia :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 22 listopad 2012 - 21:12

koncentraty dla bydła mlecznego Ile płacisz za de heus 26%? Lepszy Schaumann (na soi i rzepaku) czy De heus (który nie ma soi)?
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#232 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 21:42

koncentraty dla bydła mlecznego 1320zl a czy schaumann lepszy to nie wiem bo nie stosowalem w tym jest rzepak,slonecznik i DDGS i stosunek bialka jelitowego do zwaczowego jest prawie 1:1 ja jestem bardzo zadowolony

#233 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 22 listopad 2012 - 21:44

koncentraty dla bydła mlecznego O to dobrą cenę masz luzem czy w workach, od jakiej firmy kupujesz?
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

#234 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 22:06

koncentraty dla bydła mlecznego w workach od mobilnego dilera ktory u nas jezdzi ale on juz wczesniej mial de heusa zanim wprowadzili mobilna dystrybucje a cena jeszcze do negocjacji przy duzym zamowieniu :)

#235 Share Tomek2213

Tomek2213

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 20:02

koncentraty dla bydła mlecznego Witam jakie pasze podawać krowom rezygnuje ze zboża za mało ziemi mam. krowy dostaja kiszonkę z kukurydzy, siana i owsa. jakie polecacie paszę zamiast zboża

#236 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 13:48

koncentraty dla bydła mlecznego zamiast zboża trzeba dołożyć energii, moze śruta rzepakowa? DDGS?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#237 Share Tomek2213

Tomek2213

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 listopad 2012 - 21:08

koncentraty dla bydła mlecznego chodzi mi o dobra i nie drogą paszę. i wydajność podnieść

#238 Share nutrena

nutrena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 19:54

koncentraty dla bydła mlecznego w jakich cenach mozna u was kupic dggs? :huh: czy wogule jest dostepny?

#239 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:11

koncentraty dla bydła mlecznego DGGS teraz kosztuje około 1320zł brutto z dowozem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share nutrena

nutrena

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 28 listopad 2012 - 20:54