sztafek#8482;

koncentraty dla bydła mlecznego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sztafek#8482;    249

chciałem abyście podzielili sie ze mną informacjami jakie koncentraty podajecie krowom, jakiej firmy i jaka jest ich cena. pytam bo ja przeżuciłem sie z BASFa na Sano ale słyszałem wiele negatywnych wypowiedzi na temat ich pasz i koncentratów i nie wiem czy wrócić do BASFa czy zostać przy Sano a może wybrać jeszcze inną firmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borat    0

słyszałem że z sano zrobił się straszny syf ,chyba niezłe koncentrat robi blattin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

No ja też tak słyszałem ale po przejściu na Sano dość znacznie wzrosła ilość mleka więc czekam na wypowiedzi innych co o tym sądzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

SANO BLE ja juz od ponad 2 at kupuje a doborpaszu sza taniesze ale widze efekty poruwnaniu z SANO polecam DOBROPASZ !!!!


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek86    0

tez urzywamy dobropasz jest dobry i w miare tani


nie ma brzybkich dziewczyn,czasami tylko jest za malo alkoholu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

Ja daje BLATTIN dobry jest i wiedze poprawne skutki wśród krów ;D


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziele    0

ja od od przeszło roku daje DOLFOS jest niedrogi-w porównaniu do sano. i widze po krowach że im pasuje


pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafffffff    9

ja jestem zadowolony z Dobropaszu.......dostepna cena i i krowki tez tak uwazaja bo mleczka wiecej daja <_< .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

Sam robię paszę i nie narzekam. Dokupuje tylko soję i kredę pastewną <_<


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

U nas krowy dostają KUH GOLD z Sano tak do zwykłej paszy. I żeczywiście komórki somatyczne u niektórych są wysokie. Ale do głowy by mi nie przyszło że to wina koncentratu. Więc trzeba będzie zmienić i wtedy zobaczymy. No ale dopiero się ucze. <_<


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2
U nas krowy dostają KUH GOLD z Sano tak do zwykłej paszy. I żeczywiście komórki somatyczne u niektórych są wysokie. Ale do głowy by mi nie przyszło że to wina koncentratu. Więc trzeba będzie zmienić i wtedy zobaczymy. No ale dopiero się ucze. <_<

 

 

i co pomogła zmiana paszy ??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie komórek po SANO

Jak przyjechał żywieniowiec z SANO i powiedziałem mu o wysokich komórkach (mam ten sam problem) to najpierw udawał "greka" a potem wszystkiemu zaprzeczył jakoby to po SANO było!

Jakiś czas temu kupiłem próbną partię dobropaszu i zadaję je kilku krowom (pozostałe dostają SANO) i zobaczymy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
technik    0

Ja używałem SANO od ponad 8 lat zaczynałem od kuhgolda a skończyłem na protamilku i topsanie i muszę powiedzieć że byłem zadowolony i z mleczności krów , nie było problemów z zacieleniami, żadnych problemów po porodzie a gdy występowały problemy z somatyką wystarczyło zwiększyć dawkę premiksu i wszystko wracało do normy.Piszę w czasie przeszłym bo od miesiąca używam dodatków JOSERY powodem przejścia była tylko i wyłącznie cena sanowskich produktów.Na efekty zmiany trzeba jeszcze trochę poczekać mam cichą nadzieję że nie będzie źle.Dodam tylko że podczas współpracy z SANO wydajność od moich krówek wzrosła do średnio 9200kg mleka od krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

czy jezeli bede karmil krowy:

1. ospyka(owies i zyto)

2.sianokiszonka

3.kiszonka z kukurydzy

czy krowy beda mialy dobra wydajnosc??


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja tez dawałem sano ale zrezygnowalismy jakos przerzucilismy sie na yosera i są efekty. stsujemy heffe a dla jałowek bullenmast, cielate dostaa zcaem mleko protamilk


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

A co sądzicie o paszach o koncentratach Firmy Vipasz???

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Jakie koncentraty stosujecie dla bydła opasowego??

A może jakieś witaminy dajecie?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Ja dla byków daje sano sanbulla i po tym są największe przyrosty jak i lepsze pobieranie paszy. Bazuje tylko na produktach sano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Jakie koncentraty stosujecie dla bydła opasowego??

A może jakieś witaminy dajecie?? ;)

 

O koncentratach dla bydła mięsnego jest osobny temat :P

 

 

A tak dla zaznaczenia się w temacie, moja sarna (czyt: krowa rasy jersey) dostaje Kromilk 38% z Nutreny, mimo że długo ją już doimy i nie daje za wiele mleka, ale ma ponadprzeciętny tłuszcz. A smaczne to mleczko jak nie wiem co :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj