sztafek#8482;

koncentraty dla bydła mlecznego

Polecane posty

komodo    277

no z 6kg paszy 24% bialka to 21-22l to szalu nie robi nawet jak na jalowki wiec byc moze ich poznim genetyczny nie jest zbyt wysoki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

komodo mam niestety trochę gorszą jakość sianokiszonki, po prostu trawa była za stara i nie ma wartości i dla tego te 24% białka. Co do poziomu genetycznego to nic nie mogę powiedzieć, bo kupiłem jałówki użytkowe, a nie hodowlane więc nie znam ich geneaologii, ale jestem pewien ,że przy lepszej kiszonce z trawy wyciągnęły by więcej bez problemu.

Edytowano przez Krzynio257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

No nie wiem ja sianokiszonki wogole w tej chwili nie daje bo dopiero 3 pokos poszedl w sianokiszonke fak w zamian za to jest super siano bo zero deszczu oba pokosy i bylo koszone dosc wczesnie i ja daje pasze 26%bialka z de heusa bo wiadomo bialko trzeba zbilansowac z energia jesli sie jedzie glownie kukurydza i ta jalowka w galeri jersey x montbeliarde x hf daje 30-32l a wczesniej cieliła mi sie tez jerseyka na wiosne w marcu to w tej chwili jeszcze daje 30 takze mysle ze to potencjal sztuk bo widze dodatki dajesz ladne wiec maja raczej wszystko a ja jalowka paszy tez nie wale max te 7kg bo wole jak pierwsza laktacje przejda mi bez problemow i sie ladnie zaciela takze ilosc bialka podobna bedzie a roznica dosc spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Kolejną sprawą jest to że ja ich nie mam od malego, a nie wiem jak tamci gospodarze o nie dbali, a jak wiadomo dobrą krowę hoduje się od cielaka. Czym skorupka za młodu nasiąknie jak mówi przysłowie. Na razie muszą być takie sztuki jakie są, a moją pracą postaram się wyhodować za kilka lat ładne stado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

Ile płacisz za de heus 26%? Lepszy Schaumann (na soi i rzepaku) czy De heus (który nie ma soi)?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

1320zl a czy schaumann lepszy to nie wiem bo nie stosowalem w tym jest rzepak,slonecznik i DDGS i stosunek bialka jelitowego do zwaczowego jest prawie 1:1 ja jestem bardzo zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9

O to dobrą cenę masz luzem czy w workach, od jakiej firmy kupujesz?


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

w workach od mobilnego dilera ktory u nas jezdzi ale on juz wczesniej mial de heusa zanim wprowadzili mobilna dystrybucje a cena jeszcze do negocjacji przy duzym zamowieniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2213    0

Witam jakie pasze podawać krowom rezygnuje ze zboża za mało ziemi mam. krowy dostaja kiszonkę z kukurydzy, siana i owsa. jakie polecacie paszę zamiast zboża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

zamiast zboża trzeba dołożyć energii, moze śruta rzepakowa? DDGS?


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

DGGS teraz kosztuje około 1320zł brutto z dowozem


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

przy deficycie bialka lepiej odjąć samej śruty a dolozyć ddgs ja płaciłem za zbożowy po 800 zł sam jeździłem 80 km


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcon    7

Panowie możecie mi wytłumaczyć co to jest to ddgs? Słyszałem o tym że białko po tym skacze ale z czego to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

bialko skacze bo ddgs nie jest pasza stabilna, czyli kilka partii moze miec odrobine inny skład. Zywieniowiec doradzał mi aby dawac go nie wiecej niż 1kg/sztka/doba

http://www.ddgs.com.pl/?wykorzystanie-ddgs-w-zywieniu-zwierzat,16


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Tak czytam te wasze wypowiedzi i chciałbym się dowiedzieć co obecnie jest dobre jakie koncentraty itd.Hodujemy krowy i dajemy w sezonie letnim Rano:kukurydza+ospa+otręba przenna i owies następnie trawa i na wieczór sianokiszonka chyba że nie ma już to znów trawa .W sezonie zimowym rano kukurydza +ospa+otręba przenna siano południe kukurydza+ospa +otręba przenna po kukurydzy owsianka wieczór sianokiszonka .Co zrobić by poprawić wydajność od krowy ostatnio krążyli po wsi i namawiali na paszę od kolegi z klasy i mówili o tej paszy wyżej wspomnianej Protamilk i Lactomie .Jeżeli uważacie i macie sprawdzone w swoich gospodarstwach koncentraty to podajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Dlaczego nie dajesz tego samego rano i wieczorem? Moim zdaniem powinno byc tak

Rano kuku ospa granulat dla najlepszych i trawa do woli

W poludnie kuku i ospa i granulat dla najlepszych

Wieczorem tak samo jak rano

Tylko tego granulatu zeby nie bylo wiecej niz 6kg na dobe

Co do koncentratow nie jestem zwolennikiem tych gotowych produktow. Jesli masz mieszalnik to kup soje rzepak doloz jeczmienia witamin drozdzy i kwasnego weglanu i masz za 1100zl pasze 20% bialka

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Na pewno josera lacto plus i trow nutrition. Obecnie jestem na lnb i nic nie moge powiedzieć bo za krótko stosuje

 

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

 

 


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

chodzilo mi o koncentraty bialkopwe słyuszal ktos z was o koncentracie 92% białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj