Skocz do zawartości

Zdjęcie

PROBLEM Z SILNIKIEM W DEUTZ FAHR DX 4.51

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 25 wrzesień 2011 - 10:42

PROBLEM Z SILNIKIEM W DEUTZ FAHR DX 4.51 WITAM.
Od niedawna posiadam deutza fahra dx 4.51. mam problem gdyz sie strasznie grzeje pracach polowych :(. jak na ciagnik 85 km to powinien sobie dawac rade bez problemu z siewnikiem amazone d7 3 metry a ty szok strasznie sie grzeje ;[ dochodzi prawie do konca. podobnie z agregatem uprawowym 3 metrowym. nie daje sobie zbytnio rady. znajony na podobnej mocy ciągnik i bez problemu sobie daje rady z zestwem uprawowo-siewnym 3 metry a moj ma problemy z samym agregatem ;[ . pdobnie z siewka do nawozy jedno osiową gdzie nasypie tone nawozy i juz jest priblem a stara sześdziesiątka sobie daje rade bez problemu. co może być z nim?

PROSZE O PORADY :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
PROBLEM Z SILNIKIEM W DEUTZ FAHR DX 4.51 Dzisiaj, 03:29
  •  

#2 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • Zainteresowania:takie tam...

Napisany 25 wrzesień 2011 - 11:31

PROBLEM Z SILNIKIEM W DEUTZ FAHR DX 4.51 masz w nim,zegar od temp.mam taki sam ,a niema w nim zegara tylko czujnik który włancza sygnał,ja ciągam upr-siewny czynny,i niema problemu.sprubuj umyć użebrowanie cylindrów,bo jak jest zasyfione to słabo odprowadza ciepło,a dużo bieże oleju, może słaby silnik

#3 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 13:16

PROBLEM Z SILNIKIEM W DEUTZ FAHR DX 4.51 tak mam zegar ze skala. można powiedziec ze oleju nie bierze. na 3 tygodnie zworzenia słomy dolałem 2 litry oleju ale troche olej cieknie po wtryskach ale tragedji nie ma. no ma mieć 85 koni to nawet w samym agregacie 3 metry powinien smigać bez problemu i nie powinien sie aż tak grzać. znajomy ma zetora proxime 81 km i tki sam zestaw jak mój ciąga i to bez problemu. a tobie często sie grzeje i na jakim biegu jeździsz i z jaka prędkością?

#4 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 04 październik 2011 - 20:57

PROBLEM Z SILNIKIEM W DEUTZ FAHR DX 4.51 sory że dopiero dziś,jeżdze w orce 2M,w agregacie to 2-3M,obroty silnika tok ok 2200.w ciągu 4 lat to może ze 2 razy mi zatrąbił,wtedy myjka i myłem silnik.a zegar to czasem niepokazuje temp.oleju,bo olej to chyba osiąga więcej niż 100.oC.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 05 październik 2011 - 19:43

PROBLEM Z SILNIKIEM W DEUTZ FAHR DX 4.51 może nawet i oleju dokładnie nie mam pojęcia. wczoraj umyłem silnik na ile mi się udało gdyż mam tura i troche to ogranicza dostęp no ale cos sie udało. a powiedz tobie dymi z pod odmy? z jakim pługiem jeździsz zi jaka szerokość?

#6 Share gesy

gesy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 05 październik 2011 - 20:07

PROBLEM Z SILNIKIEM W DEUTZ FAHR DX 4.51 Jak sie już rozgrzeje to dymi z odmy,u mnie silnik niezatęgi ale sie nie grzeje za bardzo, pługi to mam takie zwykłe 4x35,

#7 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 05 październik 2011 - 20:14

PROBLEM Z SILNIKIEM W DEUTZ FAHR DX 4.51 no ja mam plug fenet 4 skiby obrotowe aktualnie jest roztawiony na 180 cm ale tojest troche za dużo jak na tem pług ale ciągam go zetorem 16145 lecz coś mi się zeskrzynia stało a na zime niedługo trzeba zacząć orać i sie zastanawiam czy mi deutz pójdzie w tym pługu lecz wczesniej bym go przestawił by brał jakieś 150 cm ziemie nie są za mocne gdyż IV-V klasa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share rafal2511

rafal2511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 06 październik 2011 - 16:04

PROBLEM Z SILNIKIEM W DEUTZ FAHR DX 4.51 a ile ci spala podczas orki i podczas siania? mi podczas zworzenia słomy spalał jakies 4 litry na godzine?

Dodaj odpowiedź