Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu.

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gibon1986

Gibon1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 21:57

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. Witam, kupiłem masseya 2640 sprzedający przy sprzedaży mówił ze wymienił sprzęgło, docisk tez był robiony i kolo zamachowe tez, jednak zauważyłem ze sprzęgło niby się ślizga, jednak dzieje się tak tylko na zającu, a na żółwiu jest wszystko ok. gdy ruszam np z żółwia z największego biegu wszystko jest ok zrywa od razu i rusza gwałtownie, gdy ruszam z zająca z największego dochodzi jak by do uślizgu sprzęgła, i słychać jak by gwizd, czy ktoś może mi pomoc to mój pierwszy ciągnik i jestem zielony w tych sprawach, podaje także numer gg:3691535 gdyby ktoś chciał porozmawia na ten temat.Proszę bardzo o pomoc bo nie wiem co robić

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. Dzisiaj, 01:23
  •  

#2 Share pitru

pitru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Mechanika Komputery

Napisany 03 październik 2011 - 13:43

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. Tak jak z samochodem, nie ruszysz z 3 czy 4 biegu. Ma prawo się buntować.
Dobieraj biegi do prędkości i obciążenia i po problemie.
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

#3 Share witek1412

witek1412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 19:43

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. Witam. Mam podobny problem ze sprzęgłem na zającu , ślizga się pod obciążeniem, a na żółwiu jest ok. Może ktoś wie gdzie szukac przyczyny?

#4 Share witek1412

witek1412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 17:46

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. Takich mf z serii 2600 jest dużo i nikt nic nie wie ???

#5 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 18:29

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. a pod obciążeniem też sprzęgło się ślizga ?

#6 Share witek1412

witek1412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 21:18

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. Na zającu na pełnych obrotach nie poślizguje się tylko jak zwolni i dodaje gazu to się poślizguje . Na żółwiu nic się nie dzieje jest dobrze . Jakby za małe ciśnienie oleju było na tego zająca. Sprzęgło główne jest dobre , to coś z tym przyśpieszaczem.

Edytowany przez witek1412, 20 listopad 2013 - 21:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 20 listopad 2013 - 22:36

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. nie znam dokładnie budowy tego ciągnika ale najpierw sprawdź ciśnienie oleju jeżeli przyspieszacz jest sterowany ciśnieniem sprawdź wszystkie funkcje które steruje ciśnienie oleju i patrz czy czasami po przełączeniu nie ma nagłego spadku ciśnienia i najlepiej poszukaj dokładnie jakie ciśnienie powinno być możliwe że kończą się tarczki

#8 Share ryki

ryki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 08:37

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. To najprawdopodobniej przyspieszacz, u mnie przełączanie jest na linkę i trzeba zobaczyć czy zawór w pełni się (otwiera zamyka). Jakby co to naprawa i wymiana tarczek nie jest bardzo skomplikowana. Należy rozpołowić ciągnik, i za sprzęgłem jest ten przyspieszacz(w stronę skrzyni). Trzeba spuścić olej ze skrzyni, i odkręcić ten dekielek z wodzikami od biegów. Odkręcamy naokoło przyspieszacza (po okręgu) kilka śrub wyjąć wałek sprzęgłowy wyjdzie lekko i nic nam nie spadnie w skrzyni. Samo wyjęcie przyspieszacza jest dość utrudnione bo jest dość ciężki i trzeba go odpowiednio ustawić(z wałkiem sprzęgłowym nie ma szans) i da się. Jak już będzie na wierzchu to łatwo go rozebrać i wymienić tarczki.

#9 Share witek1412

witek1412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 listopad 2013 - 11:56

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. Dzięki za podpowiedzi !!! U mnie też jest sterowany linką otwiera i zamyka dobrze . A może byc że olej miesza się na tym rozdzielaczu i idzie na przelew - czyli na żółwia?

#10 Share witek1412

witek1412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 styczeń 2014 - 16:21

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. Chyba leży pompa hydrauliczna . Ten typ posiada tylko jeden filtr hydrauliczny czy jeszcze jest jeszcze gdzieś inny? Wymieniał może ktoś taką pompę ? Co trzeba rozkręcic żeby ją wymienic?

#11 Share misiek18lo

misiek18lo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 00:20

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. To nie poma, najprawdopodobniej tarcze albo uszczelniacze w ''przyspieszaczu'

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share witek1412

witek1412

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 styczeń 2014 - 09:59

MF 2640 Problem ze sprzegłem (chyba) na zającu. Sprawdzałem ciśnienie na wyjściach hydraulicznych i jest tylko 140 bar , czy to może byc przyczyno niedoboru przyśpieszacza ? Zauważyłem że i podnośnik jest śłaby. Pompa hydrauliczna jest tylko jedna w tym modelu i filtr hydrauliki? Proszę o podpowiedzi bo niechcem robic nie potrzebnych rzeczy lub jakiś namiar do kogoś kto pomoże!