Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gorczyca poplon

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PK007

PK007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 20:49

Gorczyca poplon Gorczyca ma już z 50 cm i kwitnie, chciałem ja za orać tylko czym ja położyć żeby pług ja przykrył ziemia próbowałem lekkim wałem ale z powrotem wstaje i jak ją za orać czym ją połamać - położyć? Dodam, że z powodu ciężkiej ziemi nie mogę założyć dodatkowych odkładnic do pługa bo ziemia się przykleja i traktor nie daje rady?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Gorczyca poplon Dzisiaj, 01:46
  •  

#2 Share GrzesiekD

GrzesiekD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 20:53

Gorczyca poplon Pożyczałem sąsiadowi orkana tym to na sieczke zciął i pięknie zaorał . Spróbuj orkanem a jak nie to może kosiarką

#3 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 24 wrzesień 2011 - 22:29

Gorczyca poplon jak wykosisz to na pewno nie zaorzesz....ja zawsze wałuję ale oram odrazu za wałem i oczywiście trzeba tak zwałować aby przy orce cały czas jeździć "z prądem". Jeśli posiadasz talerzówkę to możesz nią spróbować :)

Edytowany przez pynczor, 24 wrzesień 2011 - 22:30.

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

100 sekund: 22 lipca 2016 zobacz »

•  

#4 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 25 wrzesień 2011 - 07:33

Gorczyca poplon powinna być rozdrobniona a nie orana w całości. Orkanem właśnie rozdrobnisz.
Mój sąsiad orze raz na rok i sieje na sztukę więc zawsze są to ugory. Na końcu prawego wieszaka od traktora tam gdzie jest kula uwiązuje kawałek łańcucha z obciążeniem na dole. I nigdy nic na wierzchu nie zostaje. A nie orze głębiej jak na 15 cm

#5 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 25 wrzesień 2011 - 08:28

Gorczyca poplon z tak wyrośniętą gorczycą nie powinno być problemu jeżeli tylko masz dobre pługi. U mnie zawsze dobrze się skrywa, czasem tylko widać końcówki roślin. Po orce należy odczekać kilka dni żeby gleba osiadła bo może się czasem coś wyciągnąć bronami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 25 wrzesień 2011 - 10:40

Gorczyca poplon W moim gospodarstwie nie bawie sie w rozdrabnianie gorczycy bo to nic nie daje . Jak jest taka wysoka to bez problemu ja przyorzesz najgorsza jest taka jak ma z 15 cm to praktycznie jej nie przykrywa no chyba ze ktos ma porzadny pług ja mam tylko grudziadzki 4

#7 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 15:39

Gorczyca poplon Talerzówka i po sprawie, ewentualnie jeśli nie posiadasz to brony i orka w tym samym kierunku tak jak napisał kolega Pynczor.

#8 Share mawit06

mawit06

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 23:48

Gorczyca poplon ewentualnie zrobić balangę to stratują pole. ja ciągam ciężki łańcuch i jest dobrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share DANIEL

DANIEL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 18 marzec 2012 - 14:42

Gorczyca poplon Zieloną gorczycę przyorzesz ładnie ale musisz mieć pług z przedpłużkami, gorzej jest z gorczycą która była siana latem i trzeba ja zaorać po 1 marca.
W tamtym roku tak wyrosła, że teraz będzie trzeba ją najpierw z talerzować i prawdopodobnie po tym dopiero orka.