PK007

Gorczyca poplon

Polecane posty

PK007    28

Gorczyca ma już z 50 cm i kwitnie, chciałem ja za orać tylko czym ja położyć żeby pług ja przykrył ziemia próbowałem lekkim wałem ale z powrotem wstaje i jak ją za orać czym ją połamać - położyć? Dodam, że z powodu ciężkiej ziemi nie mogę założyć dodatkowych odkładnic do pługa bo ziemia się przykleja i traktor nie daje rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekD    0

Pożyczałem sąsiadowi orkana tym to na sieczke zciął i pięknie zaorał . Spróbuj orkanem a jak nie to może kosiarką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

jak wykosisz to na pewno nie zaorzesz....ja zawsze wałuję ale oram odrazu za wałem i oczywiście trzeba tak zwałować aby przy orce cały czas jeździć "z prądem". Jeśli posiadasz talerzówkę to możesz nią spróbować :)

Edytowano przez pynczor

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

powinna być rozdrobniona a nie orana w całości. Orkanem właśnie rozdrobnisz.

Mój sąsiad orze raz na rok i sieje na sztukę więc zawsze są to ugory. Na końcu prawego wieszaka od traktora tam gdzie jest kula uwiązuje kawałek łańcucha z obciążeniem na dole. I nigdy nic na wierzchu nie zostaje. A nie orze głębiej jak na 15 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

z tak wyrośniętą gorczycą nie powinno być problemu jeżeli tylko masz dobre pługi. U mnie zawsze dobrze się skrywa, czasem tylko widać końcówki roślin. Po orce należy odczekać kilka dni żeby gleba osiadła bo może się czasem coś wyciągnąć bronami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

W moim gospodarstwie nie bawie sie w rozdrabnianie gorczycy bo to nic nie daje . Jak jest taka wysoka to bez problemu ja przyorzesz najgorsza jest taka jak ma z 15 cm to praktycznie jej nie przykrywa no chyba ze ktos ma porzadny pług ja mam tylko grudziadzki 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

Talerzówka i po sprawie, ewentualnie jeśli nie posiadasz to brony i orka w tym samym kierunku tak jak napisał kolega Pynczor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

ewentualnie zrobić balangę to stratują pole. ja ciągam ciężki łańcuch i jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Zieloną gorczycę przyorzesz ładnie ale musisz mieć pług z przedpłużkami, gorzej jest z gorczycą która była siana latem i trzeba ja zaorać po 1 marca.

W tamtym roku tak wyrosła, że teraz będzie trzeba ją najpierw z talerzować i prawdopodobnie po tym dopiero orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj