Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kąt wtrysku paliwa w Jumzie

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 24 wrzesień 2011 - 20:28

Kąt wtrysku paliwa w Jumzie Witam chciałbym w moim Jumzie wstawić kąt wtrysku bo kiedyś były zmieniane pompy wtryskowe i nie jestem pewien czy jest dobrze ustawione bo jakoś ma mało mocy <_< kiedyś miał dużo więcej,ustawianie tego chyba jest podobnie jak w Mtztach ale nie jestem pewien,proszę o dokładne wskazówki jak prawidłowo ten kąt ustawić

Edytowany przez Kulik, 24 wrzesień 2011 - 20:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kąt wtrysku paliwa w Jumzie Dzisiaj, 18:45
  •  

#2 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 wrzesień 2011 - 11:30

Kąt wtrysku paliwa w Jumzie A nie masz instrukcji eksploatacji jumza tam wszystko jest jak ustawić kont wtryskiwania paliwa B)

#3 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,wymyślanie wynalazków i udoskonaleń maszyn,KPK Kumurun team

Napisany 25 wrzesień 2011 - 13:21

Kąt wtrysku paliwa w Jumzie No niestety instrukcji nie mam ;[ tylko katalog części

#4 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 wrzesień 2011 - 15:23

Kąt wtrysku paliwa w Jumzie Nie wiem czy trzeba zmieniać kont wtrysku bo jak piszesz że były wymieniane pompy to kont wtrysku się nie zmienia przy jej wymianie. Żeby zmienić kont to trzeba, a zdjąć napęd obrotomierza, b wykręcić dwie śruby mocujące kołnierz wielowypustowy do piasty koła zębatego napędu pompy wtryskowej,c następnie kluczem za przednią nakrętkę wału pompy wtryskowej należy pokręcić w wymaganym kierunku podkładkę wielowypustową z wałkiem pompy.Aby zwiększyć kąt wtryskiwania paliwa należy pokręcić podkładkę w kierunku wskazówki zegara,dla zmniejszenia -w odwrotnym kierunku.Podkręcenie podkładki wielowypustowej o jeden otwór odpowiada zmianie kąta wyprzedzenia wtryskiwania o 3 stopnie obrotu wału korbowego- cytuje instrukcje ja sam w moim nie zmieniałem kontu choć zmieniałem pompę paliwową też był słaby sekcje były wywalone B)

#5 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 20:07

Kąt wtrysku paliwa w Jumzie A te ustawianie nie jest czasem tak jak w mtzcie ? bo też jest tylko że z prawej strony wkręcony kołek w obudowie sprzęgła i go się wkłada trzpieniem w ten sam otwór, obraca się wałem aż wpadnie w pierwszą dziure w kole zamachowym Odkręca się przewód z pierwszego wtryskiwacza następnie odkręca się pokrywkę przed pompą, i kręcąc pompą aż w pierwszej sekcji drgnie paliwo :unsure:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7573 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 20:14

Kąt wtrysku paliwa w Jumzie Chyba to ten sam patent. Powinno się raz na jakiś czas sprawdzić ustawienie kąta wtrysku tymbardziej po remoncie pompy wtryskowej. Instrukcja przewiduje to zdaje się raz na 1000 mth. Dokładnie wiesz jak to zrobic w mtz-cie tylko przypomne ci że czy silnikiem czy pompą zawsze kręci sie tylko w prawą strone.
KPK Kumurun Team

#7 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 21:14

Kąt wtrysku paliwa w Jumzie Przez jego całe życie(32lata)nikt nie ustawiał kąta wtrysku,a były zmieniane pompy,remonty silnika,kiedyś jak pamiętam to jak coś wyciągał to palił gumy na asfalcie a teraz to nie ma mowy :( jak coś ciągnie niezbyt ciężkiego pod nie dużą górkę to szybko mu brakuje mocy się dusi jak by miał za małą dawkę paliwa i nawet chmurki nie widać, ostatnio wymieniłem kącówki wtryskiwaczy i zabardzo to nic nie dało,a pompa jest orginalnie zapląbowana

#8 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7573 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 07:28

Kąt wtrysku paliwa w Jumzie To się nie dziw. Po to jest regulacja na pompie żeby regulować kąt vwtrysku. Zyżywaja się elementy, zęby rozrządu, po każdym remoncie pompy nawet po każdym wyciągnięciu powinno się to sprawdzić. To jedna z ważniejszych regulacji , przez zły kąt wtrysku można nawet uszkodzić silnik. Daj znać jak było ustawione a jak chodzi po zmianie.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Kulik

Kulik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 16 październik 2011 - 13:27

Kąt wtrysku paliwa w Jumzie Podczas próby ustawiania tego kąta się zdziwiłem bo było dobrze ustawione :blink: i tylko tyle że sobie się "pogrzebałem" przy tym :rolleyes: możę faktycznie pompa jest już zużyta,może by coś dało zwiększenie dawki tylko jak to uczynić ? albo najlepiej dać komuś na sprawdzenie i ewentualne ustawienie co nie :huh:

Dodaj odpowiedź