Poznaniak

Forterra 135 czy NH t6030

Polecane posty

tomek73    579

Według mnie Frontera do TD i Proxima do T. Tak mi mówili w Zetorze i NH. W NH powiedzieli kiedyś że TD to jest odpowiedź na Frontere w Zetorze. Po prostu tanie ciągniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

W temacie autor wyraźnie napisałco z czym porównuje. Ale jak bys chciał nh to się chyba spóźniłeś, bo puste place mają a zapisy na nowy rok na nowe modele zbierają z nową ceną. Chyba,że jeszcze gdzieś byś znalazł na placu jakąś sztukę. Ja dałem za 6030 plus 212tys brutto więc czy aż tak wiele jest droższa od fortery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6898

Według mnie Frontera do TD i Proxima do T. Tak mi mówili w Zetorze i NH. W NH powiedzieli kiedyś że TD to jest odpowiedź na Frontere w Zetorze. Po prostu tanie ciągniki.

Po 1) Czemu porównujesz ciągnik do samochodu? :blink:

Po 2) Siedziałeś kiedyś w nowym Zetorze? :blink: Proxima i Forterra mają takie same kabiny a ty Forterrę- serię 90-137km porównujesz do td-ków a Proximę do t-ków? :blink:

Tak mi mówili w Zetorze
:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pomyliłem przy pisaniu.Nie porównuję samochodu.

I co z tego że mają te same kabiny, w TD i T kabina się niewiele różni.Dzięki kabinie te ciągniki nie mają aż takiej różnicy w cenie.

Różnica jest w podwoziu.Przecież TD i T i Forterra i Proxima są to całkiem inne ciągniki. W Forterre i TD są zwolnicę jak w 60 a proximie i T nie.

A chodziło mi o post bercikoo bo on ma Proxe i TD. Nie czepiajcie się szczegółów.

Chyba że się pomyliłem jeszcze między Forterrą i Proximą.Bo mi się zdaję że foterra jest tańsza a Proxa droższa.Zetorem się zajmowałem w tamtym roku i mogłem pomylić.Ja wybrałem T 5060, bo TD to już serwisy zaczynają narzekać.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Proxima i TD5000 mają zwolnice na zewnątrz przy kołach jak w 360 :)

Forterra i T5000 mają zwolnice w tylnym moście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawny    7

kolego tomek73 nie kompromituj sie, po pierwsze to nie frontera tylko forterra bo frontera to moze byc opel po drugie forterre mozna porownywac do t6xxx i t5xxx a na pewno nie do td chociazby gabarytami i skrzynia biegow ktora forterra bije na glowe skrzynie z td nie sluchaj sie kolego handlowcow bo oni pleta co im slina na jezyk przyniesie, najlepiej samemu katalog przejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

hm nie można porównywać ciągnika 6 do ciągnika 4 gary. Podejrzewam że silnik w zetorze musi być wyżyłowany ( wiem zaraz mnie zakrzyczą fani zetora że to nie prawda)ale również faktem jest że 6030 jest najsłabszym z 6garowców co też nie jest zbyt miłe. Wziąłbym na twoim miejscu nh 6050 i miał fajny mocny ciągnik do wszystkich prac pamiętaj mocy nigdy za wiele. ( zresztą mój brat kupuje teraz nh6080)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Wczoraj był u mnie serwisant z new holland i mówił że z 6030 bez problemu można zrobić 6070 podkręcając pompe bo niczym te ciągniki się nie różnią. Kosztuje to koło 1500 2000 zł bo trzeba to robić na hamowni żeby nie przedobrzyć. Więc oszczędza się koło 10 tys może więcej bo taka różnica jest w cenie. Tylko teraz kończą się i każdy bierze co jest, o ile coś jeszcze jest dostępne. Od nowego roku commonrail i adblue więc i cena mocno w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawuss    1

Zasadniczo to założyciel tematu mógłby podać na jakim areale będzie pracować ciągnik. Zetora mam, zachwalać go nie będę ani narzekać. Jeśli chodzi o awarie to coś się z półbiegami rypło (ciągnik z tego roku Forterra 95). Co do spalania to nic nie powiem bo nigdy nie orałem, ale ojciec mówi, że porównując do U1222 to z tym samym pługiem (AKPIL MIX 40) pali mniej. Co do silnika to nie jest taki mułowaty wystarcza dawać 1500-1600 obrotów czy to z pługiem czy kosem 2,6. Co do skrzyni nie będę się rozpisywać bo już było mówione wyżej. Oczywiście to twoja decyzja co kupisz. To czy będzie zadowolony zależało od tego jaki ciągnik teraz masz^^


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

odnośnie tego spalania to zależy jaką kto ma ciężką nogę. Mam zetora forterre 10641 i spalanie nie jest monstrualne. Co do awaryjności to taką chyba największą była wymiana uszczelki pod pokrywą klawiatury miał ok 1500 mth (trochę strachu sięnajadłem jak zobaczyłem silnik cały w oleju). I ja mam jeszcze proble bo bierze mi miedzy wymianą a wymianą (co 250 mtg robię) ok 0,5 litra oleju :/. Na temat nh się nie wypowiadam, lecz chodzą opinie że NH jest mułowaty.

Mi też poszła ta uszczelka po 300mth !!!. a ze olej bierze to normalne przy silniku z turbo. takie silniki są lużno pasowane. u mnie jest tak samo a mam dopiero przepracowane `1500mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Zetor ma bardzo dobry silnik wiele ludzi z mojego regionu jest zadowolonych że "o tu to dopiero jest moc" ale ma poważne problemy z podnośnikiem hamulcami i nie tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stajniaomega    11

Tyle oleju to ma prawa wziąć każdy ciągnik między wymianą oleju.

TAK, czytałem kiedyś instrukcje obsługi MF 255 i pisali tam że na 100mth "bierze" 1 litr oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorki    30

Witam. Mój znajomy posiada te dwa modele ciągników. Zetora 11441 110km i Nh 6030 plus. Zetora ma 7 lat, a Nh kupił w tamtym roku. Nh miał zastapić Zetora. Powiedział, że w nh jedny plu jego to tylko konfort pracy i ze wszystko ma w standardzie. A o Zetorze, że pali dużo mniej od nh w tych samych maszynach, i ze jest bardzo stabilny. Mówił, że nh w glinie spalił 36 litrów na 1,2ha w glinie. Żałuje, że kupił nh. to są jego zwierzenia. A sam posiadam 6320 i frotke 95 i jestem zadowolony.


Zetor 7340 + tur MetalFach
Zetor 5320
URSUS c-330 + tur1
3 konie na 35ha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj