Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie ziemniaki polecacie.

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Pawel96

Pawel96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 10:43

Jakie ziemniaki polecacie. Które ziemniaki byście wybrali - Satina , Vineta , Denar .
Które z nich najbardziej opłaca się sadzić i które są najbardziej dochodowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie ziemniaki polecacie. Dzisiaj, 13:41
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 10:52

Jakie ziemniaki polecacie. Tajfun :P

#3 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 wrzesień 2011 - 11:16

Jakie ziemniaki polecacie. Vineta i Denar są dobre i też dobre są takie jak polecił ci b0gdan ;) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 12:13

Jakie ziemniaki polecacie. dla początkującego z tych trzech proponuję denara.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#5 Share CaptOOrniC

CaptOOrniC

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne :)

Napisany 24 wrzesień 2011 - 12:40

Jakie ziemniaki polecacie. Osobiście proponuję Denara, smaczny , wydajny ziemniak, wczesna odmiana , ale nadaje się na przechowywanie - aktualnie chyba najlepszy wybór na rynku (wiem z doświadczenia - miałem 8 hektarów tej odmiany i mnie nie zawiodła )

Vineta w porównaniu z Denarem wymaga większej dbałości o zabiegi agrotechniczne i w ostatnim czasie traci na znaczeniu, za duże nakłady w stosunku do zysku, tylko świeżo wzięta z wymiany , gwarantuje satysfakcjonujący plon, dobra dla ludzi z doświadczenie w uprawie.

Na temat Satiny się nie wypowiem - nigdy nie miałem.

Mogę polecić również Lorda - ziemniak bardzo podobny do Denara pod względem smakowym i plonem, jednnak trochę od niego wcześniejszy i nie bardzo nadaje się na przechowanie - jedynie do końca stycznia jest w miarę .
Sprzedam Ursusa 912

#6 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 13:38

Jakie ziemniaki polecacie. Tajfun jest ok tylko ma jedną wadę - delikatna cienka skórka, wymaga "czułości":P Nie przechowuje się rewelacyjnie ale ze względu na plon polecam.

Bellarosa - gruba skórka, olbrzymie ziemniaki (to raczej minus), plon porównywalny z Tajfunem. Bardzo dobrze się przechowuje.

Tajfun jest późniejszym ziemniakiem, w tym roku doczekał się deszczu kiedy zaczynał się wiązać i plon jest znacznie lepszy niż Bellarosy. Niestety kiedy Bellarosa się wiązała suszyło no i jest jak jest, duże bulwy ale mało pod krzakiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 24 wrzesień 2011 - 19:36

Jakie ziemniaki polecacie. W tym roku pierwszy raz miałem Vinete. Plon mnie zaskoczył negatywnie. Sadzeniaki z centrali a plonował mniej więcej połowę tego co Ibis gdzie sadzeniaki nie wymieniane co najmniej 10lat. Uprawa i gleba takie same. Bulwy bardzo wyrównane duże tylko w poruwnaniu do ibisa badzo gniją. Większość klientów określa że jest smaczniejsza ale trafiają się bulwy z wierzchu dobre a w środku zgnite
Jak przechowuje się Vineta? Czy w trakcie przechowywania zmienia smak? Czy w marcu będzie smakować tak samo jak teraz?

#8 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 00:00

Jakie ziemniaki polecacie. Vineta przechowuje sie bardzo dobrze i chyba do samego końca przechowywania (kwiecien, maj) trzyma walory samakowe na najwyższym poziomie ;)

#9 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1789 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 25 wrzesień 2011 - 08:52

Jakie ziemniaki polecacie. A skąd ta różnica w plonowaniu na niekorzyść vinety? Czy ta odmiana potrzebuje aż tak wysikiego pozimu agrotechniki? A może to dlatego że sadzeniaki były dość duże i oczywiście drogie więc ojciec wymyślił że trzeba je pokroić. Po krojeniu leżały 2dni żeby rany zaschły i dopiero zostały posadzone.
Jesienią został wywieziony obornik, średnia dawka, truno to określić wagowo. Jesienią dostały również 150kg superfosfatu wzbogaconego i 150kg soli potasowej. Przed sadzeniem 200kg saletrzaku. 3razy oprysk od zarazy razem z insolem do ziemniaków, mocznikiem i sierczanem Mg

Edytowany przez gwozd, 25 wrzesień 2011 - 08:57.

#10 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1680 postów

Napisany 26 wrzesień 2011 - 07:34

Jakie ziemniaki polecacie. vineta przechowuje się dobrze. jednak kazda odmiana jak bedzie przechowywana długotrwale ponizej zalecanej temp (3-5st.C), robi się 'słodkawa' po ugotowaniu.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 14 grudzień 2011 - 20:34

Jakie ziemniaki polecacie. mam pytanie Pawelec miałem w tym roku 1 raz vinete z centrali czy mogę ja sadzić jeszcze raz ?? nie będzie to miało jakichś negatywnych skutków