Skocz do zawartości

Zdjęcie

cielaki z BYKPOL-u

39 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 23 wrzesień 2011 - 20:14

cielaki z BYKPOL-u Witam mam takie pytanko do forumowiczów czy ktoś ktoś kupywał tam cielaki (SM,LM) ewentualnie mieszańce jak tak to ile średnio za cielaka płacił i jakie tam ogólnie mają te cielaki chodzi mi o bazę w Dzieżwutach (na mazurach) mam zamiar kupić z 6 może 10 cielaków ostatnio brałem z ekonatury z gór ale trochę się na nich zawiodłem i muszę dostawcę cieląt zmienić jak ktoś brał z bykpol-u to proszę o odp.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
cielaki z BYKPOL-u Dzisiaj, 02:12
  •  

#2 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 20:25

cielaki z BYKPOL-u moze przeszukaj forum o ile sie nie myle były wypowiedzi na temat tej firmy ( raczej negatywne opinie choć moge sie mylić)

http://www.agrofoto....cielaki-miesne/ <--- moze ten temat cie pomoze

Edytowany przez arek676, 23 wrzesień 2011 - 20:29.

#3 Share milewskir7

milewskir7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, zwierzęta, motoryzacja

Napisany 25 wrzesień 2011 - 19:25

cielaki z BYKPOL-u O Bykpol-u było już pare tematów, więc wystarczy poszukać. O rasowych SM czy LM możesz tam tylko pomarzyć. Jeśli na mieszańca mięsnego trafisz to już będziesz miał szczęście. Cielaki chore, leci z nich jak woda. Ogólnie nie polecam.

#4 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 26 wrzesień 2011 - 13:09

cielaki z BYKPOL-u Ja z uporem maniaka będę ostrzegać przed kupowaniem cieląt od wszelakiej maści handlarzy.Nie dość,że drogo jak diabli,to potrafią wcisnąć niezłe gówno.Płacisz za cielę mięsne,nawet w paszporcie stoi jak byk np.SM czy MM a w rzeczywistości to jakiś czerwony polski albo czerwony HF.Jak sie porozglądasz na ogloszeniach albo nawet po okolicy,to można za mniejszą kasę kupić niezły towar prosto od hodowcy.Ja pół roku temu kupiłam cielęta z mlecznej obory(dwa za cenę jednego mięsnego u handlarza) po byku rasy montbeliard,cielaki rosną elegancko i zapowiadają sie na fajne bysiorki.Jak masz warunki to zabaw sie w chów mamek,cieliczki po mięsnych bykach też można taniej kupić,zacielisz je porządnym bykiem i oczy się radują jak cielaki rosną.Fakt,że to długo trzeba czekać na przychówek ale warto :rolleyes:

#5 Share JPH2

JPH2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 647 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 14:55

cielaki z BYKPOL-u padalec- święta racja w tym co piszesz,ale co zrobic jak w okolicy nie ma cielaków a jak są to takie chabety i chcąc nie chcąc trzeba kupowac w jakiejś firmie.TOMASZEK12- a co było nie tak z cielętami z eko-natury?

#6 Share tomekrolniczy

tomekrolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 07:40

cielaki z BYKPOL-u Kolego o pseudonimie nowicjusz który krytykujesz BYKPOL, tak się składa że jestem właścicielem Bykpolu nazywam się Przemysław Fijołek. Jeśli nie podobają ci się nasze cielęta, ja to szanuje, masz takie prawo, o gustach się nie dyskutuje.
Nasza firma sprzedaje około 600 sztuk cieląt tygodniowo.
I ja nigdy żadnej wody lecącej nie widziałem, może miałeś na myśli mocz, ale sika chyba każdy.
Jeśli twierdzisz że nie mamy rasowych cieląt oraz krzyżówek mięsnych, zapraszam cię w każdy piątek na naszą bazę w dźierzutach, ewentualnie mogę dać namiary na naszych stałych odbiorców, tam będziesz mógł nacieszyć oczy pięknymi cielętami.
Jako firma nie jesteśmy w stanie dogodźić wszystkim,dziękuje ci za słowa krytyki, to jest dowodem że nie jesteśmy ci obojętni.
Jeśli masz jakieś pytania i jesteś zainteresowany zakupem.
podaje numer telefonu i zapraszam
Pozdrawiam wszystkich hodowców

Przemysław Fijołek

tel 696137837

#7 Share arek676

arek676

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 10:14

cielaki z BYKPOL-u Hoduje pan własne byłdo ?

Napisano 27 kwiecień 2011 - 23:24
polecam firmą BYKPOL
kupiłem w ich filii w Żakowie , i w przyzwoitych pieniążkach dostałem dobre ładne zdrowe mięsne cielaczki.

to panska wypowiedz, przynajmniej z pana konta... skoro sprzedaje Pan az 600 sztuk tygodniowo to musi miec duzy apetyt na powiekszenie działalnosci skoro udziela sie Pan w temacie o własnej firmie na tym forum i chce Pan budowac dobry wizerunek firmy... Jako ze na temat dyrektorow, szefów, prezesów mam juz jakies zdanie na ich temat więc moze Pan nie przyuważył przy takiej obsadzie ostrej biegunki co u takiego cielaka to czesty przypadek ale tez grozny. Moze zechce mi Pan opowiedziec o swojej firmie, cielakach, cenie i transporcie skoro juz Pan jest tutaj nie chce mi sie dzwonic.
Dziekuje, Pozdrawiam

600 cielakow tygodniowo w roku tygodni liczmy 50, to gdzie Pan sprzedaje tyle cielaków?

#8 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 30 wrzesień 2011 - 19:06

cielaki z BYKPOL-u do jph2 pierwszy raz dostałem cielaki z ekonatury całkiem przyzwoite 1 sm 3 jakaś mieszanka mięsnych ale 2 to zwykłe RW czyli hf tylko że czerwony prawdopodobnie z domieszką polskiej czerwonej i sobie pomyślałem za poł roku że jeszcze raz spróbuje od nich wziąć i wziołem totalna porażka po rozmowie telefonicznej pani powiedziała że kilka sztuk będzie z rumunii bo tamte cielaki są zdrowsze i ładniejsze no i przyjechali na 10 cielaków 5 może wyjdą na ładne byki a reszta to zwykła rasa polska czerwona i hf tylko że czerwono białe i czerwone.Cielaki miały już nie pić mleka i jeść już paszę i ja tak dałem tylko że paszporty przyszły dopiero za 3 tygodnie i się okazało za jeden cielak jak do mnie przyjechał to mial tylko 2 tygodnie powinie jeszcze conajmniej przez 3 tygodnie pić mleko a ja święcie przekonany że on już je paszę mleka mu nie dawałem teraz jest najmniejszy prawie taki sam jak i przyjechał a u mnie jest już 2 miesiące przez to że nie miałem paszportów zmarnowałem cielaka jak urośnie w 2 lata na 500 kg to będzie chyba cud.Tak że podziękowałem już ekonaturze za zrobienie mnie w bambuko i będę kupywał gdzieś indziej myślałem o byk-polu ale jak patrzę to też nie mają zbyt dobrych recenzji i w galerii te cielaki to zwykłe hf

Edytowany przez tomaszek12, 30 wrzesień 2011 - 19:08.

#9 Share padalec

padalec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Zainteresowania:zimne piwo z sokiem,bez sępów obok

Napisany 30 wrzesień 2011 - 23:58

cielaki z BYKPOL-u @tomekrolniczy - do Pana szefa Bykpolu,czy Wy tam klonujecie te cielaki,czy co :lol: :lol: :lol: ,bo na allegro to proponujecie "tylko" 300 sztuk tygodniowo
:) :) :)

#10 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2011 - 19:38

cielaki z BYKPOL-u w jakiej cenie sa teraz 100kg byczki miesne z bykpolu? czy te cielaki trzeba jeszcze odpajac mlekiem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomekrolniczy

tomekrolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:31

cielaki z BYKPOL-u Kolego nowicjusz nie klonujemy cieląt, po prostu je sprzedajemy 300 sztuk to export i koło 300 idzie na kraj. Na kraj sprzedajemy kolory, HF wyjeżdża do Holandii. Także jak masz jeszcze jakieś pytania to dzwoń z chęcią pomogę i naprowadzę cię na właściwy trop. A tak na marginesie radzę wziąć się za robotę, a nie tracić czas na wnikanie i głupie przypinki. Pozdrawiam Fijołek Przemysław
Zapraszam wszystkich zainteresowanych do kontaktu. Odpowiem na wszystkie konstruktywne pytania!!!

[cenzura]

1.Nie krzycz (Caps Lock)
2.Ortografia
3.Zakaz reklamy

Edytowany przez krolikNH, 04 październik 2011 - 14:41.

#12 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2011 - 20:47

cielaki z BYKPOL-u .

Edytowany przez peres100, 20 marzec 2012 - 20:23.

#13 Share tomekrolniczy

tomekrolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 październik 2011 - 20:52

cielaki z BYKPOL-u Ceny cieląt w ostatnim miesiącu poszybowały w górę i cały czas rosną. A z cielakiem jest słabo, brak wycieleń. Cena kg to około 14,50-15,50

Edytowany przez krolikNH, 04 październik 2011 - 14:40.

#14 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2011 - 21:00

cielaki z BYKPOL-u .

Edytowany przez peres100, 20 marzec 2012 - 20:24.

#15 Share tomekrolniczy

tomekrolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 październik 2011 - 21:38

cielaki z BYKPOL-u Zależy od cielaka. Generalnie każdy ładnie uformowany cielak jest odsadzony od mamki. Tzn opychał się bez umiaru tłustym mlekiem mamki. Jeśli nagle mu je odstawisz, to będzie szok dla zwierzęcia i nic dobrego nie przyniesie. Jednakże cielę w wadze około 100 kilo to zwierzę z wykształconym żwaczem, które raczej powinno być przygotowane do samodzielnego pobierania paszy. Dlatego przy wyborze cielaka powinieneś zwrócić uwagę na odstający brzuch, różki oraz wiek (to znaczniki jego samodzielności) pękatość, napompowanie i wyśmienita forma to cechy mleczaka. Nie zaleca się całkowitego zaprzestania odpajania po kupnie. Podawaj sianokiszonkę CJ-otkę oraz raz dziennie preparat mlekozastępczy przez okres 14 dni, a nic złego nie powinno się przytrafić, Kolego jeśli uważasz, że ceny które Ci podałem na dzień dzisiejszy są duże, to życzę powodzenia. Na pewno wiesz o czy mówisz

Edytowany przez krolikNH, 04 październik 2011 - 14:47.

#16 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2011 - 21:39

cielaki z BYKPOL-u .

Edytowany przez peres100, 20 marzec 2012 - 20:26.

#17 Share tomekrolniczy

tomekrolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 październik 2011 - 21:42

cielaki z BYKPOL-u Różne. Zależy od sztuki od 30 do 60 dni

Edytowany przez krolikNH, 04 październik 2011 - 14:48.

#18 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2011 - 21:45

cielaki z BYKPOL-u .

Edytowany przez peres100, 20 marzec 2012 - 20:26.

#19 Share tomekrolniczy

tomekrolniczy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 październik 2011 - 21:53

cielaki z BYKPOL-u Kolego my nie karmimy zwierząt. Jesteśmy bazą exportową. Dajemy siano, granulat oraz elektrolit. Cielęta stoją u nas kilka godzin

Edytowany przez krolikNH, 04 październik 2011 - 14:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 październik 2011 - 21:57

cielaki z BYKPOL-u .

Edytowany przez peres100, 20 marzec 2012 - 20:23.