Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share dragonmax

dragonmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 16:55

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Fergusonek uważaj na poziom soli bo chleb ma więcej jak zboże

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Dzisiaj, 06:57
  •  

#22 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 22 grudzień 2012 - 19:32

Za tone 200zl :)

to na tony kupujesz :blink:? U mnie gość mi przywozi zawsze w poniedziałki to co w weekend nie poszło w sklepach. Po 70 groszy wychodzi ale jest w miarę świeży

Sól dla świń wskazana

#23 Share dragonmax

dragonmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 22:42

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej [Sól dla świń wskazana ] ale nie w takich ilosciach jaka jest w chlebie . Jak mają duzo chleba to kupuje po 190 zł. za tonę,a te 70gr co płacisz to za 1kg czy za jeden bochenek?

#24 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 23:53

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej 70 groszy? :o to 700 za tone... to juz lepiej zboze kupic :)
Tak, 3 tony tygodniowo.
Tak wiem, sol dobra ale bez przesady ;D
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#25 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 12:04

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej jeżeli 70 gr za bochenek to tona wychodzi dużo więcej niż piszecie. po pierwsze bochenek waży teraz ok 550 gr ale jego wilgotność jest dużo wyższa niż zboża, proponuje wysuszyć chleb i zważyć ile będzie straty po wyschnięciu. Bo może się okazać że taniej jest kupić nie zboże za cenę chleba a gotową paszę...

#26 Share dragonmax

dragonmax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 08:22

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Chleb ma średnio 60% wilgotności i cena 400 zł za tone jest ceną zaporową taniej wychodzi zboże bo niestety chleb niema kakich parametrów jak zboże i nadodatek jest trudny do zbilansowania

#27 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 24 grudzień 2012 - 09:08

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej chleb ma okolo pół kilograma więc płacąc 70 gr za 1 sztukę wychodzi na 1400 zł/tona. Ja bym na twoim miejscu zastanowi ł się nad opłacalnością takiego żywienia, bo zboże paszowe można kupic za niewiele ponad połowę tego

#28 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 13:00

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej ja świniom tego chleba nie daję. Sam go zjadam :D . Pieczony z piątku na sobotę, przez sobotę i niedzielę w sklepie a zabieram w poniedziałek. I do zamrażarki.
W tej cenie to pewnie że zboże dużo tańsze

#29 Share asus921

asus921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 20:33

JA załatwiłem sobie Chleb pełnoziarnisty z piekarni bardzo tanio i mieszam go pół na pół ze śrutem (jęczmień, pszenżyto, przecina, kukurydza ) do tego koncentrat i gitara :D oczywiście mieszam a mokro :)

A jak to rozdrabniasz? Bo napewno jest to juz czerstwy chleb.
Myslalem kiedys właśnie nad suchym chlebem, ale jest problem z rozdrobnieniem.
Co myslicie nad maszyna do produkcji bulki tartej i z tego chleba robic bulke tarta i dodawac na sucho ze zbozami i koncentratem jako pasza. Orientuje sie ktos moze jakie parametry bialkowo/energetyczne posiada taki chleb?

JA załatwiłem sobie Chleb pełnoziarnisty z piekarni bardzo tanio i mieszam go pół na pół ze śrutem (jęczmień, pszenżyto, przecina, kukurydza ) do tego koncentrat i gitara :D oczywiście mieszam a mokro :)

A jak to rozdrabniasz? Bo napewno jest to juz czerstwy chleb.
Myslalem kiedys właśnie nad suchym chlebem, ale jest problem z rozdrobnieniem.
Co myslicie nad maszyna do produkcji bulki tartej i z tego chleba robic bulke tarta i dodawac na sucho ze zbozami i koncentratem jako pasza. Orientuje sie ktos moze jakie parametry bialkowo/energetyczne posiada taki chleb?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Dzisiaj, 06:57
  •  

#30 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 27 grudzień 2012 - 22:03

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Asus921 chleb który kupuje nie jest wcale zeschnięty mocno :) na biedę dało by się go normalnie jeść :) Ja mam taki mieszalnik masz na mokro i wrzucam chleb w wodę po godzinie ide dosypuje co trzeba i gitara :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#31 Share asus921

asus921

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 styczeń 2013 - 19:34

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej No ok, ale jezeli piszesz, ze kupujesz na tony to chyba calosci nie spasiesz na jeden raz, to na drugi, trzeci dzien ten chleb jest juz dosyc czerstwy.
Tez mam taki mieszalnik na mokro, o ktorym piszesz, przy wrzucaniu jeszcze jakos go rozdrbniasz czy cale bochenki?
Dowiadywales sie jakie parametry ma taki chleb, chodzi mi o bialko i energie, czyli w jakim stopniu on zastepuje zboze.
Orientujesz sie moze czy 200zl za tone chleba w piekarni to normalna cena, czy masz jakas specjalna oferte. Pytam bo chce uderzyc do piekarni w mojej okolicy i chce wstepnie wiedziec o czym rozmawiam.

#32 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 02 luty 2013 - 10:14

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Chleba ja nie mam w całości tylko już pokrojony :) więc nie ma problemu chociaż by z rozdrobnieniem starego. Dokładnie nie sprawdzałem parametrów ale ten "czarny" chleb jest produkowany praktycznie z samego zboża bez drożdży itp. :) 200 zł za tone to dobra cena Ja osobiście płacę 250 ale to tylko dlatego że chcę już mieć bez opakowań i Ci co mi go przywożą płacą za niego 150 i 100 za dowóz i rozpakowanie :)

#33 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 luty 2013 - 17:42

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej daje z was ktoś wywar gorzelany świnią taki sam jak podaje się opasą bydła? czy warto w to się bawić?

#34 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 08 luty 2013 - 19:11

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Szymon...
Sąsiad jak stawił chlewnie postawił od razu zbiornik na wywar i serwatkę, ale teraz ten na wywar stoi pusty...
JA tez tak chciałem, ale własnie ten sąsiad mi przetłumaczył, że same straty, ponieważ wywar jest bardzo kwaśny co do świń w takich ilościach nie jest dobre, a po za tym to wcale nie był zadowolony z przyrostów :)

#35 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 06:14

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej teraz kupuję po 30 groszy za bochenek 750 gram. Gość co wozi ten chleb, też ma świnie i jedzie tylko na chlebie i bułkach. Mówi że od prosiaka 8 tygodniowego w 4 miesiące do 110-120 tuczy.

#36 Share stalpin8145

stalpin8145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 08:32

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej U nas jeden brał czekoladę odpadową z Masterfoods, świnki po tym tak szybko rosły aż im się kości łamały

#37 Share tymtus

tymtus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 734 postów

Napisany 15 kwiecień 2013 - 18:54

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Ja chcę kupić odpady od z przetwórstwa warzywnego :)
Cena to 50zł/tona, a myślę, że przyrosty będą całkiem całkiem :D Minus jest taki, że to nie może długo leżeć, a ja nie mam chłodni ; <

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share dodatki

dodatki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 07 styczeń 2015 - 15:09

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Mam w sprzedaży hurtowe ilości czekolady do żywienia zwierząt, również inne tanie wysokoenergetyczne produkty. W razie zainteresowania proszę?o kontakt na hurtdetal1@interia.pl