Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 02 październik 2007 - 18:16

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej tak ajk w temacie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Dzisiaj, 23:27
  •  

#2 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 październik 2007 - 18:23

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Ale jakie odpady? Koleś u nas ma piekarnie i choduje ze 30 świń na zmiotkach i suchym chlebie

#3 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 02 październik 2007 - 18:28

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej ja mam dostęp do ciastek.....miele na bąku i daję świniom......aha i jeszcze sobie serwatke załatwiam..... ;)

#4 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 02 październik 2007 - 18:38

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Ja zastanawiam się nad młótem browarnym. Czytałem że ukiszane tak jak kiszonke mozna dawać około 250kg na sztuke w okresie tuczu. co wy na to??

#5 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 02 październik 2007 - 18:41

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej gościu niedaleko mnie chował(nie wiem czy do tej pory) trzode na odpadach z fabryki słonych paluszków ;)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#6 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 02 październik 2007 - 19:15

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej A mój ojciec uczy pic cielaki na piku z czerstwymi drożdzówkami rozmoczonymi, ale było śmiechu jak kupowal w sklepie na wsi, sklepowa powiedziała że są tylko z serem, a ojciec że cielak z serem nie lubi woli z dzemem ;)

#7 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 02 październik 2007 - 19:21

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej moze to nie w temacie...ale ja w opasie bydla stosuje odpady tzn, wyslodki,srute rzepakowa i wywar z gorzelni i daje to dobre efekty,zarowno ekonomiczne,ale takze dobre przyrosty

#8 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 02 październik 2007 - 20:52

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej czarnyyyy wiesz w tuczu świnek tez się rozchodzi o ekonomiczność i przyrosty. więc młóto z browaru powinno być dobre. co wy na to??

#9 Share kelek

kelek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 październik 2007 - 18:03

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej my karmimy młótem z browaru i serwatką i jest dobry przyrost

#10 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 07 październik 2007 - 19:59

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej kelek napisz czy dajecie to młóto zakiszone czy świeże jesli świeże to jak je przyechowujecie? ile dajecie dziennie na jedną sztuke? i od jakiej wagi dajecie młóto?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Dzisiaj, 23:27
  •  

#11 Share memphis54

memphis54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 październik 2007 - 18:19

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej mój znajomy pracuje w firmie produkującej koncentraty itp mówi że mielą grześki i snickersy z tym że mieli problem bo sie obklejały (snickersy) i poczekali aż przyszły mrozy i dopiero wtedy mogli je zmielić gdy zamarzły. Czy ktoś wie ile mogą kosztować takie odpady batonów i jak je przetworzyć na śrutę bo chyba zwykły śrutownik sobie z tym nie poradzi?? piszcie

#12 Share Karol12

Karol12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 351 postów
  • Zainteresowania:sport, bydło mleczne i gołębie...

Napisany 11 październik 2007 - 18:35

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej A co zamiast dawać świnkom będziesz sam jadł snickersy :P i grześki :P
U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

#13 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 11 październik 2007 - 18:35

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej przyrost to morze po takich cudach jest ale mięsności to natum nie zrobicie.

#14 Share memphis54

memphis54

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 11 październik 2007 - 19:11

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej no jak się będzie podjadałem a nie świnią dawało to mięsności nie będzie :P ten koleś opowiadał mi też że Ci kierowcy najedli sie tych snickerców tyle że poszli do szpitala hehe jak to nie można obejść sie pokusie :P

#15 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 22:11

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Młóto dla świń dobra sprawa dziadek to dolewał wody i kartofli gotowanych wymieszał i dopiero dawał a co do przechowywania to jak samochód wysypie to je odraz nakryć folią i tyle
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

#16 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 11 listopad 2008 - 22:17

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej

A mój ojciec uczy pic cielaki na piku z czerstwymi drożdzówkami rozmoczonymi, ale było śmiechu jak kupowal w sklepie na wsi, sklepowa powiedziała że są tylko z serem, a ojciec że cielak z serem nie lubi woli z dzemem :lol:

haha to musiało być śmiesznie, jeszcze w swojej wiosce w sklepie kupował?
AF - to Jest To:)

#17 Share tomekgeo2

tomekgeo2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Trzoda chlewna,sport

Napisany 11 grudzień 2012 - 19:16

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej A co powiecie o oleju ze smażalni nadaje się taki do paszy dla trzody.Jakie parametry może mieć taki olej.

#18 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 14:03

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej JA załatwiłem sobie Chleb pełnoziarnisty z piekarni bardzo tanio i mieszam go pół na pół ze śrutem (jęczmień, pszenżyto, przecina, kukurydza ) do tego koncentrat i gitara :D oczywiście mieszam a mokro :)
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#19 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 21 grudzień 2012 - 20:47

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej ile płacisz za chleb?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 12:22

Co sadzicie o odpadach z przemysłu spożywczego w karmieniu trzody chlewnej Za tone 200zl :)
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...