Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z podnoszenie mtz82

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share modelarz

modelarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 18:54

Problem z podnoszenie mtz82 Witam, mam taki problem. Wymieniłem pompę oraz uszczelniacze w regulatorze siłowym i siłowniku. I teraz problem na zimnym oleju bardzo pomału ale podnieie pług 4-skibowy (ale nie do końca bo nie moge zablokować aby nie opadał), a gdy tylko olej się zagrzeje to prawie wcale nie moge podnieść pługa. Co może byc tego przyczyną. Dodam że przed wymianą było dokładnie to samo. Mój mtz jest z 95r. A i dodam że podnosze tą wajchą koło siedzenia (od regulatora siłowego). Pozdrawiam i prosiłbym o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z podnoszenie mtz82 Dzisiaj, 09:49
  •  

#2 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 19:02

Problem z podnoszenie mtz82 Jest problem z podnoszeniem tylko czy ta sama sytuacja występuje z wywrotem przyczepy (hydrauliką zewnętrzną)???

W rozdzielaczu są 2 zaworki z lewej strony (strona sprzęgła), jeden z góry nakręcony kapturkiem na klucz 22 lub 24 pod nim jest śruba na śrubokręt (wykręcając licz obroty albo ustawić ciśnienie z manometrem)pod tą śrubą znajdziesz sprężynkę, uchwyt kulki oraz oczywiście kulkę, drugi od dołu pod takim owalnym dekielkiem na 2 śrubkach na klucz 14 (aby go wymontować może być konieczne odkręcenie powrotu rozdzielacza 3 śruby na klucz 13 i delikatnie trącić z góry aby wybić zawór) wyczyścić i powinno pomóc w tylnym rozdzielaczu mamy 1 zaworek na klucz 32 z góry.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#3 Share damianmmmm

damianmmmm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 19:03

Problem z podnoszenie mtz82 a weź ustaw tą wajchę od podnoszenia przy siedzeniu na max i drugi drążek od prawej w dół powinno zadziałać

#4 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 19:07

Problem z podnoszenie mtz82 Drugi to jak są 4 a jak 3 to powinien być pierwszy ( bynajmniej w moim przypadku od podnoszenia jest 1 z prawej).

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#5 Share modelarz

modelarz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 09:43

Problem z podnoszenie mtz82 Witam, z wywrotem przyczepy też nie jest całkowicie ok. Bo też wolno podnosi (w poprzednim mtz nie miałem takiego problemu) to może być za słabe ciśnienie w układzie ??? To żeby zwiększyc ciśnienie to muszę tą śrubkę wykręcać ?? A co do zaworka w regulatorze siłowym to odkręce go bez wyciągania regulatora ??? (przez tą osłonę po siedzeniem da rade go wykręcić ??) Jak wyciagne zawory z rozdzielacza i regulatora to nic się nie stanie ?? nic nie wypadnie. pozdrawiam

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 19:50

Problem z podnoszenie mtz82 Zwiększyć ciśnienie to w prawo tylko nie więcej jak 160 bar.

Tak jak napisałem nic nie wypadnie, ciśnienia bym nie zwiększał tylko sprawdził zaworki oraz ciśnienie i szukał przyczyny.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#7 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7634 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 20:04

Problem z podnoszenie mtz82 Możliwe że za małe ciśnienie bo im wyżej podnosisz to siłownik ma ciężej. Cisnienie wystarczy jak sprawdzisz na gniezdzie hudrauliki zewnętrznej i ma być między 160-180 bar. Przy rozdzielaczy odkręcasz kołpak na zaworze, kontre luzujesz i wkręcasz by zwiekszyć. Prosta sprawa tylko manometr musisz jakiś mieć.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 07 listopad 2011 - 17:04

Problem z podnoszenie mtz82 Witam. Pozwole się dołączyć.Mam Mtza 82 z 96r. Trzy wajchy koło kierownicy.Podnosiłem zawsze urządzenia za pomocą dźwigni obok siedzenia ale coraz bardziej musiałem nią uderzyć do tyłu na maxa żeby coś podnieść naciąganie dźwigienki od regulatora na nic się zdało.Próbowałem też dać ją na maxa do tyłu i podnosić tą koło kierownicy - pierwsza z prawej- podnosi ale nie da rady opuścić. Na inną dźwignie nie reaguje.Dodam jeszcze że jak próbóje podnosić tą dźwignią obok kierownicy to ciśnienie również idzie na wyjście zewniętrzne z tyłu pierwsze z prawej.Czy tak powinno być?

Edytowany przez hopper5, 07 listopad 2011 - 17:46.

#9 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 17 listopad 2011 - 13:23

Problem z podnoszenie mtz82 witam przy moim mtz występują różne problemy z hydraulikom jeśli nie podnosi wcale lub słabo za to są odpowiedzialne 2 zaworki przy rozdzielaczu ten od góry może wyskoczyć lub dolny się wypracował można dokupić ja wymieniłem rozdzielacz pod kierownicom i nie zgrywa się z siłowym niby był r80 3/4 222 ale siłowy jest starego typu r50 i powinien być jakiś inny symbol lub siłowy jest uszkodzony hopper5 możesz podnosić przy kierownicy a opuszczać siłowym u mnie tak też działa teraz wyłączyłem siłowy pracuję tym przy kierownicy

#10 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 04 grudzień 2011 - 21:05

Problem z podnoszenie mtz82 Ale u mnie jest coś porypane bo jak zalożylem pług obrotowy i chciałem go podnieść dźwignią obok kierownicy to od razu mi plug obracalo.

#11 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 17:25

Problem z podnoszenie mtz82 wygląda jak by olej jednocześnie szedł na podnośnik i kiper a jak kiprujesz to podnośnik idzie w górę

#12 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 21:10

Problem z podnoszenie mtz82 Jak kipruje to jest wszystko w porządku

#13 Share STANK

STANK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 441 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 22:01

Problem z podnoszenie mtz82 u mnie na tym starym rozdzielaczu zawsze było ok po założeniu innego w pługu podnosiłem nic się nie działo ale przy obrocie podnośnik sam szedł na maksa jadąc na pusto też sam się unosił i przy wywrocie też

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share kemotke

kemotke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 25 grudzień 2011 - 12:56

Problem z podnoszenie mtz82 hopper5 u Cb przyczyną może być wyrobioa sekcja w rozdzielaczu pod kierownicą, wtedy olej z 1 sekcji może iść na 2 i jak w twoim wypadku obracać pług

Dodaj odpowiedź