Skocz do zawartości

Zdjęcie

Środek odrabiaczający krowy.

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MikuS

MikuS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 19:28

Środek odrabiaczający krowy. Witam. Mam do was wielką prośbę.. zacznę od początku
Mam 3 krowy szkockie(highland cattle) są to krowy, nie byczki i zauważyłem, że się drapią o co bądź i liżą co chwila, i doszliśmy do wniosku, że może mają jakieś robactwo w sierści i ich gryzie. I tutaj pytanie jaki środek kupić i gdzie go kupic, żeby je odrobaczyć. proszę o szybką odpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Środek odrabiaczający krowy. Dzisiaj, 03:24
  •  

#2 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3182 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 20:11

Środek odrabiaczający krowy. Najprawdopodobniej to jest wszawica. Środek to kupisz u weterynarza. Ja stosowałem Deltix. Był tez inny jakiś czeski w identycznej butelce, też działał, ale nieco mniej. Jest tego zapewne sporo. Zapytaj weterynarza a on coś poleci. Ten środek zwalcza także inne pasożyty skórne. Pamiętaj, że po podaniu środka zabieg trzeba powtórzyć po pewnym czasie(wszystko jest w instrukcji) po wylęgnięciu się larw. Środek ma także kilkunastogodzinną karencję, ale to raczej u Ciebie nie problem.

#3 Share MikuS

MikuS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 20:16

Środek odrabiaczający krowy. Dzięki za odpowiedź, a powiedz mi co to znaczy, że środek ma kilkunastogodzinną karencję bo nie oriętuję się..:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 21:00

Środek odrabiaczający krowy. Jeżeli możesz przejrzyj sierść na grzbiecie w okolicy kłębu, tam najszybciej można dojrzeć łupież zmotoryzowaną. Karencja to okres od podania medykamentu, przez który nie można spożywać produktów zwierzęcych,czyli mleka i mięsa. Skuteczna powinna też być ivermectyna.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#5 Share trigo

trigo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 21:01

Środek odrabiaczający krowy. Karencja to okres czasu, po zastosowaniu środka, w którym nie można wprowadzać do obrotu (sprzedawać) mleka i tkanek jadalnych no i spożywać też.

W przypadku środka Deltix jest to (chyba):
tkanki jadalne 3-4dni
mleko - kilkanaście godzin

Edytowany przez trigo, 21 wrzesień 2011 - 21:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share MikuS

MikuS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 22:09

Środek odrabiaczający krowy. Ale ja i tak nie dam rady tak dokładnie sprawdzić tych krów, bo nie dam rady ich złapać. Są one strasznie dzikie i unikają łapania:)