Zaloguj się, aby obserwować  
MichalP

neptun - klika pytan

Polecane posty

MichalP    60

Witam mam kilka pytań co do Neptuna :

1. Co najczęściej psuło się przy gwieździe, bo jak kupowałem sprzedający zaznaczył że są luzy na gwieździe.

2. gdzie mogę dostać części do czujnika głębokości?? Brak jest płozy i wszystko tam sie zastało, mimo spryskania sylikonem praktycznie nie chodzi.

3. Co można w tym kombajnie usprawnić?:)

 

Pozdrawiam

I czekam na odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1982    0

Kolego powiem Ci tylko, żę w Wielkopolsce Neptun staje się przeżytkiem. U mnie we wsi na 18 plantatorów wszyscy kopią przez cukrownię Holmerem albo Ropą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

ja do tamtego roku tez kopalem .... az zamarzłem. Wiec nie pytam kto czym kopie, tylko pytam jak to coś usprawnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

Przy gwiezdzie to najczęściej obcinają się kliny , ale trzeba dokręcać tą nakrętką pod spodem żeby gwiazda się nie bujała na boki Jak dobrze pamiętam to tam są takie lagierki na 4 śruby pod gwiazdą i je też trzeba wymienić jak jest duży luz na gwiezdzie . A co do czujnika głębokości to nie zakładaj go bo to jest nie potrzebne a nawet kłopotliwe bo jak śię dostaną liście pod tą płoze to skacze góra i dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

przy gwieździe możesz zobaczyć jak tam zimmering, nalej oleju, puść go i zobacz czy nie leci, jak poprzednik pisał dokręcanie nakrętki, sprawdz sprężyny przy nagarniaczach z płaskownika, oraz zobacz czy przekaźnik napędzający się rozchodzi, to jest ważne gdy chcesz zdjąć gwiazdę, jak nie rozchodzi się to rozbierz krzyżak, wyciągnij rozbierz i przesmaruj, ja na zimę zabieram połówkę do garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

hej. po pierwszych próbach polowych zauważyłem że strasznie słabo wyrzuca mi buraki z taśmy do zbiornika, często jest tak ze nie są wstanie dolecieć od połowy zbiornika. Obroty mam około 1500, kopie 912. Gdzie szukać przyczyny wolnej pracy tego podajnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

PO pierwsze to obroty wałka muszą mieć te 540 obrotów , sprawdz na zegarze na jakich obrotach jest te 540 , a po drugie sprawdz naciąg tego paska długiego co napędza te gable , lub naciąg tego łańcucha co napędza te gable od wyrzutu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

540 obrotów ma. naciąg łańcuchów jest oki, są prawie sztywno minimalny luz i pasek naciągnięty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja przerobiłem w swoim oczyszczasz rzędów i trochę uszczelniłem wyorywacz i osłonę gwiazdy. A Co do głębokości to tak jak kolega pisał nie warto na to tracić kasy. U mnie od nowości nie działał tj. od 1997 i do tej pory kopie:) Pozdrawiam i życzę miłego kopania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

hej. mam prośbę do kolegów możecie wrzucić na forum zdjęcia wyorywaczy tzn chce zobaczyć jak u was buraki przechodzą z wyorywacza na gwiazdę bo u mnie to było to przerabiane przez poprzedniego właściciela i z tego co widzę, efekt jest marny bo dużo buraków ma urwane końcówki. Sprawa jest pilna więc będę bardzo wdzięczny :) Co do wysokości, faktycznie nie jest to potrzebne wystarcza naprowadzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak przyjadę ze szkoły to zrobię zdjęcia. Tylko uważajcie żeby sie nie wpakować w koszty. Bo mnie sama zmiana oczyszczacza kosztowała 1000 zł + moja przekłdnia. I planuje w tym roku przerobić ustawianie szerokości lemieszy. Bo jak są zmienione miotełki to nie można założyć tej długiej dwustronnej śruby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

czekam z niecierpliwością, a jednocześnie prośba do osób które maja neptuna nie przerobionego tez o wrzucenie tego co prosiłem wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prometeusz    3

hej. mam prośbę do kolegów możecie wrzucić na forum zdjęcia wyorywaczy tzn chce zobaczyć jak u was buraki przechodzą z wyorywacza na gwiazdę bo u mnie to było to przerabiane przez poprzedniego właściciela i z tego co widzę, efekt jest marny bo dużo buraków ma urwane końcówki. Sprawa jest pilna więc będę bardzo wdzięczny :) Co do wysokości, faktycznie nie jest to potrzebne wystarcza naprowadzanie.

hydrauliczne ustawianie wysokości jest przydatne i to bardzo ale jak jest mokro, kombajn tak nie wpada i ciągnik ma lżej go ciągnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam. Tak jak obiecałem- wstawiam zdjęcia. Tylko jeszcze kombajn jest zastawiony w garażu więc wybaczcie za jakość.

post-6943-0-40394800-1317560528_thumb.jpg

post-6943-0-02244700-1317560654_thumb.jpg

post-6943-0-56091600-1317561292_thumb.jpeg

Edytowano przez mlodymechanik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

super dzięki. Możesz jeszcze wrzucić fotki wyorywaczy i gwiazdy?? bo u mnie coś jest po cudowane i muszę dojść jakie jest ułożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis    19

Ja ten wałek co wychodzi na gwiazdę mam zrobiony ze stożkiem i dorobioną piastę na gwiezdzie też stożkową i skonczyły się problemy .

młodymechanik coś drogo ta przeróbka doczyszczaczy przecież tam masz troche żelastwa tylko . Napisz jak to się sprawuje , czy nie zapycha lemieszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiem, że drogo... <_< A jak idzie? Jak na dł 500m leżą 3 buraki to jest wszystko. Na 1ha jak pozbierałem w tamtym roku to dna na przyczepie nie zakryło. Ale za to jest pełno kamieni w zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
f417    0

A do zbiornika nie idą liście? A i jeszcze jak jest trochę chwastu to nie zapycha wyorywacza, bo przeciesz cały syf idzie na wyorywacz a potem na gwiazdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek88    2

Też mam podobnie przerobione:) ja płaciłem 500 zł za przeróbkę plus koszt szczotek i przekładni( od gwiazdy, a nie od piasta) co do gubienia to leża tylko te które wyleca ze zbiornika, a tak buraka na polu nie znajdziesz. Buraki są czyste, bo wszystkie luźne liście gwiazda odrzuci. Tak samo zniknął problem z zapychaniem, bo szczotki wchodza pomiędzy wyorywacz i go oczyszczaja, więc idzie w największym perzu od miedzy, co kiedyś było niemożliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
f417    0

Bartek wrzucił byś fotki swojej czyszczarki? Napiszcie jeszcze czy macie zamontowane je na sztywno, czy z możliwsością regolacji: góra-dół, a może przód-tył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj