Skocz do zawartości

Zdjęcie

neptun - klika pytan

21 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 20 wrzesień 2011 - 21:51

neptun - klika pytan Witam mam kilka pytań co do Neptuna :
1. Co najczęściej psuło się przy gwieździe, bo jak kupowałem sprzedający zaznaczył że są luzy na gwieździe.
2. gdzie mogę dostać części do czujnika głębokości?? Brak jest płozy i wszystko tam sie zastało, mimo spryskania sylikonem praktycznie nie chodzi.
3. Co można w tym kombajnie usprawnić?:)

Pozdrawiam
I czekam na odp :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
neptun - klika pytan Dzisiaj, 07:31
  •  

#2 Share lukas1982

lukas1982

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 22:04

neptun - klika pytan Kolego powiem Ci tylko, żę w Wielkopolsce Neptun staje się przeżytkiem. U mnie we wsi na 18 plantatorów wszyscy kopią przez cukrownię Holmerem albo Ropą. Pozdrawiam

#3 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 22:14

neptun - klika pytan ja do tamtego roku tez kopalem .... az zamarzłem. Wiec nie pytam kto czym kopie, tylko pytam jak to coś usprawnić.

#4 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 21 wrzesień 2011 - 06:30

neptun - klika pytan Przy gwiezdzie to najczęściej obcinają się kliny , ale trzeba dokręcać tą nakrętką pod spodem żeby gwiazda się nie bujała na boki Jak dobrze pamiętam to tam są takie lagierki na 4 śruby pod gwiazdą i je też trzeba wymienić jak jest duży luz na gwiezdzie . A co do czujnika głębokości to nie zakładaj go bo to jest nie potrzebne a nawet kłopotliwe bo jak śię dostaną liście pod tą płoze to skacze góra i dół

#5 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 21 wrzesień 2011 - 09:14

neptun - klika pytan przy gwieździe możesz zobaczyć jak tam zimmering, nalej oleju, puść go i zobacz czy nie leci, jak poprzednik pisał dokręcanie nakrętki, sprawdz sprężyny przy nagarniaczach z płaskownika, oraz zobacz czy przekaźnik napędzający się rozchodzi, to jest ważne gdy chcesz zdjąć gwiazdę, jak nie rozchodzi się to rozbierz krzyżak, wyciągnij rozbierz i przesmaruj, ja na zimę zabieram połówkę do garażu

#6 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 wrzesień 2011 - 16:27

neptun - klika pytan dzięki :)

#7 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 18:55

neptun - klika pytan hej. po pierwszych próbach polowych zauważyłem że strasznie słabo wyrzuca mi buraki z taśmy do zbiornika, często jest tak ze nie są wstanie dolecieć od połowy zbiornika. Obroty mam około 1500, kopie 912. Gdzie szukać przyczyny wolnej pracy tego podajnika?

#8 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 28 wrzesień 2011 - 19:17

neptun - klika pytan PO pierwsze to obroty wałka muszą mieć te 540 obrotów , sprawdz na zegarze na jakich obrotach jest te 540 , a po drugie sprawdz naciąg tego paska długiego co napędza te gable , lub naciąg tego łańcucha co napędza te gable od wyrzutu

#9 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 07:06

neptun - klika pytan 540 obrotów ma. naciąg łańcuchów jest oki, są prawie sztywno minimalny luz i pasek naciągnięty...

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 wrzesień 2011 - 18:29

neptun - klika pytan Ja przerobiłem w swoim oczyszczasz rzędów i trochę uszczelniłem wyorywacz i osłonę gwiazdy. A Co do głębokości to tak jak kolega pisał nie warto na to tracić kasy. U mnie od nowości nie działał tj. od 1997 i do tej pory kopie:) Pozdrawiam i życzę miłego kopania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 29 wrzesień 2011 - 20:56

neptun - klika pytan a jak przerobiłeś tą miotełkę, masz jakieś zdjęcia?

#12 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 wrzesień 2011 - 23:57

neptun - klika pytan hej. mam prośbę do kolegów możecie wrzucić na forum zdjęcia wyorywaczy tzn chce zobaczyć jak u was buraki przechodzą z wyorywacza na gwiazdę bo u mnie to było to przerabiane przez poprzedniego właściciela i z tego co widzę, efekt jest marny bo dużo buraków ma urwane końcówki. Sprawa jest pilna więc będę bardzo wdzięczny :) Co do wysokości, faktycznie nie jest to potrzebne wystarcza naprowadzanie.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 wrzesień 2011 - 06:06

neptun - klika pytan Jak przyjadę ze szkoły to zrobię zdjęcia. Tylko uważajcie żeby sie nie wpakować w koszty. Bo mnie sama zmiana oczyszczacza kosztowała 1000 zł + moja przekłdnia. I planuje w tym roku przerobić ustawianie szerokości lemieszy. Bo jak są zmienione miotełki to nie można założyć tej długiej dwustronnej śruby...

#14 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 07:09

neptun - klika pytan czekam z niecierpliwością, a jednocześnie prośba do osób które maja neptuna nie przerobionego tez o wrzucenie tego co prosiłem wcześniej :)

#15 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 30 wrzesień 2011 - 20:07

neptun - klika pytan

hej. mam prośbę do kolegów możecie wrzucić na forum zdjęcia wyorywaczy tzn chce zobaczyć jak u was buraki przechodzą z wyorywacza na gwiazdę bo u mnie to było to przerabiane przez poprzedniego właściciela i z tego co widzę, efekt jest marny bo dużo buraków ma urwane końcówki. Sprawa jest pilna więc będę bardzo wdzięczny :) Co do wysokości, faktycznie nie jest to potrzebne wystarcza naprowadzanie.

hydrauliczne ustawianie wysokości jest przydatne i to bardzo ale jak jest mokro, kombajn tak nie wpada i ciągnik ma lżej go ciągnąć

#16 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 październik 2011 - 14:06

neptun - klika pytan Witam. Tak jak obiecałem- wstawiam zdjęcia. Tylko jeszcze kombajn jest zastawiony w garażu więc wybaczcie za jakość.

Edytowany przez mlodymechanik, 02 październik 2011 - 14:14.

#17 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 03 październik 2011 - 18:54

neptun - klika pytan super dzięki. Możesz jeszcze wrzucić fotki wyorywaczy i gwiazdy?? bo u mnie coś jest po cudowane i muszę dojść jakie jest ułożenie.

#18 Share nemezis

nemezis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 03 październik 2011 - 19:04

neptun - klika pytan Ja ten wałek co wychodzi na gwiazdę mam zrobiony ze stożkiem i dorobioną piastę na gwiezdzie też stożkową i skonczyły się problemy .
młodymechanik coś drogo ta przeróbka doczyszczaczy przecież tam masz troche żelastwa tylko . Napisz jak to się sprawuje , czy nie zapycha lemieszy

#19 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 październik 2011 - 09:48

neptun - klika pytan Wiem, że drogo... <_< A jak idzie? Jak na dł 500m leżą 3 buraki to jest wszystko. Na 1ha jak pozbierałem w tamtym roku to dna na przyczepie nie zakryło. Ale za to jest pełno kamieni w zbiorniku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share f417

f417

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 październik 2011 - 21:11

neptun - klika pytan A do zbiornika nie idą liście? A i jeszcze jak jest trochę chwastu to nie zapycha wyorywacza, bo przeciesz cały syf idzie na wyorywacz a potem na gwiazdę.