Zaloguj się, aby obserwować  
szymon3

Claas jaguar 695 mega

Polecane posty

mincek18    8

Cześć na początek wymień filtry paliwowe i sprawdź odstojniki przy pompkach ja miałem w tamtym roku taki sam przypadek tylko w jaguarze 680 w odstojnikach tyle syfu się nazbierało że mało paliwa dostawał :) ale i przy okazji filtry powietrza sprawdź czy nie zabite :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon3    0

Filtry wymienione na nowe i filtr powietrza tez. Olej rowniez wymieniony.

 

Sieczkarnia pracuje z przystawka champion 3000 a szczelina na gniotowniku bardzo mala mniej niz 1mm, a jaka powinna byc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

a odstojniki masz czyste? nie ma w nich syfu? jeden jest chyba przed filtrami a drugi przy pompie paliwowej tak jak u mnie

Edytowano przez mincek18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

1mm? to stanowczo za mala szczelina! wrecz nie wolno na takiej pracowac. szczelina na gniotowniku powinna wynosic okolo 4mm. generalnie szczelina powinna byc jak najwieksza przy optymalnym uszkadzaniu ziarna. walki gniotownika obracaja sie z roznymi predkosciami, nie musi byc szczelina 1mm. ja w JD jade na 6mm i wszystkie ziarna sa pieknie uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
winson92    0

tak jak koledy wyzej pisza sprawdz odstojniki i ta szczeline zwieksz u nas maja 685 i jest szczelina podejze 8mm (nie jestem pewien w 100%) a predkosc jaka kosza to ok 8km zalezy od kuku.. i tez chempionem 3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

moze i miec na tyle ustawiona. tylko po co? jesli i na 6mm uszkadza ziarno? wiecej tylko pali. przy robieniu kiszonki wazne jest aby ziarno bylo tylko uszkodzone, niewazne w jakim stopniu, i tak krowa strawi. nawet lepiej jak jest mniej uszkodzone bo energia uwalnia sie dluzej. generalnie wystarczy zeby szklista warstwa byla uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

wedlug mnie szczelina powinna byc 2mm przynajmniej ja na takiej pracuje i tak pisze w instrukcji. przy 6mm to gniotownik tylko sie kreci i nic nie daje. co do tematu to sprawdz kolanka na górze baku bo mi czesto tam zbierał sie brud (kawałki kukurydzy) i to bylo powodem spadku mocy. sprawdz też rurke którajest zanużona w baku. co do wydajności to mega w dobrej qq wykosi 1,5 ha/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dexterek    83

przy 6mm nic gniotownik nie daje? ile srednicy ma ziarno kukurydzy? mysle ze daje. cala masa przechodzi przez ta szczeline, nie ma opcji zeby ktorys z walkow chocby nie drasnal ziaren na tyle zeby sie nie rozsypaly w palcach. w JD mam 6mm a moge ustawic i 10mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon3    0

Cały uklad paliwowy przejrzalem i wszystko ok. Nawet wymienilem pompke i waz zasilajacy. A jaka powinna byc ustawiona szybkosc wciagania przez walki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mincek18    8

coś mi się wydaje że w instrukcji obsługi Jaguara było podane że szczelina ma być od 1mm do 3mm w zależności od tego jak sucha jest. w Jaguarze jeden walec jest na stałe a drugi na napinaczu ze sprężynami także jak dużo masy udzie to i tak trochę się szczelina zwiększy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karpik9    0

Witam mam problem z sieczkarnia 695 mega. Problem moj polega na tym ze sieczkarnia slabo idzie w kukurydzy, 1 ha ładnej kukurydzy kosze ok 2,5h co wydaje mi sie bardzo dlugo, naostrzylem noze, przysunalem stalnice i wciaz jest to samo. Gdy jade w duzej kukurydzy i chce jechac szybko to silnik nie daje rady i obroty spadaja. Byl u mnie mechanik i stwierdzil ze silnik jest ok(cisnienie trzyma, nie kopci, nie bierze ani grama oleju, nie grzeje sie) Jakosc kiszonki jest wrecz idealna bardzo drobno pocieta i kazde ziarno zgniecone. Moz mial ktos podobny problem?? Prosze o odpowiedz bo jak jade nia na usluge to wypale wiecej paliwa niz zarobie.

 

Myślę że to może być wina pompki zasilającej

 

Edit:

To jednak nie to o czym pisałem. Dopiero teraz zauważyłem Twój komentarz o pompce ;)

Edytowano przez karpik9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj