Skocz do zawartości

Zdjęcie

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie

72 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 23 wrzesień 2011 - 20:57

Mnie dodatkowo interesowało by czy posiadając ciężarówkę i wożąc płody rolne tylko na potrzeby własnego gospodarstwa musze zakładać firmę transportową i czy kierowcy muszą śmigać na tacho? Mnie dodatkowo interesowało by czy posiadając ciężarówkę i wożąc płody rolne tylko na potrzeby własnego gospodarstwa musze zakładać firmę transportową i czy kierowcy muszą śmigać na tacho?

do 100km od siedziby gospodarstwa lub miejsca zarejestrowania (np twojego domu) nie trzeba tacho i pozwoleń na przewóz płodów we własnym zakresie, jest jedynie książka pracy. Kierowcę możesz zatrudnić, z gminy bierzesz zaświadczenie, że masz gospodarstwo i wio w trasę.
myto płacisz
ciągnik ma przewagę ładowności są trzy ograniczenia
- długość składu 22m
- średni nacisk na oś 8t
- DMC pojazdu
dlatego na naczepę DMC 37t i masie 7t z wózkiem Doll 2 osie możesz włożyć 30t :)
FarmerPawlos Feber NW45KD waży 5,5t 45m3 klapo drzwi naczepa wywrotka :) tylko jak doposażysz to 6t :P 35m3 waży i 5t
obecnie renia wysoko stoi od połączenia z Volvo, iveco trochę się poprawiło
@dexterek za 75 tyś Eurocargo 4x4 powinno już być
Andrzej jest Star z 200KM motorem ale musisz mieć WP na własność bo to tylko militarna wersja MANa, wcześniej nie było ;)
Ciągnik jest opłacalny to odległości 40-50km od bazy
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Dzisiaj, 17:37
  •  

#42 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 21:11

Ciągnik jest opłacalny to odległości 40-50km od bazy

i właśnie takich kursów mam najwięcej.

#43 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 17:15

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Lukasz kiedyś o tym już toczyliśmy "burzę mózgów" więc nie będę zaczynał od początku. :P A o te przysłowie to tylko mi tak chodziło, bo mój wuj jest mechanikiem i zawsze tak powiada. :lol:

#44 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 24 wrzesień 2011 - 20:05

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Byłem na targach i na stoisku IH ładny zestaw stoi Fastrac 7270 z wózkiem 2 osiowym Wieltona i naczepą też Wieltona. Cena to jakieś 6 stów netto za cały komplet :blink: Wrzucę może foto do galeri jak coś wybiore . No ale wszyscy zgodnie mówią spokojnie 30 ton można wozić. Ogólnie też się ceną 3230 zdziwiłem bo jest tańszy w E niż 2 lata temu jak byłem.

@Łukasz to akurat że naczepa ma 37t DMC to nic nie robi, bo w dzisiejszych czasach to się patrzy na naciski na oś. więc 5x8+2 (nacisk na ciągnik) to mamy 42t, 42-8 (masa wózka i lekkiej naczepy) = 34 tony ładunku.

http://www.agrofoto....89-jcb-fastrac/

Edytowany przez dawidg2, 24 wrzesień 2011 - 22:00.

#45 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 10:52

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie No tak ale DMC nie może być większa jak 40t! Więc nie może być 42t DMC! A tak w ogóle to naczepy wieltona może są dobre, ale też nie takie lekkie jak stas czy feber, którego wymienił Lukasz. Dokładnie nie wiem jak to jest w naczepach w połączeniu z ciągnikami rolniczymi, ale przy ciężarówce to jest 3 osie naczepy po 8t nacisku na każdą + tylna oś tira z naciskiem 8t + przednia oś z naciskiem 6t = 38t. Jak nie pomyliłem to tak to wygląda. Troszkę inaczej to jest jak ciągnik siodłowy ma 2 tylne osie, ale to wtedy osie naczepy są deczko do tyłu przesunięte.

#46 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 13:24

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Może nie może być 42DMC ciężko stwierdzić bo auta 3 osiowe ciągają też 3 osiowe przyczepy więc w tym przypadku też mamy przekroczone. Wieltona akurat dałem jako przykład, osobiście to bym pewnie kupił cała aluminiową firmy BENALU B)

#47 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 13:36

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Oś napędowa na bliźniakach może mieć nacisk 10t, a na niektórych drogach 11,5. DMC liczy się dla zespołu pojazdów i ten ciągnik też trzeba brać pod uwagę, dodatkowo co on będzie miał w papierach o DMC ciągniętej przyczepy. Nijak ta ładowność się nie zbliża do 30 ton i jest mniejsza niż ciągnika siodłowego z naczepą(biorąc pod uwagę naczepę i podpięty do niej wózek). Możesz mieć więcej osi i tak to nie wpływa na DMC zestawu, trudniej jest wtedy przekroczyć dopuszczalne naciski na osie..

Edytowany przez zorzyk2, 25 wrzesień 2011 - 13:56.

#48 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 14:00

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Ale za przekroczone dmc zestawu jest znikoma kara w porównaniu z tymi za przekroczone naciski na oś, pozatym w tych ciągnikach rolniczych jest wpisane 42 t w dowodzie to tak samo jak dwie przyczepy zaczepisz jedną 3 osiową a drugą 2 osiową to też razem 42 tony

#49 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 15:30

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Przyczepa trzyosiowa może mieć DMC 24, a dwuosiowa 16t, wiec same przyczepy to już 40ton. Piszesz, że w dowodzie mają 42t i tyle możesz ciągnąć po polu, bo na drodze dalej obowiązuje 40t łącznej masy pojazdów.
Warto poczytać o zmianach
http://gitd.pl/aktua...mponent&print=1

#50 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 15:44

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie mam 2 osiowkę z DMC w dowodzie 18 ton.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 15:55

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Zgadza się - 18t dla dwuosiowej. Te 16 wpisałem pomyłkowo.

Edytowany przez zorzyk2, 25 wrzesień 2011 - 15:56.

#52 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 25 wrzesień 2011 - 16:33

Może nie może być 42DMC ciężko stwierdzić bo auta 3 osiowe ciągają też 3 osiowe przyczepy więc w tym przypadku też mamy przekroczone.

pod kontenery szły 3 osiowe ciągniki ze względu na nacisk ;) w innym wypadku jest to nie opłacalne. Benalu ostatnio poszła na psy ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#53 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 18:08

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie A ciekawe @Łukasz dlaczego tak sądzisz o BENALU. Rozwiń swoją myśl

#54 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 19:32

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Lukasz a na ten duży kontener to też musi być ciągnik 3 osiowy? Bo te małe jak wożą po 2 naraz to obowiązkowo.

Jeszcze sobie tak liczyłem. Jeśli ciągnik rolniczy który ma ciągnąć naczepę waży ok 8t bo jakiś mały nie może być bo od razu usiądzie + 2t wózek + 7-8t naczepa = 17-18t to na ładunek zostaje nam 22-23t, więc gdzie tu tkwią oszczędności w transporcie drogowym? :huh: Jeśli to ma być ciągane po polu i polnych drogach no to rozumiem, bo można sobie nawet z wielkim czubkiem nakłaść i nikt cię nie ukarze, ale jeśli po drodze publicznej. :blink:

#55 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 20:06

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Kontenerowce mają DMC do 44t i dlatego więcej osi by być w zgodzie z naciskami.

#56 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 20:12

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Tylko, że do ciągników 3 osiowych są naczepy z osiami przesuniętymi do tyłu i też dlatego.

#57 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 20:29

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie @FarmerPawlos bo ciągnika nie bierze się pod uwagę. Na moje to w przepisach są pojazdy dwuczłonowe wypisane ile mogą mieć DMC, o trój członowych nie znalazłem chyba że nie widzę

#58 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 20:36

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Fajna interpretacja ale niedorzeczna. Gdzie tu wspomniano dwuczłonowych?
§ 3. 1. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu nie może przekraczać:

2) pojazdu członowego lub zespołu złożonego z pojazdu silnikowego i przyczepy:
a) o liczbie osi nie większej niż cztery - 32 t.
B) o liczbie osi większej niż cztery, z zastrzeżeniem pkt 3 - 40 t
3) pojazdu członowego składającego się z trójosiowego pojazdu silnikowego i trójosiowej naczepy, przewożącego 40-stopowy kontener ISO w transporcie kombinowanym - 44 t.
2. Udział masy na oś (osie) napędową (napędowe) pojazdu lub zespołu pojazdów nie może być mniejszy niż 25%, a w odniesieniu do samochodu osobowego udział masy na oś przednią nie może być mniejszy niż 30%.
3. Przepis ust. 2 stosuje się do pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 31 marca 1998 r.
4. W przypadku pojazdu uczestniczącego w ruchu drogowym podstawą sprawdzenia wymagań, o których mowa w ust. 1 i 2, są wartości rzeczywiste wymienionych mas.

Edytowany przez zorzyk2, 25 wrzesień 2011 - 20:51.

#59 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 21:19

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie pojazd silnikowy i przyczepa to chyba dwuczłonowy? Prawda? niema zapisu: pojazd silnikowy i przyczepy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 wrzesień 2011 - 21:58

wielozadaniowy samochod ciezarowy w rolnictwie Pojazd członowy - zespół pojazdów składający się z pojazdu silnikowego złączonego z naczepą;
Zespół pojazdów - pojazdy złączone ze sobą w celu poruszania się po drodze jako całość; nie dotyczy to pojazdów złączonych w celu holowania;
Nie ma o dwóch przyczepach lecz w warunkach technicznych ciągnika rolniczego jest o dwóch przyczepach i innej długości. W wcześniejszym poście i cytacie warunków nie ma innego zastrzeżenia odnośnie DMC, więc dalej mamy 40t. Jako, że prawo nie działa wstecz, to do pojazdów zarejestrowanych przed którymś rokiem(nie pamiętam) dopuszcza się DMC 42t.

Edytowany przez zorzyk2, 25 wrzesień 2011 - 22:06.