Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciezko doic

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ChudyxD

ChudyxD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 14:06

Ciezko doic Siemka, ocieliła mi się jałówka i dojarka nie może uciągnąć od niej mleka, dziadek ręka wydoi i daje 14 litrów, zdaje mi się ze pulsator trzeba by było podkrecic żeby szybciej mi mocniej ciągał co wy o tym sadzicie ?????????? xD

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciezko doic Dzisiaj, 10:06
  •  

#2 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 16:00

Ciezko doic Są po prostu takie krowy, które ciężko i długo się doją. Wszystko przez ciasny otwór w strzyku. Sam mam taką krowę ma z 6 lat i doi się chyba z 5 minut lub dłużej. Samego pulsatora nie podkręcisz, jedyne co to możesz zwiększyć to podciśnienie w instalacji. Może być też tak, że jałówka może zatrzymuje mleko i dojarką nie jesteś w stanie jej wydoić. Miałem taką jedną to dopiero po 4 dniach od porodu oddała mleko.

#3 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 20 wrzesień 2011 - 18:52

Ciezko doic Prawdopodobnie blokada psychiczna , postaraj się wcześniej pomasować wymię, zdoić ręcznie i jak już zacznie "ostro iść" mleko -podłączyć dojarkę (która sobie stoi obok i pyka w pogotowiu ;) )Z czasem na pewno przywyknie i będziesz miał z niej pociechę.Powodzenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share baranek

baranek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Hodowla

Napisany 22 wrzesień 2011 - 22:27

Ciezko doic Wez ja na mamke niech cielak ja doi, odchowa ze dwa ładne byczki to kupisz za to inna lepszą krowe :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share wedelowy

wedelowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 22 wrzesień 2011 - 22:53

Ciezko doic Podawaj oksytocynę około 5 minut przed dojem i powinna wszystko oddać. Powtarzaj tę czynność przez około 2 dni. Później możesz tylko kuć krowę samą igłą (sprawa psychiki), ale po tych 2 dniach powinno być już wszystko ok. I oczywiście jak kolega wyżej radził warto trochę zdoić ręcznie. tak żeby tylko mleko zaczęło dobrze lecieć.

Edytowany przez wedelowy, 22 wrzesień 2011 - 22:58.