Skocz do zawartości

Zdjęcie

CB radio czy krótkofalówki

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lukeski15

lukeski15

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja
    Troche sportu

Napisany 20 wrzesień 2011 - 14:04

CB radio czy krótkofalówki Witam! Po sezonie kukurydzy doszedłem do wniosku że musze kupic krótkofalówki lub CB tylko nie wiem co lepsze. Bo krótkofalówki musiałbym miec trzy tak jak i CB.
Jedno CB kosztuje 100zł -jakies lipne ale do sieczkarni i ciagnikow starczy. 3 CB radia kosztowałyby 300 zł -http://allegro.pl/ra...1814726487.html
2 krotkofalowki w zestawie kosztuja 100 a musialbym miec 3 wiec jeszce jeden zestaw krotkofalówek. to razem 200 zł-http://allegro.pl/kr...1818874725.html

Więc co lepsze 3 CB czy 2 pary krótkofalówek??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CB radio czy krótkofalówki Dzisiaj, 11:26
  •  

#2 Share rolnik9595

rolnik9595

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 111 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 14:59

CB radio czy krótkofalówki Ja wybrałbym krótkofalówki ze względu na to, że można je ze sobą nosić i nie potrzeba żadnych kabli do podłączenia jak to jest w CB

#3 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

CB radio czy krótkofalówki Najlepszym rozwiązaniem będą CB radia,tylko że musisz jeszcze dołożyć anteny (Dobra antena np sirio ml 145 koszt 150 zł,zasięg nawet 10 km)Cb radio jest bardziej uniwersalne możesz puzniej przełożyć do np auta itp
Ps: Są tez Cb radia przenośne typu krótkofalówka

Edytowany przez kostekk1990, 20 wrzesień 2011 - 15:01.

#4 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

CB radio czy krótkofalówki Trzy telefony komórkowe (jakiś pakiet rodzinny albo firmowy - połączenia darmowe) :)

#5 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 16:05

CB radio czy krótkofalówki Kostekk1990 - tylko że MLki nie zalozy na ciagnik bo zapewne ma plastikowy dach.
Za 60-70zl mozna kupic lemma - do szczescia nic wiecej nie potrzeba.

Taniej wyjda Cie krotkofalowki, nie wiem tylko jaki mialyby zasieg, bo cb jednak raczej wiekszy.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

#6 Share kostekk1990

kostekk1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 17:21

CB radio czy krótkofalówki Te anteny nie koniecznie muszą być na magnes ,można tez na specjalnych mocowaniach przyczepić.No Cb radio ma lepszy zasięg zwłaszcza gdy jest dobra i długa antena .Na jego miejscu zamontował bym Cb.W sezonie jak mu padnie bateria w krótkofalówce i już sprzęt jet bezużyteczny ,a przecież nie będzie gnał do domu ładować baterie he ;p

Edytowany przez milanreal1, 21 wrzesień 2011 - 20:12.
cytowanie poprzedniego posta

#7 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 20 wrzesień 2011 - 17:40

CB radio czy krótkofalówki tylko CB radio! znajomy ma te krotkofalowki, ktore kolega @lukeski15 zaprezentowal linkiem. jakosc dzialania beznadziejna, szumy, slaby glosnik, to krotkofalowki dla dzieci, zeby mogly miedzy pokojami pogadac. dobra (nadajaca sie do pracy w halasie ciagnikow) krotkofalowka to wydatek rzedu 350-500zl za komplet czyli dwie sztuki. motorola wiedzie w tym zakresie prym. co do CB to tu mozna wyszukac wiele fajnych kompletnych zestawow. wazne zeby byla dosc dluga antena (powyzej 1m). tak czy owak, wydatek na lacznosc miedzy ciagnikami a sieczkarnia trzeba wydac okolo 1000zl.
Piszę po polsku!

#8 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 17:44

CB radio czy krótkofalówki Często posługuje się krótkofalówkami Motorola przy organizacji wystawy MDR i zasięg jest marny max 2-3 km w linii prostej w niezabudowanym mocno terenie, a wiadomo pola są i w wiekszej odległości-wybór prosty CB radia !!

#9 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 18:05

CB radio czy krótkofalówki Skoro już schodzimy na temat cb to czy mógłby ktoś zaproponować jakiś przyzwoity zestaw (radio + antena)w cenie powiedzmy do 500 zł. Nigdy nie wnikałem zbyt mocno w ten temat także nie orientuję się w dostępnym na rynku sprzęcie. Z góry dziękuję za propozycje osób orientujących się w tym temacie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 20 wrzesień 2011 - 18:27

CB radio czy krótkofalówki ja mam w aucie starego poczciwego presidenta wilsona, swietne radio, bardzo czysty dzwiek, polecam kazdemu. jednak do ciagnikow zeby nie bylo szkoda to mysle ze jakis alan 109 albo podobny sprzet i antena powiedzmy midland ml-145. razem taki zestaw kosztuje do 350zl
Piszę po polsku!

#11 Share Farmtrac685DT

Farmtrac685DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 18:43

CB radio czy krótkofalówki Ja mam zestaw uniden PRO 510xl + antenka president alaska i taki zestaw moge w stu procentach polecić, a i jeszcze ci kasy zostanie. cena ok 350zł

#12 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 19:23

CB radio czy krótkofalówki Ja korzystam z Presidenta Harry-ego już 11 lat, do zeszłego tygodnia pracował z anteną Lemm Magnum 1,4m na uchwycie SF40, a teraz Sirio AS100(1m), polecam sirio naprawde zbiera dobre opinie, i dalej na niej lecę niż na Lemm

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 wrzesień 2011 - 20:02

CB radio czy krótkofalówki W pojazdach stacjonarne i dodatkowo przykładowy reczniak
http://radiokomunika...czne-p-304.html

#14 Share lukeski15

lukeski15

Użytkownik

• V.I.P.
  • rank
  • 72 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Motoryzacja
    Troche sportu

Napisany 23 wrzesień 2011 - 14:03

CB radio czy krótkofalówki Dach mam plastikowy, ale mogę zrobic tak ze sróbki ktore trzymaja dach sa metalowe wiec dospawam do nich jakis kawalek kwadratu i mozna zalozys na magnes. tak zrobilem z kogutem.
a moglby mi ktos obliczyc tak zeby koszt 3 CB z antenami nie przekraczala 500 zł???
dzieki

#15 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 17:01

CB radio czy krótkofalówki nie stawiaj na dach do gałezie pogną ci antenkę, chyba że ją mocno pochylisz, za 300 zł skompletowałem nowy zestaw z lemmem 1,2 m -zasięg max 12 km przy wyłączonym silniku, podczas normalnej jazdy busem rozmawiam swobodnie na 5 km
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#16 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 26 wrzesień 2011 - 20:55

Skoro już schodzimy na temat cb to czy mógłby ktoś zaproponować jakiś przyzwoity zestaw (radio + antena)w cenie powiedzmy do 500 zł. Nigdy nie wnikałem zbyt mocno w ten temat także nie orientuję się w dostępnym na rynku sprzęcie. Z góry dziękuję za propozycje osób orientujących się w tym temacie.

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/18200-cb-radio/ tu na pewno dużo się dowiesz co wybrać ;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share rusto

rusto

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 07 kwiecień 2015 - 06:51

Moim zdaniem cb radio będzie lepszym wyborem. Niby mówiło się ostatnio o tym,że cb radio odchodzi do lamusa ale od czasu kiedy przy drogach stoi coraz więcej policji, często w nieoznakowanych wozach to wraca to do mody.

Dodam,że na stronie: http://lepsze.co/ranking/cb-radia  znajduje się dobry raning cb - mozna sobie zobaczy jakie modele były najbardziej popularne w ostatnich latach.

W cenie 200 czy 300 zł spokojnie można kupić sobie dobry sprzęt.

Ja obecnie korzystam z Unidena 520 . 

happy