Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zwrot akcyzy za paliwo

234 odpowiedzi na ten temat

#141 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 23:07

Zwrot akcyzy za paliwo

Koledzy zakupilem w zeszłym roku tzn. 05.08. 2012r prawie wszystek swój limit paliwa jaki przysługuje mi na cały rok.Tak pasowalo finansowo.
Chciałem się rozliczyć w zeszłym roku między 01-31.08.2012r ale mi powiedziano że faktura jest o 5 dni za póżna.
Pomyślałem sobie że stało się. Przetrzymam fakturę na ten zakup do tego roku i złożę w lutym.
Teraz słyszalem że nabór w lutym jest za okres wystawionych faktur między 01.08.2012r a 31.01 .2013r.
I ja znowu jestem na lodzie .Moje rozumowanie takie że rolnik nie powinien kupować pewnie paliwa w miesiącu sierpniu .
Czy ja dobrze myśle?.Alez tego co czytałem i słyszałem to tak wychodzi. proszę o odpowiedż.

Nie wiem w czym masz problem - przecież faktura która posiadasz zawiera sie w przedziale czasowym na nabór wniosków w lutym..

mefiu890

Napisany Dzisiaj, 20:53
@kryzsiek24m jeśli chodzi o zwrot akcyzy to wszystkie faktury od 1 września do ostatniego lutego składamy w UG do końca lutego i zwrot akcyzy dostajemy do końca kwietnia natomiast faktury od 1Marca do ostatniego sierpnia składamy w sierpniu i zwrot dostajemy do końca października :) tak to wygląda

Tak było kiedyś , teraz jest od 1 lutego do 31 lipca i 1 sierpien do 31 stycznia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zwrot akcyzy za paliwo Dzisiaj, 21:34
  •  

#142 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 09:19

Zwrot akcyzy za paliwo Sory koledzy .Pomyliem w w/w swim poście daty Jest edytowany .teraz proszę o odpowiedż.
Przepraszam i pozdrawiam.

#143 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 09:25

Zwrot akcyzy za paliwo Kolego nie sugeruj się to co gdzieś słyszałeś tylko przeczytaj (już raz podałem ten link ale się nie pofatygowałeś przeczytać a jest to tam wyjaśnione) : http://www.minrol.go...atku-akcyzowego

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 10:54

Zwrot akcyzy za paliwo

Sory koledzy .Pomyliem w w/w swim poście daty Jest edytowany .teraz proszę o odpowiedż.
Przepraszam i pozdrawiam.

Zedytowałeś teraz na błędne daty .

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

informuje:
Każdy rolnik, który chce odzyskać w 2013 r. część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej
powinien zbierać faktury VAT
  • w terminie od 1 lutego 2013 r. do 28 lutego 2013 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 stycznia 2013 r.,
  • w terminie od 1 sierpnia 2013 r. do 31 sierpnia 2013 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2013 r. do 31 lipca 2013 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2013 r.

81,70 zł * ilość ha użytków rolnych

Pieniądze wypłacane będą w terminach:
2 - 30 kwietnia 2013 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie
1 - 31 października 2013 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie
gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

#145 Share krzysiek24m

krzysiek24m

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 11:31

Zwrot akcyzy za paliwo No jeszcze raz sory.Podaliście mi konkretnego linka.I dzięki forum i Wam Strzechu
i Sadek sprawa został rozwiązana Jest OK.
Ja się zabazowałem na błędnym linku przeczytajcie nonsens.
http://www.golub-dob...hp?readmore=351
Link na którym ja się zabazowałem został już poprawiony na dobrą date tzn.zamiast od 1sierpnia 2012r było wstawione
od 1 września 2012r.I dlatego miesiąc sierpień 2012r w którym ja zrobiłem zakup nigdzie nie istniał.
Ztego powodu zaistniało całe zamieszanie. Można kupywać paliwo przez cały rok obojętnie w którym miesiącu i na
niczym nie tracimy.
pozdrawiam.

Edytowany przez krzysiek24m, 07 styczeń 2013 - 16:00.

#146 Share Marek8606

Marek8606

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 09:37

Zwrot akcyzy za paliwo Witam Wszystkich.
W listopadzie 2012 przeszedłem na VAT i faktury od tej daty leżą u księgowej wcześniejsze mam w domu. Rozmawiałem z księgową o wypożyczeniu faktur na miesiąc w celu złożenia ich w gminie. Księgowa powiedziała OK. Ale w czwartek byłem przejazdem w gminie i postanowiłem się wypytać jak będzie wyglądać procedura w moim wypadku. Oczywiście tej pani od zwrotu akcyzy nie było ale koleżanka jej powiedziała że gmina robi ksero faktur (5zł od jednego ksero) z pieczątką o zgodność z oryginałem. Na pytanie kiedy będę mógł odzyskać oryginały faktur dostałem odpowiedz że nie szybciej jak nie dostanę kasy na konto, to po jej wyliczeniach może potrwać minimum 3 miesiące.
Ja słyszałem w TV że mają miesiąc od złożenia dokumentów i faktur na wydanie decyzji i po wydaniu jej oddają faktury .
Może są jakieś ustawy to może podajcie linki to jak pojadę do gminy to będę miał jakieś argumenty.
Z góry dziękuję za pomoc.

Zakupiłem pasę JD 575 i potrzebuję instrukcję obsługi. Może ktoś takową posiada? Będę wdzięczny za pomoc.
Mój e mail: marek180686@wp.pl

#147 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 10:14

Zwrot akcyzy za paliwo W naszej gminie składasz wniosek kserują FV i oddają oryginał (bezpłatnie), bynajmniej do teraz tak było.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#148 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 11:01

Zwrot akcyzy za paliwo @Marek8606
Bierzesz faktury od księgowej idziesz do UG składasz wniosek i UG wyda decyzje a ty po 30 dniach od dnia wydania decyzji idziesz do UG i zabierasz faktury. Pozatym gdzieś mówili ze teraz UG nie ma prawa brac 5zł do pieczątki.

#149 Share Marek8606

Marek8606

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 11:41

Zwrot akcyzy za paliwo I w mojej gminie do tej pory było za darmo ksero + pieczątka, ale w sąsiednich biorą to i oni nie będą gorsi. A ja w Agrobiznesie czy w Tygodniu słyszałem że rolnik składa wniosek i UG ma 30 dni OD DATY ZŁOŻENIA na wydanie decyzji i po tym czasie rolnik idzie do gminy i zabiera FV. A mi w UG mówili że FV dostane jak oni wypłacą kasę na moje konto (min 3 miesiące)
Może ktoś się spotkał z ustawą lub rozporządzaniem ministra w tej sprawie, dobrze mieć prawny argument w rozmowie z UG, albo że nie mogą brać kasy za pieczątkę.

Zakupiłem pasę JD 575 i potrzebuję instrukcję obsługi. Może ktoś takową posiada? Będę wdzięczny za pomoc.

#150 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 12:03

Zwrot akcyzy za paliwo 5 zł za FV to niby sporo, ale ilu interesantów więcej jest w stanie obsłużyć w ciągu dnia jeżeli nie robi ksero które jest poza biurem i później FV odszukać i oddać zainteresowanemu ?

Za każdego dodatkowego pracownika zapłacą podatnicy więc czemu ryczałtowiec ma dopłacać do Vatowca (bo Vatowcowi potrzebne są FV) ?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6373 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 styczeń 2013 - 16:44

Zwrot akcyzy za paliwo

....A ja w Agrobiznesie czy w Tygodniu słyszałem że rolnik składa wniosek i UG ma 30 dni OD DATY ZŁOŻENIA na wydanie decyzji i po tym czasie rolnik idzie do gminy i zabiera FV. ....

tak ale masz 14 dni na odwołanie się od decyzji i dopiero po tym czasie UG wydaje faktury bez problemów.

Ja w tym roku zrobie inaczej z racji że mam e-faktury z SHELLa.
Księgowa ma swoją kopię papierową+na płytce sa e-faktury.
Do UG też podrzucę kopię papierową+na płytce, płytki pewnie nie wezmą.
Nie będę musiał latać do księgowej, wypinać faktur a potem pilnować abym je powkładał tam skąd je wyjąłem.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#152 Share Marek8606

Marek8606

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 17:09

Zwrot akcyzy za paliwo Dzięki za info.
Sadek u mnie w UG kiedy byś nie zaszedł to tej pani od paliwa nie zastaniesz bo albo wyszła do sklepu po śniadanie albo w innym pokoju na kawie i plotkach siedzi (wiec zarobiona jest po uszy) i u nas paliwem zajmuje się pani od podatków więc dodatkowego etatu (;na który musisz łożyć:) nie ma a i tak panie mają czas na kawę po koleżankach i plotki. A każdy grosz w dzisiejszych czasach trzeba liczyć.
Pozdro B) B)

#153 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 18:09

Zwrot akcyzy za paliwo To może w Twojej gminie tak jest, ale nie w naszej(wiem bo bywam tam często i to głównie w dziale podatków).

To powinieneś to zgłosić wójtowi że ma nadmiar pracowników (bez potrzeby wydaje pieniądze podatników) i są takie przypadki (najlepiej pisemnie bo słownie to możesz nie odnieść żadnego skutku).

A czy napisałem że ja na to płacę, nie pomyślałeś że też z tego przywileju mogę korzystać??

Edytowany przez Sadek, 20 styczeń 2013 - 18:15.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#154 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 20 styczeń 2013 - 23:08

Zwrot akcyzy za paliwo

5 zł za FV to niby sporo, ale ilu interesantów więcej jest w stanie obsłużyć w ciągu dnia jeżeli nie robi ksero które jest poza biurem i później FV odszukać i oddać zainteresowanemu ?

Za każdego dodatkowego pracownika zapłacą podatnicy więc czemu ryczałtowiec ma dopłacać do Vatowca (bo Vatowcowi potrzebne są FV) ?

Ale po 30 dniach i tak zrobią ksero i podbiją swoje pieczątki i nie trzeba płacić, wiec czemu nei można tego odrazu zrobić.

#155 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 09:08

Zwrot akcyzy za paliwo Pewnie w tym celu żebyś jednej FV nie złożył w 2 gminach, nie każdy wykorzystuje cały limit na ha, a w razie kontroli pewnie muszą mieć oryginał.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#156 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6373 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 09:25

Zwrot akcyzy za paliwo raczej dlatego że postępowanie zakończone wydaniem decyzji trwa do 30 dni i przez ten czas dokumentacja ma być w UG w oryginale. Potem 14 dni na twoje odwołanie i fakturki im niepotrzebne bo decyzja prawomocna.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#157 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9787 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 styczeń 2013 - 17:29

Zwrot akcyzy za paliwo jak się rozlicza faktury, które są ponad limit?
np limit jest na 86 litrów na hektar a nam wychodzi 110l na ha.
czesc faktur jest z wiosny, czesc z jesieni. stąd pytanie.
czy to jest rozliczane równomiernie? tzn 43 litry na wiosne i 43 na jesien czy kto pierwszy ten lepszy np 80l na wiosne i 6l na jesien?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#158 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6373 postów

Napisany 21 styczeń 2013 - 17:55

Zwrot akcyzy za paliwo ja wykorzystam cały limit w pierwszym terminie, na drugi nie mam co nawet składać wniosku.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#159 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9787 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 styczeń 2013 - 19:02

Zwrot akcyzy za paliwo no własnie ale jak sie liczy? ten nabór lutowy jest jako 1. w roku czy jako 2.?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share jack83

jack83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Zainteresowania:agrochemia
    sport

Napisany 21 styczeń 2013 - 19:06

Zwrot akcyzy za paliwo pierwszy jest w lutym z paliwo kupione w terminie od 1sierpnia do konca stycznia.możesz wykorzystac cały limit (86x liczba ha) jednorazowo